Lotos chce uzupełnić skład zarządu
Zgodnie z decyzją rady nadzorczej, zarząd powinien być 5-osobowy. Wynika to z potrzeby wzmocnienia oraz zmiany modelu funkcjonowania zarządu. Skompletowanie zarządu jest też niezbędne z uwagi na realizację strategii firmy do roku 2012, w tym Programu 10+, intensyfikację poszukiwań i wydobycia ropy naftowej, a także restrukturyzację działalności handlowej i marketingowej spółki.
Konkurs na wiceprezesa do spraw poszukiwań i wydobycia pozostaje nierozstrzygnięty od września 2006 r. Stanowisko wiceprezesa ds. handlu w Grupie Lotos wolne jest od listopada 2007 r. Zgodnie z intencją rady nadzorczej zarządzaniem w wyżej wymienionych pionach koordynuje Paweł Olechnowicz, prezes spółki.
Harmonogram prac związanych z przeprowadzeniem postępowania kwalifikacyjnego wygląda następująco: do 21 listopada trwa zbieranie aplikacji kandydatów; 28 listopada nastąpi otwarcie kopert ze zgłoszeniami kandydatów i wstępna ocena dokumentów pod kątem wymagań formalno-prawnych i merytorycznych, od 29 listopada do 31 stycznia trwać będzie ocena kompetencji i profilu osobowości kandydatów przy udziale zewnętrznej firmy doradztwa personalnego.