• 1 So Paź
 • 2 Nie Paź
 • 3 Pn Paź
 • 4 Wt Paź
 • 5 Śr Paź

  Dyrektor Finansowy Roku

  Trwa ogólnopolski konkurs, który wyłoni najlepszych CFO w Polsce. Do 30 czerwca wszyscy menedżerowie odpowiedzialni za finanse działających w Polsce firm, mają możliwość, poprzez wskazanie swych dokonań i sukcesów, powalczyć o statuetki oraz tytuł Dyrektora Finansowego Roku. Zwycięzców w kategoriach: małe i średnie firmy oraz duże przedsiębiorstwa wyłoni niezależna Kapituła, której werdykt zostanie ogłoszony 5 października w trakcie uroczystej gali w Warszawie, wieńczącej cykl kongresów dyrektorów finansowych.

 • 6 Cz Paź
 • 7 Pt Paź
 • 8 So Paź
 • 9 Nie Paź
 • 10 Pn Paź

  Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

  Inauguracyjna debata z udziałem wicepremiera Mateusza Morawieckiego, warsztaty potentatów technologicznych: Facebook i Google, 7 ścieżek tematycznych dotyczących m.in. innowacyjności w biznesie, prelekcje z autorytetami marketingu, sprzedaży czy HR, Targi Biznes Expo i szereg innych imprez towarzyszących. To tylko mały zwiastun Europejskiego Kongresu MŚP, który w dniach 10-12 października odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kultury.

 • 11 Wt Paź
 • 12 Śr Paź
 • 13 Cz Paź
 • 14 Pt Paź
 • 15 So Paź
 • 16 Nie Paź
 • 17 Pn Paź
 • 18 Wt Paź

  HaPeS 2016 - Nowa Odsłona, Nowa Lokalizacja

  Międzynarodowe Targi Hydrauliki, Pneumatyki, Sterowania, Napędów HaPeS organizowane od ponad 20 lat w Katowicach, są doskonale znane wszystkim zainteresowanym tymi branżami zarówno w kraju jak i za granicą.

 • 19 Śr Paź
 • 20 Cz Paź
 • 21 Pt Paź

  Konferencja Naukowa "Media w ekonomii - Ekonomia w mediach"

  21 października 2016 r. w Centrum Nowych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbędzie się Konferencja Naukowa „Media w ekonomii – Ekonomia w mediach” organizowana przez Wydział Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

 • 22 So Paź
 • 23 Nie Paź
 • 24 Pn Paź
 • 25 Wt Paź

  V Kongres Polskiego Przemysłu Gazowniczego

  Podtrzymując tradycję organizacji przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa - co dwa lata - spotkań branży gazowniczej, informujemy, iż w dniach 25-27 października 2016 roku w Ossie koło Rawy Mazowieckiej odbędzie się V Kongres Polskiego Przemysłu Gazowniczego.

 • 26 Śr Paź

  XI Kongres Zarządów Spółek Giełdowych SEG

  Podczas XI Kongresu Zarządów Spółek Giełdowych SEG będzie mowa o zagrożeniach, wyzwaniach i nadziejach kolejnych 25 lat rynku kapitałowego. 26-27 października 2016 r. Członkowie Zarządów spółek giełdowych będą dyskutować m.in. o funkcjonowaniu giełd w nowym otoczeniu technologicznym; wyzwaniach rynku wobec zmian w systemie emerytalnym; wpływie polityki regulacyjno-nadzorczej na rozwój rynku i finansowaniu innowacji przez emisje obligacji.

 • 27 Cz Paź
 • 28 Pt Paź
 • 29 So Paź
 • 30 Nie Paź
 • 31 Pn Paź
 •  

Deloitte Technology Fast 50 Central Europe

28 października 2015 Warszawa

Strona główna

 

W 16. edycji rankingu Deloitte najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych w Europie Środkowej znalazło się 19 spółek z Polski. Aż 12 z nich trafiło do głównej kategorii "Technology Fast 50", a 7 do podkategorii "Wschodzące Gwiazdy".Na pozycji lidera zestawienia głównego „Technology Fast 50” znalazła się czeska firma Simplity, tuż za nią uplasowała się polska spółka Sky Cash Poland. Trzecia pozycja przypadła zeszłorocznemu zwycięzcy, węgierskiej spółce Szallas.hu. Kategorię „Wschodzące Gwiazdy” zdominowały polskie firmy rozwijające innowacyjne technologie oparte o Big Data i aplikacje na urządzenia mobilne.

- Nasz ranking pokazuje najlepiej, że innowacje dzieją się praktycznie w każdym sektorze gospodarki, a polskie firmy na tle spółek z całej Europy Środkowo-Wschodniej trzymają się świetnie. W tegorocznej edycji rankingu spośród aż 64 polskich firm, które aplikowały do rankingu Deloitte, ostatecznie mamy aż 19 dynamicznie rozwijających się spółek w gronie laureatów - powiedział Adam Chróścielewski, Partner Deloitte, Lider programu w Europie Środkowej podczas Gali Deloitte Technology Fast 50 Central Europe.

- Cieszymy się, że możemy w tym roku razem z Deloitte współtworzyć tak ciekawe wydarzenie promujące najbardziej dynamiczny i rozwojowe sektor naszej gospodarki tj. ICT i software, TMT i szeroko pojęte technologie mobilne, e-commerce, biotechnologie i technologie medyczne, energię odnawialną - powiedział Wojciech Kuśpik, prezes PTWP SA oraz wydawca Nowego przemysłu i portalu wnp.pl.

Przedstawiciele polskiego biznesu obecni w zestawieniu pochodzą z całego kraju. Najwięcej swoich reprezentantów (9) ma stolica, czterech Poznań i po jednym: Gliwice, Gdańsk, Kraków, Wrocław, Piaseczno i Grodzisk Wielkopolski.

W tym roku zmieniono obszary, w których może prowadzić działalność aplikująca firma. Nowe przyporządkowanie lepiej oddaje specyfikę rynku firm technologicznie innowacyjnych i poszerza krąg spółek. Nowe segmenty to: oprogramowanie, sprzęt komputerowy, komunikacja, media, czyste technologie oraz life sciences, w których zawiera się, m.in. biotechnologia, branża farmaceutyczna czy technologia medyczna. Podobnie jak w ubiegłym roku tegoroczny główny ranking "Technology Fast 50" zdominowały firmy zajmujące się oprogramowaniem. Stanowią one ponad połowę całego rankingu (rok wcześniej 52 proc.).

Technology Fast 50

W głównym rankingu Deloitte Technology Fast 50 znalazło się aż 38 nowych podmiotów, 3 awansowały, 8 spadło, a jedna utrzymała pozycję sprzed roku. Pierwsze miejsce pod względem liczby firm zajęła Polska - 12 firm. Na drugim miejscu uplasowała się Rumunia z dziesięcioma firmami. Trzecie miejsce pod tym względem przypadło Chorwacji z ośmioma podmiotami. Poza tym w kategorii głównej swe miejsce znalazły także przedsiębiorstwa ze Słowacji (5), Czech (5), Węgier (4), Litwy (2) i Serbii (2) i Bułgarii (2).

W tym roku zdecydowano się zmodyfikować kryteria, które musi spełnić firma, aby znaleźć się w rankingu. Najważniejszym z nich jest skrócenie (w kategorii głównej oraz w kategorii "Wielka Piątka") o rok okresu, w którym brane są pod uwagę przychody firm. Wcześniej było to pięć, a obecnie cztery lata. W tym roku badanie dotyczyło, więc wyników finansowych osiąganych w latach 2011-2014.

- To niezwykłe, że tegorocznemu rankingowi przewodzi firma, która jeszcze rok temu była zbyt młoda, by znaleźć się w głównym rankingu. To pokazuje, co mogą osiągnąć w krótkim czasie spółki, których usługi doskonale wpiszą się w potrzeby rynku i ducha czasu. Ważne jest jednak także to, by uczestnicy zestawienia utrzymali na tyle dynamiczne tempo wzrostu, które wkrótce pozwoli im znaleźć się w kategorii Wielka Piątka - powiedział Adam Chróścielewski.

Oprócz SkyCach Poland w pierwszej dziesiątce uplasowały się jeszcze dwie polskie firmy: Netguru (5) oraz Traffic Trends (10).

Średni wzrost przychodów laureatów kategorii głównej wyniósł 560 proc. (przychody 2011 versus 2014 rok). Był to wynik niższy od osiągniętego rok wcześniej (698 proc.). Średni wzrost przychodów polskich firm, które znalazły się w głównej kategorii programu wyniósł prawie 540 proc.

Miejsca polskich firm w rankingu

2. SkyCash Poland SA, media, wzrost przychodów: 1665 proc..
5. Netguru Sp z o.o., oprogramowanie, 1004 proc.
10. Traffic Trends Sp. z o.o., media, 825 proc.
19. ITMAGINATION Sp. z o.o., oprogramowanie, 530 proc.
23. 11 bit studios SA, media, 479 proc.
37. Professional Services Sp. z o.o., oprogramowanie, 332 proc.
38. Comperia.pl SA, media, 303 proc.
39. i-Systems Sp. z o.o. Sp.k., oprogramowanie, 300 proc.
43. Vercom SA, oprogramowanie, 277 proc.
45. GetResponse, komunikacja, 268 proc.
48. InPhoTech Sp. z o.o. , sprzęt komputerowy, 250 proc.
49. CDRiA Pipeline Services Sp. z o.o., sprzęt komputerowy, 244 proc.

Zdjęcie laureatów u góry

Wschodzące Gwiazdy

Kategorię „Wschodzące Gwiazdy” można nazwać polską: na 12 miejsc rankingowych z naszego kraju jest ich aż 7. Liderem jest Code Wise, polska firma istniejąca od 2011 roku, która osiągnęła wzrost przychodów w wysokości 4555 proc. To blisko dwukrotnie więcej niż ubiegłoroczny zwycięzca tej kategorii.
Miejsca polskich firm w rankingu

1. CodeWise Sp. z o.o. Sp. K., media - wzrost przychodów: 4555 proc.
2. CodiLime Sp. z o.o., oprogramowanie, 2506 proc.
4. Droids On Roids Sp. z o.o., oprogramowanie, 401 proc.
5. Creotech Instruments SA, sprzęt komputerowy, 389 proc.
6. Cloud Technologies SA, media, 367 proc.
8. Currency One SA, media, 231 proc.
9. Concepto Sp. z o.o., oprogramowanie, 122 proc.

Zasady

Ranking Deloitte Technology Fast 50 skupia najszybciej rozwijające się środkowoeuropejskie przedsiębiorstwa technologicznie innowacyjne na podstawie wzrostu przychodów operacyjnych. W jego skład wchodzą trzy kategorie: główna „Technology Fast 50” oraz dwie podkategorie „Wschodzące Gwiazdy” i „Wielka Piątka”. Firmy same zgłaszają chęć udziału w rankingu, a audytorzy Deloitte weryfikują podane przez nich dane finansowe. „Technology Fast 50” jest częścią raportu „Global Technology Fast 100” przygotowywanego przez Deloitte, który zostanie zaprezentowany w połowie listopada br.

Do tegorocznej edycji rankingu Fast 50 aplikowało 190 spółek z 13 krajów Europy Środkowo-Wschodniej - to rekordowa ilość odkąd Deloitte pierwszy raz przeprowadziło ranking 16 lat temu.

Niezmiennym kryterium od początku istnienia rankingu jest to, ze wszystkie aplikujące spółki muszą wytwarzać autorskie technologie lub ponosić wydatki na badania i rozwój. Muszą także posiadać siedzibę w jednym z krajów Europy Środkowo- Wschodniej. Co istotne, żadna ze spółek nie może mieć większościowego zagranicznego inwestora. Ranking Fast 50 Central Europe jest częścią programu Fast 500 EMEA i wszyscy laureaci „najszybszej 50-tki” zostają automatycznie do niego zgłoszeni. Nowością jest, że firma Deloitte postanowiła stworzyć program Global Fast 100, w którym znajdą się najdynamiczniej rosnące firmy na świecie.

CENTRUM MULTIMEDIALNE

PARTNERZY I SPONSORZY KONFERENCJI

Inicjator

Partner Główny

Sponsor

Patronat

Główny patronat medialny

Patronat medialny

POLECAMY W SERWISACH