• 1 So Paź
 • 2 Nie Paź
 • 3 Pn Paź
 • 4 Wt Paź
 • 5 Śr Paź

  Dyrektor Finansowy Roku

  Trwa ogólnopolski konkurs, który wyłoni najlepszych CFO w Polsce. Do 30 czerwca wszyscy menedżerowie odpowiedzialni za finanse działających w Polsce firm, mają możliwość, poprzez wskazanie swych dokonań i sukcesów, powalczyć o statuetki oraz tytuł Dyrektora Finansowego Roku. Zwycięzców w kategoriach: małe i średnie firmy oraz duże przedsiębiorstwa wyłoni niezależna Kapituła, której werdykt zostanie ogłoszony 5 października w trakcie uroczystej gali w Warszawie, wieńczącej cykl kongresów dyrektorów finansowych.

 • 6 Cz Paź
 • 7 Pt Paź
 • 8 So Paź
 • 9 Nie Paź
 • 10 Pn Paź

  Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

  Inauguracyjna debata z udziałem wicepremiera Mateusza Morawieckiego, warsztaty potentatów technologicznych: Facebook i Google, 7 ścieżek tematycznych dotyczących m.in. innowacyjności w biznesie, prelekcje z autorytetami marketingu, sprzedaży czy HR, Targi Biznes Expo i szereg innych imprez towarzyszących. To tylko mały zwiastun Europejskiego Kongresu MŚP, który w dniach 10-12 października odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kultury.

 • 11 Wt Paź
 • 12 Śr Paź
 • 13 Cz Paź
 • 14 Pt Paź
 • 15 So Paź
 • 16 Nie Paź
 • 17 Pn Paź
 • 18 Wt Paź

  HaPeS 2016 - Nowa Odsłona, Nowa Lokalizacja

  Międzynarodowe Targi Hydrauliki, Pneumatyki, Sterowania, Napędów HaPeS organizowane od ponad 20 lat w Katowicach, są doskonale znane wszystkim zainteresowanym tymi branżami zarówno w kraju jak i za granicą.

 • 19 Śr Paź
 • 20 Cz Paź
 • 21 Pt Paź

  Konferencja Naukowa "Media w ekonomii - Ekonomia w mediach"

  21 października 2016 r. w Centrum Nowych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbędzie się Konferencja Naukowa „Media w ekonomii – Ekonomia w mediach” organizowana przez Wydział Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

 • 22 So Paź
 • 23 Nie Paź
 • 24 Pn Paź
 • 25 Wt Paź

  V Kongres Polskiego Przemysłu Gazowniczego

  Podtrzymując tradycję organizacji przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa - co dwa lata - spotkań branży gazowniczej, informujemy, iż w dniach 25-27 października 2016 roku w Ossie koło Rawy Mazowieckiej odbędzie się V Kongres Polskiego Przemysłu Gazowniczego.

 • 26 Śr Paź

  XI Kongres Zarządów Spółek Giełdowych SEG

  Podczas XI Kongresu Zarządów Spółek Giełdowych SEG będzie mowa o zagrożeniach, wyzwaniach i nadziejach kolejnych 25 lat rynku kapitałowego. 26-27 października 2016 r. Członkowie Zarządów spółek giełdowych będą dyskutować m.in. o funkcjonowaniu giełd w nowym otoczeniu technologicznym; wyzwaniach rynku wobec zmian w systemie emerytalnym; wpływie polityki regulacyjno-nadzorczej na rozwój rynku i finansowaniu innowacji przez emisje obligacji.

 • 27 Cz Paź
 • 28 Pt Paź
 • 29 So Paź
 • 30 Nie Paź
 • 31 Pn Paź
 •  

Przyznano tytuły "Tego, który zmienia polski przemysł"

31 stycznia 2008

Redakcja Miesięcznika Gospodarczego "Nowy Przemysł", 31 stycznia 2008 roku już po raz ósmy przyznała prestiżowe tytuły "Tego, który zmienia polski przemysł".

W uroczystej wieczornej gali uczestniczyli politycy, menedżerowie największych firm przemysłowych w kraju, a także przedstawiciele światowych koncernów inwestujących w Polsce.

Honorowym tytułem "Tego, który zmienia polski przemysł" redakcja Nowego Przemysłu wyróżniła Lecha Wałęsę - Prezydenta RP w latach 1990-1995 (kliknij). Według redakcji NP laureat zbudował najbardziej znaną i cenioną w świecie polską markę. Autorytet, jaki zdobył Lech Wałęsa, szacunek, jaki go otacza obraca on na korzyść Polski, na rzecz kształtowania jej pozycji w świecie. Laureat jest symbolem zmian, które stworzyły podwaliny rozwoju polskiej gospodarki.

Lech Wałęsa, po odebraniu wyróżnienia powiedział: - Dla rewolucjonisty, robotnika i związkowca takie wyróżnienie, przyznawane w końcu przez kapitalistów, jest czymś więcej niż dla ludzi z waszej branży.

Jerzy Buzek -Poseł Parlamentu Europejskiego otrzymał tytuł "Tego, który zmienia polski przemysł" w uznaniu jego zasług na forum Parlamentu Europejskiego, gdzie konsekwentnie działa na rzecz nowych, czystych technologii węglowych i -szerzej -na rzecz szeroko rozumianej innowacyjności w gospodarce. - Nazwano mnie misjonarzem polskiego węgla i to brzmi pięknie. Dzięki węglowi Polska jest zabezpieczona energetycznie. Dla mnie dzisiejsza nagroda jest bardzo ważna, bo została przyznana przez przedsiębiorców, z którymi nie zawsze było łatwo… -powiedział Jerzy Buzek podczas uroczystości.

Za zasługi w budowaniu wolnego rynku telekomunikacyjnego tytuł "Tego, który zmienia polski przemysł" przyznano Annie Streżyńskiej - Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Urząd kierowany przez laureatkę z determinacją dba o to, by klienci firm telekomunikacyjnych mieli możliwość wyboru dostawców oraz dostęp do niskich cen. - Jeśli tytuł zmieniającego polski przemysł otrzymuje urzędnik państwowy, to jest to zaszczyt szczególny. Taka jest nasza rola i misja, a jeśli zasłużyłam na ten tytuł, to czuję się ogromnie zaszczycona szczególnie w tym gronie osób, które prowadzą duże, biznesowe przedsięwzięcia - podsumowała otrzymane wyróżnienie prezes UKE.

Konsekwentna realizacja strategii rozwoju firmy, która z niewielkiej spółki informatycznej zmieniła się w lidera polskiego rynku, to wystarczający powód, aby wyróżnienie przyznać Adamowi Góralowi i firmie Asseco Poland SA. - Zaledwie trzy i pół roku temu nasza firma debiutowała na giełdzie papierów wartościowych. Z małej firmy staliśmy się wiodącą firmą na polskim rynku IT i jeśli chodzi o software - jesteśmy w pierwszej dziesiątce firm europejskich - powiedziała Katarzyna Drewnowska, rzeczniczka Asseco, odbierająca wyróżnienie w zastępstwie prezesa firmy, Adama Górala.

Za stworzenie możliwości szybkiego rozwoju dla grupy małych i średnich polskich spółek, a także za wkład w rozwój polskiej giełdy i promowanie tej możliwości pozyskania kapitału tytuł "Tego, który zmienia polski przemysł" otrzymał Dom Maklerski IDMSA. - W 2007 r. wprowadziliśmy najwięcej firm na giełdę, w tym roku obchodzimy 15 - lecie działania IDM… Zastanawialiśmy się ostatnio, czy Polskie brandy mogą odnosić światowy sukces - i odpowiedź brzmi, że na pewno tak! - powiedział Grzegorz Leszczyński, prezes zarządu IDM SA

Inwestycje zagraniczne są ważnym aspektem rozwoju polskiej gospodarki. Dlatego Fiat Auto Poland otrzymał wyróżnienie za długoletni, konsekwentny rozwój i inwestycje w Polsce wpływające nie tylko na krajowy rynek, ale na całą polską gospodarkę. - Ulokowaliśmy w Polsce kilka najważniejszych dla Fiata inwestycji. Dwa produkowane tu samochody zdobyły już tytuł "Samochodu Roku". Przewidujemy, że w tym roku z naszych taśm zjedzie pół miliona aut, wyprodukowanych w Tychach - powiedział podczas Gali Enrico Pavoni, prezes Fiat Auto Poland, odbierający wyróżnienie w imieniu swojej firmy.

Grupa Famur została wyróżniona tytułem "Tego, który zmienia polski przemysł" za stworzenie silnej grupy przemysłowej konsekwentnie i odważnie konkurującej na rynkach międzynarodowych. W imieniu grupy nagrodę odebrał Tomasz Jakubowski, prezes Grupy Famur, który powiedział: - Zawsze myślałem, że my tylko ciężko pracujemy, a tu się okazuje, że przy okazji zmieniamy też polski przemysł… A tak poważnie to chciałbym podziękować w imieniu pięciu i pół tysiąca osób, które tworzą grupę Famur….

Również za wyjątkowo skuteczną ekspansję zagraniczną wyróżnienie otrzymała Grupa Selena. Redakcja Nowego Przemysłu zwróciła uwagę na stworzenie najwyższej jakości produktów i wypromowanie własnych marek w branży, w której stworzenie znanego brandu jest bardzo trudne, a na rynkach dominują silni zagraniczni konkurenci. - Na obecnym etapie globalizacji firmy duże, grupy buduje się 20 - 25 lat, a jeszcze niedawno było to 60 - 100 lat - To zobowiązuje do szybszego działania. Polska ma szanse żeby w roku 2020 było tu około 20 do 30 firm średniej wielkości ligii światowej, realnie zmieniających świat - podsumował Krzysztof Domarecki, prezes Grupy Selena.

Wyróżnienie tytułem "Tego, który zmienia polski przemysł" przyznane spółce ISD Polska, należącej do Związku Przemysłowego Donbasu, za udaną prywatyzację Huty Częstochowa i największą inwestycję ukraińską w Polsce. Prywatyzacja okazała się sukcesem w wymiarze społecznym i biznesowym. - Kiedy podchodziliśmy do prywatyzacji Huty Częstochowa to była pierwsza tak duża ukraińska inwestycja w Polsce i wszyscy mówili, że nie mamy prawa tego zepsuć. Twierdziliśmy, że to będzie jedna z najlepszych hut w Europie. Zrealizowaliśmy to. Teraz podchodzimy do prywatyzacji Stoczni Gdańsk i to będzie jedna z najlepszych stoczni w Europie - powiedział odbierając wyróżnienie Konstanty Litwinow, prezes ISD Polska.

Za odpowiedzialnie przeprowadzoną prywatyzację, a tym samym za wykazanie, że prywatyzacja w energetyce, budząca u niektórych obawy, może być procesem korzystnym gospodarczo i społecznie wyróżnienie trafiło do RWE Stoen. - To dla mnie ogromna przyjemność, że mogę odebrać to wyróżnienie. Zapracował na nie mój poprzednik - Przejmując teraz stery będę kontynuował tę pracę, która pozwoli nam być niezawodnym dostawcom energii - podsumował otrzymane wyróżnienie Filip Thon, prezes RWE STOEN.

Tytuł "Tego, który zmienia polski przemysł" trafił w tym roku również do mediów. Za wkład w edukację ekonomiczną milionów Polaków, za stałą obecność i wysoki poziom tematyki gospodarczej w programach wyróżnienia otrzymała telewizja TVN. - Przemysłu może nie zmieniamy, ale na pewno dobrze to zjawisko opisujemy. TVN Biznes, niedawno uruchomiony, jest już jedną z najczęściej cytowanych stacji. Szykujemy się do dalszego rozwoju - powiedział odbierając nagrodę w imieniu stacji jej prezes Piotr Walter.

Tytułem "Tego, który zmienia polski przemysł" redakcja "Nowego Przemysłu" nagradza te firmy, instytucje, osoby publiczne czy wydarzenia, których wpływ na przemiany ekonomiczne w mijającym roku był największy. Nie jest to zatem wyróżnienie za całokształt działalności, lecz za podejmowanie konkretnych działań, dzięki którym dokonała się widoczna zmiana polskiego życia gospodarczego.

W procesie wyłaniania kandydatów do tytułu wspomaga nas radą opiniotwórcze grono laureatów z ubiegłych lat, wskazując przykłady osób i podmiotów, których działania w mijającym roku wpisały się w ideę projektu "Zmieniamy polski przemysł". Jednak kolegium redakcyjne rezerwuje sobie prawo ostatecznego wskazania laureatów.

Galę przyznania tytułów "Tego, który zmienia polski przemysł" poprzedziło Forum Zmieniamy Polski Przemysł. To impreza z udziałem najważniejszych osób w polskiej i europejskiej gospodarce. Co roku mamy zaszczyt gościć blisko 1000 osób: przedstawicieli zarządów czołowych polskich przedsiębiorstw, przedstawicieli rządu, parlamentu, administracji publicznej i mediów. Tak było i w tym roku Projekt ten jest jednym z ważniejszych wydarzeń gospodarczych w naszym kraju i największym tego typu przedsięwzięciem organizowanym przez wydawcę Miesięcznika Gospodarczego "Nowy Przemysł".

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Gali przyznania tytułów "Tego, który zmienia polski przemsył" (kliknij tutaj)

Zachęcamy do przeczytania materiałów, które powstały podczas Forum (klikając tu).

Zapraszamy także do zapoznania się z relacją z tegorocznego Forum Zmieniamy Polski Przemysł: Jak osiągnąć cud gospodarczy?

POPRZEDNIE EDYCJE

CENTRUM MULTIMEDIALNE

PARTNERZY I SPONSORZY KONFERENCJI

Sponsor Główny

POLECAMY W SERWISACH