• 1 So Paź
 • 2 Nie Paź
 • 3 Pn Paź
 • 4 Wt Paź
 • 5 Śr Paź

  Dyrektor Finansowy Roku

  Trwa ogólnopolski konkurs, który wyłoni najlepszych CFO w Polsce. Do 30 czerwca wszyscy menedżerowie odpowiedzialni za finanse działających w Polsce firm, mają możliwość, poprzez wskazanie swych dokonań i sukcesów, powalczyć o statuetki oraz tytuł Dyrektora Finansowego Roku. Zwycięzców w kategoriach: małe i średnie firmy oraz duże przedsiębiorstwa wyłoni niezależna Kapituła, której werdykt zostanie ogłoszony 5 października w trakcie uroczystej gali w Warszawie, wieńczącej cykl kongresów dyrektorów finansowych.

 • 6 Cz Paź
 • 7 Pt Paź
 • 8 So Paź
 • 9 Nie Paź
 • 10 Pn Paź

  Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

  Inauguracyjna debata z udziałem wicepremiera Mateusza Morawieckiego, warsztaty potentatów technologicznych: Facebook i Google, 7 ścieżek tematycznych dotyczących m.in. innowacyjności w biznesie, prelekcje z autorytetami marketingu, sprzedaży czy HR, Targi Biznes Expo i szereg innych imprez towarzyszących. To tylko mały zwiastun Europejskiego Kongresu MŚP, który w dniach 10-12 października odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kultury.

 • 11 Wt Paź
 • 12 Śr Paź
 • 13 Cz Paź
 • 14 Pt Paź
 • 15 So Paź
 • 16 Nie Paź
 • 17 Pn Paź
 • 18 Wt Paź

  HaPeS 2016 - Nowa Odsłona, Nowa Lokalizacja

  Międzynarodowe Targi Hydrauliki, Pneumatyki, Sterowania, Napędów HaPeS organizowane od ponad 20 lat w Katowicach, są doskonale znane wszystkim zainteresowanym tymi branżami zarówno w kraju jak i za granicą.

 • 19 Śr Paź
 • 20 Cz Paź
 • 21 Pt Paź

  Konferencja Naukowa "Media w ekonomii - Ekonomia w mediach"

  21 października 2016 r. w Centrum Nowych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbędzie się Konferencja Naukowa „Media w ekonomii – Ekonomia w mediach” organizowana przez Wydział Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

 • 22 So Paź
 • 23 Nie Paź
 • 24 Pn Paź
 • 25 Wt Paź

  V Kongres Polskiego Przemysłu Gazowniczego

  Podtrzymując tradycję organizacji przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa - co dwa lata - spotkań branży gazowniczej, informujemy, iż w dniach 25-27 października 2016 roku w Ossie koło Rawy Mazowieckiej odbędzie się V Kongres Polskiego Przemysłu Gazowniczego.

 • 26 Śr Paź

  XI Kongres Zarządów Spółek Giełdowych SEG

  Podczas XI Kongresu Zarządów Spółek Giełdowych SEG będzie mowa o zagrożeniach, wyzwaniach i nadziejach kolejnych 25 lat rynku kapitałowego. 26-27 października 2016 r. Członkowie Zarządów spółek giełdowych będą dyskutować m.in. o funkcjonowaniu giełd w nowym otoczeniu technologicznym; wyzwaniach rynku wobec zmian w systemie emerytalnym; wpływie polityki regulacyjno-nadzorczej na rozwój rynku i finansowaniu innowacji przez emisje obligacji.

 • 27 Cz Paź
 • 28 Pt Paź
 • 29 So Paź
 • 30 Nie Paź
 • 31 Pn Paź
 •  

II edycja nagrody gospodarczej „Ten, który zmienia polski przemysł“

10 stycznia 2002

Strona główna

Od dwóch lat redakcja Miesięcznika Gospodarczego "Nowy Przemysł" honoruje specjalnym wyróżnieniem osoby, firmy, instytucje i przedsiębiorstwa, które mają szczególny wpływ na pozytywne zmiany zachodzące w polskim przemyśle. Tytuł "Ten, który zmienia polski przemysł" wpisuje się do historii jako jedna z bardziej zaszczytnych nagród przyznawanych reprezentantom środowisk gospodarczych w naszym kraju. Wzorem roku ubiegłego tytuł ten wręczyliśmy 10 najbardziej aktywnym w 2001 r. podmiotom. Uroczysta gala odbyła się 10 stycznia br. w Starej Pomarańczarni Łazienek Królewskich w Warszawie.

Od początku działalności redakcja Miesięcznika Gospodarczego "Nowy Przemysł" aktywnie uczestniczy w zachodzących w polskim przemyśle procesach restrukturyzacyjnych.

Wyróżnienie "Ten, który zmienia polski przemysł" jest odzwierciedleniem udziału poszczególnych firm, przedsiębiorstw, instytucji oraz osób prywatnych w kształtowaniu nowej, gospodarczej rzeczywistości. Tegoroczna uroczystość wręczenia nagrody "Ten, który zmienia polski przemysł" przyciągnęła do Łazienek Królewskich w Warszawie rzesze gości. Impreza spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wśród przedstawicieli świata polityki i biznesu, odbijając się tym samym szerokim echem w ogólnopolskich mediach.

W gronie laureatów znaleźli się bowiem ci, którym w 2001 roku udało się odnieść sukces w swoim segmencie. Wymiar tego wyróżnienia ma szczególne znaczenie - ich osiągnięcia przypadają na czas kryzysu i panującej recesji, spędzających sen z oczu wielu przedsiębiorcom. Uhonorowani tytułem "Tego, który zmienia polski przemysł" udowodnili, że efektywne działanie, mimo niekorzystnej sytuacji gospodarczej, jest możliwe.

- Wyróżnienie "Ten, który zmienia polski przemysł", traktuję w kategoriach wyzwania. Jest to doskonały bodziec dla dalszej, efektywnej pracy - powiedział podczas swojego wystąpienia Jerzy Szymura, prezes 2 Si SA.

- To był trudny, ale bogaty w nowe doświadczenia rok - dodał, odbierając wyróżnienie prezes Multico, Zbigniew Jakubas. - W takich chwilach każdy z nas wie, iż efekty naszej naprawdę ciężkiej pracy zostały dostrzeżone i docenione.

Podczas gali Zbigniew Jakubas miał okazję poinformować o swoim kolejnym przedsięwzięciu - inwestycji w Elektrim. Z kolei krakowska Tele-Fonika mogła
pochwalić się niedawnym przejęciem Elektrimu Kable
- Najważniejsze jest w tym momencie wyróżnienie Tele-Foniki jako firmy, która budowała od podstaw swoją obecną pozycję. Okupiliśmy to latami niezmiernie ciężkiej pracy. Zostało to docenione, bowiem tu i teraz możemy odebrać to zaszczytne wyróżnienie - podkreślił Ryszard Wróbel, zastępca dyrektora Biura Handlowego Zakładów Kablowych Tele-Fonika.

W gronie laureatów znalazły się firmy, które potrafiły uporać się z problemami mimo funkcjonowania w tzw: "trudnych branżach".
- Naszym skarbem jest kadra - wyjaśnia Jerzy Wróbel, wiceprezes Stoczni Gdynia. - Myślę, że ten rok będzie dla nas równie pomyślny. Dobrą dla nas wróżbą jest obietnica Ministerstwa Gospodarki o zwrocie zaliczek armatorskich.

Z optymizmem patrzą w przyszłość przedstawiciele Giełdy Papierów Wartościowych.
- Giełda to barometr gospodarki, zatem szlachectwo do czegoś zobowiązuje - mówił w kuluarach wiceprezes GPW, Piotr Szeliga. - Tak naprawdę wszystko zależy od notowanych na giełdzie firm. Najnowsze wskaźniki pozwalają na optymizm. Nam nie pozostaje nic innego, jak tylko zachęcić firmy do inwestowania.

Bardzo dobry rok mają za sobą Rafineria Czechowice i Petro Oil.
- Jeszcze 2 lata temu byliśmy pełni obaw, dzisiaj możemy bez obaw patrzyć w przyszłość, jako Grupa Kapitałowa - powiedział, odbierając nagrodę Henryk Malesa, prezes Rafinerii Czechowice.

- W naszej branży panuje w tej chwili ogromna konkurencja. Jesteśmy naprawdę dumni z tego, że tak stosunkowo młoda firma jak Petro Oil została zauważona - stwierdził prezes firmy, Jan Ginalski.
Rok 2001 należał bezsprzecznie do Południowego Koncernu Energetycznego. W krótkim czasie PKE stał się wiodącą siłą w polskiej elektroenergetyce.

- Kiedy stawialiśmy fundamenty PKE, pytano nas czy nie jest to zbyt duże ryzyko, jakie szanse powodzenia ma ten projekt. Każdy nasz ruch był jednak dokładnie przemyślany. Dzisiaj już nie musimy zadawać sobie takich pytań, lecz dbać o ciągłe umacnianie naszej pozycji - mówił prezes zarządu PKE, Jan Kurp.

- Nasza firma również przecierała zupełnie nowy szlak w polskim przemyśle. Czy rynek kruszyw to przyszłość? Ich właściwości wskazują na to, że tak. Myślę, że w tak priorytetowej dla naszej gospodarki kwestii, jak budowa dróg i autostrad ich znaczenie będzie ogromne - stwierdził Krzysztof Opałka, prezes nagrodzonej przez "NP" firmy Slag Recycling.

- Jedno jest pewne: każda z nagrodzonych firm, osób czy przedsiębiorstw poprzez to wyróżnienie jest do czegoś zobowiązana, mianowicie do ciągłego umacniania swojej rynkowej pozycji, na czym skorzysta cała polska gospodarka - dodał Sławomir Jędrzejczyk, dyrektor finansowy firmy Impexmetal SA.
Stosowne listy gratulacyjne, wyróżnieni odebrali z rąk prezesa Zarządu Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości, Wojciecha Kuśpika, dyrektora marketingu PTWP Moniki Żywot oraz Witolda Jajszczoka, redaktora naczelnego "Nowego Przemysłu".

- Misją PTWP jest stworzenie forum dyskusyjnego. Temat znamy wszyscy: jest nim droga, jaką pójdzie polska gospodarka. Dzisiejsza uroczystość, moment, w którym nagradzamy firmy, które najbardziej w minionym roku były zaangażowane w restrukturyzację polskiego przemysłu dają nam wiedzę o dobrym kierunku tych działań - powiedział na zakończenie prezes PTWP, Wojciech Kuśpik.

POPRZEDNIE EDYCJE

CENTRUM MULTIMEDIALNE

POLECAMY W SERWISACH