PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl
 • 1 Pt Wrz
 • 2 So Wrz

  XXIII Gala Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach

  Idea Gali zrodziła się 23 lata temu. Od tego czasu uroczystość ta na stałe wpisała się do kalendarza prestiżowych imprez regionu. Wydarzenie to co roku przyciąga wiele znakomitych osobistości ze świata biznesu, polityki i nauki.

 • 3 Nie Wrz
 • 4 Pn Wrz
 • 5 Wt Wrz

  XXVII Forum Ekonomiczne

  Projekt Europa – jaki przepis na następne dekady – pod takim hasłem od 5 do 7 września trwać będzie XXVII Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju.

 • 6 Śr Wrz
 • 7 Cz Wrz
 • 8 Pt Wrz

  Centralny Okręg Przemysłowy. W kierunku innowacyjnej gospodarki

  Z okazji 80-lecia powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego, 8 września 2017r., w Auli Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli odbędzie się konferencja jubileuszowa pt. „Centralny Okręg Przemysłowy. W kierunku innowacyjnej gospodarki”. Na konferencji przypomnimy ważny fragment polskiej historii gospodarczej, techniki i wynalazczości związanej z dziedzictwem Centralnego Okręgu Przemysłowego. Pokażemy innowacje, które naprawdę zmieniły Podkarpacie, zaprezentujemy przykłady synergii nauki i biznesu, pokażemy projekty, które odniosły sukces. Będzie to też doskonała okazja do wymiany doświadczeń, poglądów i zawiązania realnej współpracy.

 • 9 So Wrz
 • 10 Nie Wrz
 • 11 Pn Wrz
 • 12 Wt Wrz

  30. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2017

  Jubileuszowe 30. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2017, odbędą się w dniach od 12 do 14 września 2017 roku.

 • 13 Śr Wrz
 • 14 Cz Wrz
 • 15 Pt Wrz
 • 16 So Wrz
 • 17 Nie Wrz
 • 18 Pn Wrz
 • 19 Wt Wrz
 • 20 Śr Wrz
 • 21 Cz Wrz
 • 22 Pt Wrz
 • 23 So Wrz
 • 24 Nie Wrz
 • 25 Pn Wrz

  Property Forum 2017

  Gorące dyskusje w gronie największych graczy rynku nieruchomości komercyjnych i cenionych ekspertów z Polski i zagranicy; Hot Topics - prezentacje i wystąpienia na temat najważniejszych wyzwań dla sektora oraz – po raz pierwszy – Propertydesign.pl Forum dedykowane projektowaniu, designowi i innowacjom w obiektach komercyjnych i przestrzeniach do pracy, handlu i wypoczynku – to wszystko w ramach VII edycji Property Forum 2017, zaplanowanej w dniach 25-26 września 2017 roku w Warszawie, w hotelu Sheraton.

 • 26 Wt Wrz

  Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO

  TRAKO to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego. Prezentacja aktualnego poziomu rozwoju systemów transportowych oraz infrastruktury kolejowej w Polsce, Europie i na świecie. TRAKO to doskonała okazja do promowania transportu szynowego (kolej i tramwaj) spedycji i logistyki kolejowej, prezentacji najnowszych technologii oraz spotkania w środowisku branżowym. Targi odbywają się w cyklu dwuletnim.

  Międzynarodowe Targi Kolejowe - TRAKO

  To największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego. Prezentacja aktualnego poziomu rozwoju systemów transportowych oraz infrastruktury kolejowej w Polsce, Europie i na świecie.

 • 27 Śr Wrz

  Wschodni Kongres Gospodarczy

  Zainteresowanie czwartą już edycją Wschodniego Kongresu Gospodarczego (WKG) potwierdza, że białostockie cykliczne spotkania wpisały się trwale w kalendarz najważniejszych gospodarczych konferencji w Polsce. WKG sprawdził się jako koncepcja i stanowi stały już element publicznej debaty o perspektywach i szansach wschodnich regionów naszego kraju.

 • 28 Cz Wrz

  XII Edycja Konkursu "Dyrektor Finansowy Roku"

  W rywalizacji uczestniczyć mogą osoby zarządzające finansami małych i średnich firm oraz dużych przedsiębiorstw. Chodzi o wyróżnienie tych managerów zarządzających finansami, którzy stają się biznesowymi wizjonerami budującymi wartość firmy.

 • 29 Pt Wrz
 • 30 So Wrz
 •  

Konferencja "Zmiany w organizacjach"

12 lutego 2003

Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości, wydawca Miesięcznika Gospodarczego "Nowy Przemysł" miało zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję: "Zmiany w organizacjach - Administracja publiczna i duże organizacje stymulatorem postępu technologicznego oraz zmian w gospodarce." Konferencja odbyła się 12 lutego 2003 roku w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie.Droga do e-demokracji

Wypełnienie tegorocznych PIT-ów, jak wynika z obliczeń profesora Wojciecha Cellarego z Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, pochłonie 850 mln kartek papieru. Według generalnego inspektora informacji finansowej Jacka Uczkiewicza informatyzacja podatków już trwa, chociaż efektem informatyzacji nie jest akurat oszczędność papieru.

Wacław Iszkowski, prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji jest zdania, że informatyzacja administracji nie zda egzaminu bez uproszczenia procedur. — Po co nam i NIP, i regon? Po co finansowy wysiłek wydawania i dowodów, i paszportów? — pytał podczas konferencji „Nowego Przemysłu”.

Zadania w zakresie informatyzacji przed wejściem Polski do UE już znamy. Przed 2004 rokiem nasz kraj powinien zaistnieć w systemie IDA (Interchange of Data between Administrations), wdrożyć SIS — System Informacji Schengen, IACS oraz systemy do wymiany informacji o VAT i akcyzie, do obsługi wspólnej procedury tranzytowej i zarządzania środkami pomocowymi.

Trwa budowa systemu Krajowego Systemu Informacyjnego Policji i systemów obsługi ceł. Jeszcze nie zaczęła się budowa CEPIK-u. Podczas konferencji „Nowego Przemysłu” zastanawialiśmy się nad budowaniem nowego modelu relacji informatyzowanej administracji państwa z przedsiębiorstwami i obywatelami.

- Na razie administracja najchętniej informatyzuje się dla siebie — tak zagaił debatę pt. „Administracja publiczna i duże organizacje stymulatorem postępu technologicznego oraz zmian w gospodarce” prof. dr hab. inż. Wojciech Cellary z Katedry Technologii Informatycznych AE w Poznaniu.
Zdaniem profesora, idealnym urzędnikiem jest komputer.

Bardzo sceptycznie do aż tak daleko posuniętej wizji informatyzacji urzędów odniósł się Krzysztof Heller, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów i generalny inspektor informacji finansowej Jacek Uczkiewicz wołał mówić raczej o zaletach niż utopii e-administracji: podstawowe jej zalety to, zdaniem Uczkiewicza, racjonalizacja wykorzystania publicznych środków poprzez informatyzację obsługi firm i obywateli oraz zapewnienie przejrzystości działań administracji państwa na przykład przez przeniesienie do Internetu przetargów. Jacek Uczkiewicz poinformował, że Ministerstwo Finansów kończy obecnie opracowanie strategii informatyzacji finansów publicznych.

Minister Heller przekonywał, że informatyzacja administracji będzie zachęcała do informatyzowania przedsiębiorstw. Jednak na razie najbardziej klarownie przedstawiana wizja zinformatyzowanej administracji państwa pochodzi z sektora IT, zainteresowanego klientem o tak wielkich potrzebach.
- Prawdopodobnie to administracja jest największym na świecie odbiorcą technologii IT — mówił podczas debaty prezes SAP Polska, Grzegorz Kozłowski.
Nie raz podnoszono problem wymiany danych pomiędzy urzędami, a więc korzystania wielu urzędów z tych samych rejestrów. Prezes Oracle Polska Paweł Piwowar podkreślał tu rolę menedżerskiej postawy samej administracji, zmuszonej do szybkiego i jak najtańszego informatyzowania się.
- To dzięki menedżerskiemu podejściu do informatyzacji Krajowe Centrum Informacji Kryminalnej miało kosztować 150 mln zł, a jednak udało się je stworzyć za mniej niż 40 mln zł. — powiedział prezes Oracle'a.

W konferencji i debacie „Nowego Przemysłu” uczestniczyli też m.in. senator RP Grażyna Staniszewska, wiceprezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty Henryk Boberok, prezes Krajowej Izby Rozliczeniowej SA Tadeusz Ołdakowski i dyrektor Dominik Czajewski z Centralnego Zarządu Poczty Polskiej. O tym, jak pomóc administracji państwa w informatyzowaniu się mówili przedstawiciele HP, SAP Polska, 2Si SA, PUP Spin i Infovide SA.

Spotkanie z cyklu „Zmieniamy Polski Przemysł” poświęcone zagadnieniom informatyzacji administracji państwa odbyło się 12 lutego w Warszawie.

*W tekście wykorzystano informacje z Oracle Magazyn

PARTNERZY I SPONSORZY KONFERENCJI

Sponsor Główny

Sponsor

Partner

Patronat medialny

POLECAMY W SERWISACH