PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

XIV Kongres Nowego Przemysłu

Warszawa  •  11-12 października 2017

Czołowe postacie sektora energii, zarządzający firmami energetycznymi, przedstawiciele rządu, parlamentu i administracji publicznej, eksperci, naukowcy i dziennikarze dyskutowali w Warszawie o perspektywach krajowego rynku energii. Podczas XIV edycji Kongresu Nowego Przemysłu wiele miejsca poświęcono nowym trendom w energetyce i wyzwaniom dla branży.

Kongres Nowego Przemysłu to najważniejsze spotkanie sektora energetycznego w Polsce. W tym roku poprzedziło go przygotowanie raportu omawiającego trendy, które zadecydują o przyszłym kształcie polskiej energetyki. Dokument powstał w oparciu o rozmowy przeprowadzone przez dziennikarzy Nowego Przemysłu i portalu wnp.pl i stał się inspiracją i punktem wyjścia dla kongresowych dyskusji.

Czytaj raport:
Jaka przyszłość energetyki w Polsce? Oto nowe impulsy w sektorze energii

- Niewątpliwą wartością tegorocznego Kongresu jest nie tylko szeroka reprezentacja czołowych postaci sektora energii, ale i perspektywa, jaką przyjęliśmy. Poza poruszaniem ważnych tematów bieżących, jak chociażby kształt polityki energetycznej, przyszłość OZE i realizowane inwestycje, w kongresowych debatach wiele miejsca poświęciliśmy także trendom na polskim rynku energii, diagnozując, jak będzie on wyglądał w perspektywie do roku 2050  - mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP.

XIV Kongres Nowego Przemysłu poruszył również tematy takie jak: polski rynek gazu, energetyka jądrowa, inwestycje w dystrybucję i przesył energii, rynek OZE, elektromobilność, innowacje i badania czy bezpieczeństwo energetyczne Polski.

Wydarzeniu towarzyszyła gala wręczenia tytułów Nowe Impulsy 2017 - wyróżniających najaktywniejsze firmy i najciekawsze projekty podążające za nowymi trendami w energetyce. Wśród laureatów znaleźli się: Ekoenergetyka-Polska Sp. z o.o., Enea SA, Fortum, Free Volt, Gradis, Impact Clean Power Technology SA, PGE Polska Grupa Energetyczna, Siemens, Tauron Dystrybucja, Transition Technologies oraz Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach.

 XIV Kongres Nowego Przemysłu odbył się w dniach 11-12 października 2017 roku w warszawskim hotelu Sheraton.


POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP