PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Konferencja Górnictwo 2016

Katowice  •  25 listopada 2016

W Katowicach odbyła się doroczna konferencja Górnictwo, w której agendzie znalazły się najważniejsze dla branży sprawy. Mówiono o szansach na nowe otwarcie, ale i o obawach im towarzyszących.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy sytuacja w górnictwie węgla kamiennego w Polsce znacznie się wyklarowała. Trwa restrukturyzacja, wzmacniane są powiązania z energetyką, odchodzący z kopalń górnicy korzystają z osłon socjalnych. Z drugiej jednak strony do ostatecznego nadania branży nowego kształtu daleka droga. O pełną stabilizację będzie bardzo trudno. Buduje się ją bowiem na przewidywalności, a ta stała się teraz w górnictwie i jego otoczeniu towarem deficytowym.

To główny wniosek sformułowany podczas dorocznej konferencji Górnictwo, która 25 listopada odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W wydarzeniu przygotowanym przez miesięcznik gospodarczy Nowy Przemysł i portal wnp.pl wzięli udział m.in.: wiceminister energii Grzegorz Tobiszowki, szefowie najważniejszych spółek górniczych, reprezentanci organizacji branżowych, związków zawodowych i środowisk eksperckich. Charakter dyskusji i nazwiska osób biorących w niej udział potwierdziły znaczenie konferencji jako najważniejszego w Polsce forum skierowanego do sektora węgla kamiennego.

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP