PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl
partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Konferencja Nafta/Chemia

Warszawa  •  5 grudnia 2017

Prelegenci

A

B

 • Bartosz Bańkowski

  Bartosz Bańkowski

  dyrektor ds. nowych technologii, PCC Rokita SA
  Doktorat z zakresu technologii chemicznej uzyskał w 2012 roku. Zaraz po ukończeniu w 2006 roku studiów magisterskich na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej rozpoczyna pracę w Instytucie Ciężkiej Syntezy Organicznej specjalizując się w syntezie związków fosforoorganicznych. Od 2008 r. związany z Grupą PCC Rokita – najpierw jako technolog Kompleksu Chlorowego, później główny technolog w PCC MCAA, spółce utworzonej w celu realizacji inwestycji w budowę instalacji kwasu monochlorooctowego. Od 2014r pełnił w PCC MCAA funkcję zastępcy kierownika projektu, a następnie kierownika rozruchów mechanicznych. Po zakończeniu inwestycji kierował Działem Analityki, Badań i Rozwoju PCC MCAA. Od początku bieżącego roku pełni rolę dyrektora ds. nowych technologii w PCC Rokita realizując projekty dla całej Grupy.
 • Paweł Bielski

  Paweł Bielski

  dyrektor, Instytut Chemii Przemysłowej im. prof. I. Mościckiego
  Absolwent Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej, na którym uzyskał następnie stopień doktora nauk technicznych. Ukończył również studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Zarządzanie. W latach 2000–2001 pracował na stanowisku Product Manager w Firmie Endress+ Hauser Polska Sp. z o.o. Od 2002 zatrudniony w Mennicy Państwowej S.A., a następnie Mennicy – Metale Szlachetne Sp. z o.o., pełniąc szereg funkcji od Głównego Specjalisty ds. Procesów i Analiz Chemicznych po Dyrektora Handlu i Marketingu (od 2005). Od 2009 pracował na stanowisku Dyrektora Pionu Strategii i Rozwoju w Zakładach Azotowych „Puławy” S.A. Jednocześnie w latach 2010 –2012 pełnił też funkcję Prezesa Zarządu Elektrowni Puławy Sp. z o.o. W 2014 przeszedł do pracy w Grupie Azoty S.A. gdzie pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Korporacyjnego Strategii i Rozwoju, zarządzającego całokształtem działań w zakresie strategii i rozwoju oraz wspierającego Zarząd w budowaniu i realizacji strategii biznesowej Spółki – efekt: „Strategia Grupy Azoty 2014–2020. Operacjonalizacja”. W październiku 2016 r. po wygranym konkursie został powołany przez Ministra Rozwoju na Dyrektora Instytutu Chemii Przemysłowej im. prof. I. Mościckiego w Warszawie.

C

 • Grzegorz Czul

  Grzegorz Czul

  prezes zarządu, Fluor SA
  Grzegorz Czul jest odpowiedzialny za funkcjonowanie Fluor w Gliwicach. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie w projektowaniu i zarządzaniu projektami, głównie instalacji petrochemicznych, rafineryjnych i chemicznych. Grzegorz zdobył swoje doświadczenie, pracując dla Fluor najpierw jako Inżynier ds. Orurowania, następnie analizy naprężeń, po czym objął stanowisko Inżyniera Wiodącego Branży. W roku 2002 przeszedł do Działu Zarządzania Projektami, w którym zarządzał różnymi projektami krajowymi i międzynarodowymi. W roku 2010 został powołany na stanowisko Dyrektora Operacyjnego ds. Projektów, a w roku 2012 objął stanowisko Dyrektora Generalnego i Prezesa.
 • Adam Czyżewski

  Adam Czyżewski

  główny ekonomista, PKN ORLEN SA

G

J

Ł

M

O

 • Olaf Osica

  Olaf Osica

  dyrektor projektu rynku zagraniczne, Grupa PTWP

P

 • Adam Pawłowicz

  Adam Pawłowicz

  wiceprezes zarządu, LOTOS Paliwa Sp. z o.o.
 • Jacek Podgórski

  Jacek Podgórski

  prezes zarządu, Anwil SA
  Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Karierę zawodową rozpoczynał w sektorze bankowym (Petrobank; obecnie Nordea Bank Polska). W latach 1997-2004 związany z Grupą Pekao SA. m.in. jako Wiceprezes do spraw finansowych (Pekao Development oraz Pekao Leasing). Odpowiedzialny za wprowadzenie zmian systemowych zwiększających efektywność prowadzonej działalności. Pracę dla Grupy ORLEN rozpoczął w styczniu 2006 roku obejmując stanowisko Członka Zarządu - Dyrektora Finansowego w spółce ORLEN Asfalt. W latach 2007 - 2014, Członek Zarządu Basell Orlen Polyolefins, odpowiedzialny za prace departamentów finansów, księgowości oraz IT. Od listopada 2014 roku Prezes Zarządu ANWIL S.A.  

S

W

 • Zbigniew Warmuz

  Zbigniew Warmuz

  prezes zarządu, Synthos SA
 • Igor Wasilewski

  Igor Wasilewski

  prezes zarządu, PERN SA
  Efektywny Manager z 25-letnim doświadczeniem w branży energetycznej. Absolwent Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego i SGH. Posiada dyplom MBA University Of Illinois, USA. Wcześniej Prezes Zarządu Gaz-System SA i GPEC Gdańsk, pełnił też funkcje menedżerskie w PGNiG SA i PSE SA
 • Leszek Wieciech

  Leszek Wieciech

  prezes, dyrektor generalny, Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego
 • Janusz Wiśniewski

  Janusz Wiśniewski

  wiceprezes, Krajowa Izba Gospodarcza
  Absolwent Handlu Zagranicznego Uniwersytetu Łódzkiego, stypendysta Princeton University – The Graduate School, uczestnik licznych kursów menedżerskich, m.in. Stanford University Graduate School of Business i University of Chicago Graduate School. W latach 1990- 2009 był kolejno wiceprezesem zarządu i dyrektorem handlowym Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach, wiceprezesem, a następnie prezesem zarządu Zakładów Azotowych w Kędzierzynie -Koźlu SA, wiceprezesem zarządu oraz p.o. prezesa zarządu PKN Orlen SA, partnerem w Ernst &Young Polska, Business Advisory (oil, gas, chemicals), wiceprezesem zarządu DGA SA. Był przewodniczącym rad nadzorczych m.in. Basel Orlen Olefins, Anwil, ZA Tarnów, Rafineria Trzebinia. W latach 2004-08 prezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego. Obecnie prowadzi własną firmę doradczą JWBS, jest prezesem Polsko-Brazylijskiej Izby Gospodarczej, członkiem World Petroleum Council i The Oil & Gas Council. 

Z

 • Jacek Ziarno

  Jacek Ziarno

  redaktor naczelny, Magazyn Gospodarczy Nowy Przemysł
 • Tomasz Zieliński

  Tomasz Zieliński

  prezes zarządu, Polska Izba Przemysłu Chemicznego
  Absolwent Technologii Chemicznej na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii Politechniki w Płocku, Politechniki Warszawskiej oraz Wyższej Szkoły Inżynierskiej Horsens w Danii. Uzyskał również tytuł Master of Business Administration na University of Illinois. W latach 2004-2006 pracował w PKN ORLEN SA, zajmując stanowiska kierownicze. Do roku 2009 prowadził również własną działalność gospodarczą w zakresie doradztwa biznesowego. W tym czasie pełnił też funkcję dyrektora zarządzającego Centrum Innowacji i Inwestycji Technologicznych oraz kierował departamentem inwestycji technologicznych w AKJ Capital SA (2006-2007). Następnie w latach 2007-2008 był partnerem w Instytucie Studiów Energetycznych. Karierę kontynuował w spółce DGA SA jako Dyrektor ds. projektów strategicznych w departamencie doradztwa biznesowego (2008-2009). Od 2009 roku, powrócił do branży chemicznej, jako wiceprezes zarządu, dyrektor ds. strategii i rozwoju w Zakładach Chemicznych „Police” SA. W latach 2010-2013 ponownie pracował w Grupie ORLEN, gdzie w spółce Anwil SA pełnił funkcję członka zarządu oraz dyrektora ds. strategii i działalności operacyjnej. Na przełomie lat 2012/2013, pełnił obowiązki prezesa zarządu spółki Chemeko, należącej do Grupy Anwil. Od 2011 pełni również funkcję członka zarządu oraz wiceprezesa w organizacji Fertilizers Europe Association - siedziba w Belgii. Od czerwca 2013 jako prezes zarządu kieruje pracami Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego.
 • Andrzej Ziółkowski

  Andrzej Ziółkowski

  prezes, Urząd Dozoru Technicznego

Ż

 • Piotr Żmijewski

  Piotr Żmijewski

  dyrektor ds. handlowych, Procam Polska

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP