PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl
 • 1 Pt Wrz
 • 2 So Wrz

  XXIII Gala Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach

  Idea Gali zrodziła się 23 lata temu. Od tego czasu uroczystość ta na stałe wpisała się do kalendarza prestiżowych imprez regionu. Wydarzenie to co roku przyciąga wiele znakomitych osobistości ze świata biznesu, polityki i nauki.

 • 3 Nie Wrz
 • 4 Pn Wrz
 • 5 Wt Wrz

  XXVII Forum Ekonomiczne

  Projekt Europa – jaki przepis na następne dekady – pod takim hasłem od 5 do 7 września trwać będzie XXVII Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju.

 • 6 Śr Wrz
 • 7 Cz Wrz
 • 8 Pt Wrz

  Centralny Okręg Przemysłowy. W kierunku innowacyjnej gospodarki

  Z okazji 80-lecia powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego, 8 września 2017r., w Auli Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli odbędzie się konferencja jubileuszowa pt. „Centralny Okręg Przemysłowy. W kierunku innowacyjnej gospodarki”. Na konferencji przypomnimy ważny fragment polskiej historii gospodarczej, techniki i wynalazczości związanej z dziedzictwem Centralnego Okręgu Przemysłowego. Pokażemy innowacje, które naprawdę zmieniły Podkarpacie, zaprezentujemy przykłady synergii nauki i biznesu, pokażemy projekty, które odniosły sukces. Będzie to też doskonała okazja do wymiany doświadczeń, poglądów i zawiązania realnej współpracy.

 • 9 So Wrz
 • 10 Nie Wrz
 • 11 Pn Wrz
 • 12 Wt Wrz

  30. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2017

  Jubileuszowe 30. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2017, odbędą się w dniach od 12 do 14 września 2017 roku.

 • 13 Śr Wrz
 • 14 Cz Wrz
 • 15 Pt Wrz
 • 16 So Wrz
 • 17 Nie Wrz
 • 18 Pn Wrz
 • 19 Wt Wrz
 • 20 Śr Wrz
 • 21 Cz Wrz
 • 22 Pt Wrz
 • 23 So Wrz
 • 24 Nie Wrz
 • 25 Pn Wrz

  Property Forum 2017

  Gorące dyskusje w gronie największych graczy rynku nieruchomości komercyjnych i cenionych ekspertów z Polski i zagranicy; Hot Topics - prezentacje i wystąpienia na temat najważniejszych wyzwań dla sektora oraz – po raz pierwszy – Propertydesign.pl Forum dedykowane projektowaniu, designowi i innowacjom w obiektach komercyjnych i przestrzeniach do pracy, handlu i wypoczynku – to wszystko w ramach VII edycji Property Forum 2017, zaplanowanej w dniach 25-26 września 2017 roku w Warszawie, w hotelu Sheraton.

 • 26 Wt Wrz

  Międzynarodowe Targi Kolejowe - TRAKO

  To największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego. Prezentacja aktualnego poziomu rozwoju systemów transportowych oraz infrastruktury kolejowej w Polsce, Europie i na świecie.

  Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO

  TRAKO to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego. Prezentacja aktualnego poziomu rozwoju systemów transportowych oraz infrastruktury kolejowej w Polsce, Europie i na świecie. TRAKO to doskonała okazja do promowania transportu szynowego (kolej i tramwaj) spedycji i logistyki kolejowej, prezentacji najnowszych technologii oraz spotkania w środowisku branżowym. Targi odbywają się w cyklu dwuletnim.

 • 27 Śr Wrz

  Wschodni Kongres Gospodarczy

  Zainteresowanie czwartą już edycją Wschodniego Kongresu Gospodarczego (WKG) potwierdza, że białostockie cykliczne spotkania wpisały się trwale w kalendarz najważniejszych gospodarczych konferencji w Polsce. WKG sprawdził się jako koncepcja i stanowi stały już element publicznej debaty o perspektywach i szansach wschodnich regionów naszego kraju.

 • 28 Cz Wrz

  XII Edycja Konkursu "Dyrektor Finansowy Roku"

  W rywalizacji uczestniczyć mogą osoby zarządzające finansami małych i średnich firm oraz dużych przedsiębiorstw. Chodzi o wyróżnienie tych managerów zarządzających finansami, którzy stają się biznesowymi wizjonerami budującymi wartość firmy.

 • 29 Pt Wrz
 • 30 So Wrz
 •  

Ten, który zmienia polski przemysł - gala wręczenia tytułów

3 lutego 2011

Strona główna

 

Forum Zmieniamy Polski Przemysł towarzyszyła gala wręczenia nagród dla tych przedsiębiorstw i osób, których działania dobrze wpływają na polską gospodarkę. Grupa PTWP wraz z redakcją Miesięcznika Gospodarczego "Nowy Przemysł" i portalu gospodarczego wnp.pl już po raz jedenasty przyznała tytuły "Tego, który zmienia polski przemysł". W uroczystej wieczornej gali uczestniczyli politycy, menedżerowie największych firm przemysłowych w kraju, a także przedstawiciele światowych koncernów inwestujących w Polsce.

Jak powiedział Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP i wydawca Miesięcznika Gospodarczego "Nowy Przemysł", przyznając tytuły kolegium redakcyjne nagradza za konkretne dokonania - firmy, instytucje, osoby publiczne oraz wyróżnia te wydarzenia, które miały wpływ na pozytywne zmiany w polskiej gospodarce. - Elitarne grono naszych laureatów z lat poprzednich tworzą zarówno potentaci branż, jak i mniejsze, dynamiczne firmy, które w interesujący sposób wykorzystują rynkowe szanse. Wśród "Tych, którzy zmieniają polski przemysł" nie brakuje uznanych autorytetów, współautorów dziejowych przemian, odpowiedzialnych polityków sprzyjających wzrostowi gospodarki. Od 2000 roku przyznaliśmy ponad sto tytułów. Uhonorowani - firmy, instytucje, osoby publiczne - tworzą z roku na rok bogatszy, zbiorowy portret polskiej gospodarki - powiedział Wojciech Kuśpik.

Honorowym tytułem "Tego, który zmienia polski przemysł" za dotychczasowe osiągnięcia w realizacji rządowego programu prywatyzacji, za połączenie determinacji i skuteczności z rozwagą i umiejętnością przewidywania wyróżniono Aleksandra Grada, ministra Skarbu Państwa RP.

Za umiejętność przewidywania, wyczucie i współkreowanie trendu rynkowego, odwagę i rozmach w inwestowaniu, innowacyjność w dziedzinie "zielonych technologii" tytuł "Tego, który zmienia Polski Przemysł" otrzymała firma WATT Sp. z o.o.

Izostal SA został wyróżniony za realizację modelowego scenariusza dynamicznego rozwoju firmy przemysłowej oraz za osiągnięcie pozycji prestiżowego dostawcy na rynku inwestycji infrastrukturalnych, innowacyjność i udany debiut na GPW.

Tytułem "Tego, który zmienia polski przemysł" za rok 2010 uhonorowano firmę Boryszew SA. Jak napisało w uzasadnieniu kolegium redakcyjne "Nowego Przemysłu": "Tytuł przyznano za odwagę i dynamikę w ekspansji na rynkach zagranicznych, za akwizycję w perspektywicznej branży (automotive) i obiecujących biznesowo rejonach świata."

Tytułem "Tego, który zmienia polski przemysł" za pełnioną w trudnym dla gospodarki czasie rolę aktywnego stabilizatora rynku finansowego i za utrzymanie zdrowych, otwartych i prorozwojowych relacji z biznesem został uhonorowany PKO Bank Polski SA.

PKP Cargo i Wojciecha Balczuna, prezesa firmy, wyróżniono za odwagę i sprawność przy wdrażaniu programu restrukturyzacji jednego z największych europejskich przewoźników kolejowych.

Lubelski Węgiel Bogdanka otrzymał wyróżnienie za odwagę, zdecydowanie w realizacji strategii prywatyzacyjnej i inwestycyjnej, za konsekwentne budowanie wartości.

Tytułem "Tego, który zmienia polski przemysł" za rok 2010 uhonorowano także Lotniska regionalne w Polsce. Zbiorcze wyróżnienie przyznano za stworzenie dynamicznego sektora gospodarki z perspektywą dalszego rozwoju, kreowanie wzrostu gospodarczego w regionach, za konsekwencję w inwestowaniu i umiejętność dostosowania się do zmiennych warunków na rynku. "W Polsce działa 11 cywilnych lotnisk komunikacyjnych użytku publicznego. Zarządzają nimi spółki, których celem jest działalność komercyjna. Po liberalizacji rynku lotniczego w 2004 r. wiele z nich, głównie te położone przy większych miastach, rozwinęły swoje połączenia zagraniczne i z powodzeniem budują własną ich siatkę, inwestując w infrastrukturę. Osiem największych lotnisk regionalnych planuje zainwestować do 2012 roku 3,5 mld zł, z czego miliard będzie pochodzić z funduszy unijnych" - napisano w uzasadnieniu przyznania nagrody.

Za wieloletnie sprawne i skuteczne zarządzanie rozwojem Gdyni, będące dowodem na znaczącą rolę samorządu terytorialnego w polskiej gospodarce wyróżnienie otrzymał Wojciech Szczurek, prezydent Miasta Gdynia

Tytuł "Tego, który zmienia polski przemysł" przyznano General Motors Manufacturing Poland Sp. z o.o. Firma otrzymała tytuł za stabilność i odpowiedzialność jako producenta i inwestora, za forsowanie wysokich standardów jakości i wzorców biznesowego działania.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA została wyróżniona tytułem "Tego, który zmienia polski przemysł" dla twórców, animatorów i uczestników polskiego rynku kapitałowego obchodzącego dwudziestą rocznicę istnienia.

Na portalu wnp.pl dostępna jest relacja z ubiegłorocznej edycji oraz galeria zdjęć z uroczystości (kliknij)

Zapraszamy także do zapoznania się ze szczegółami Forum Zmieniamy Polski Przemysł (kliknij), które poprzedziło Galę.

POPRZEDNIE EDYCJE

POLECAMY W SERWISACH