• 1 So Paź
 • 2 Nie Paź
 • 3 Pn Paź
 • 4 Wt Paź
 • 5 Śr Paź

  Dyrektor Finansowy Roku

  Trwa ogólnopolski konkurs, który wyłoni najlepszych CFO w Polsce. Do 30 czerwca wszyscy menedżerowie odpowiedzialni za finanse działających w Polsce firm, mają możliwość, poprzez wskazanie swych dokonań i sukcesów, powalczyć o statuetki oraz tytuł Dyrektora Finansowego Roku. Zwycięzców w kategoriach: małe i średnie firmy oraz duże przedsiębiorstwa wyłoni niezależna Kapituła, której werdykt zostanie ogłoszony 5 października w trakcie uroczystej gali w Warszawie, wieńczącej cykl kongresów dyrektorów finansowych.

 • 6 Cz Paź
 • 7 Pt Paź
 • 8 So Paź
 • 9 Nie Paź
 • 10 Pn Paź

  Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

  Inauguracyjna debata z udziałem wicepremiera Mateusza Morawieckiego, warsztaty potentatów technologicznych: Facebook i Google, 7 ścieżek tematycznych dotyczących m.in. innowacyjności w biznesie, prelekcje z autorytetami marketingu, sprzedaży czy HR, Targi Biznes Expo i szereg innych imprez towarzyszących. To tylko mały zwiastun Europejskiego Kongresu MŚP, który w dniach 10-12 października odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kultury.

 • 11 Wt Paź
 • 12 Śr Paź
 • 13 Cz Paź
 • 14 Pt Paź
 • 15 So Paź
 • 16 Nie Paź
 • 17 Pn Paź
 • 18 Wt Paź

  HaPeS 2016 - Nowa Odsłona, Nowa Lokalizacja

  Międzynarodowe Targi Hydrauliki, Pneumatyki, Sterowania, Napędów HaPeS organizowane od ponad 20 lat w Katowicach, są doskonale znane wszystkim zainteresowanym tymi branżami zarówno w kraju jak i za granicą.

 • 19 Śr Paź
 • 20 Cz Paź
 • 21 Pt Paź

  Konferencja Naukowa "Media w ekonomii - Ekonomia w mediach"

  21 października 2016 r. w Centrum Nowych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbędzie się Konferencja Naukowa „Media w ekonomii – Ekonomia w mediach” organizowana przez Wydział Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

 • 22 So Paź
 • 23 Nie Paź
 • 24 Pn Paź
 • 25 Wt Paź

  V Kongres Polskiego Przemysłu Gazowniczego

  Podtrzymując tradycję organizacji przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa - co dwa lata - spotkań branży gazowniczej, informujemy, iż w dniach 25-27 października 2016 roku w Ossie koło Rawy Mazowieckiej odbędzie się V Kongres Polskiego Przemysłu Gazowniczego.

 • 26 Śr Paź

  XI Kongres Zarządów Spółek Giełdowych SEG

  Podczas XI Kongresu Zarządów Spółek Giełdowych SEG będzie mowa o zagrożeniach, wyzwaniach i nadziejach kolejnych 25 lat rynku kapitałowego. 26-27 października 2016 r. Członkowie Zarządów spółek giełdowych będą dyskutować m.in. o funkcjonowaniu giełd w nowym otoczeniu technologicznym; wyzwaniach rynku wobec zmian w systemie emerytalnym; wpływie polityki regulacyjno-nadzorczej na rozwój rynku i finansowaniu innowacji przez emisje obligacji.

 • 27 Cz Paź
 • 28 Pt Paź
 • 29 So Paź
 • 30 Nie Paź
 • 31 Pn Paź
 •  

Relacja z VII Pikniku Golfowego

19 czerwca 2004

Wystrzałowy piknik Już po raz VII Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości, wydawca Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł, zorganizowało Letni Piknik Golfowy. Jak zwykle dopisali goście oraz – mimo kapryśnego początku lata – pogoda.

Piknik zaczął się wystrzałowo. Wojciech Kuśpik, prezes PTWP, oddał na otwarcie imprezy okolicznościowy strzał… z armaty.
– W ciągu roku z naszymi partnerami spotykamy się przy wielu poważnych okazjach. Warto jednak spotkać się także w luźniejszej atmosferze i przynajmniej na chwilę oderwać się od codziennych problemów – mówił prezes Wojciech Kuśpik. – Dlatego już od siedmiu lat organizujemy Piknik Golfowy, chcąc żeby był on miejscem atrakcyjnej rozrywki dla naszych przyjaciół
Na pole golfowe w Siemianowicach Śląskich, gdzie odbywało się to spotkanie, wielu gości przyszło z całymi rodzinami. Niezależnie od wieku, każdy mógł znaleźć sobie atrakcje dla siebie – dla najmłodszych był to suchy basen, wata cukrowa oraz przejażdżka na kucyku. Ci, którzy etap jazdy na kucykach mają już za sobą, mogli poznać zalety najnowszych modeli volvo i omówić szczegóły ewentualnego zakupu pojazdu. Po negocjacjach można było odnowić siły przy stoiskach z poczęstunkiem i napojami.
– Od kilku lat już przychodzę na Letni Piknik Golfowy. Mieszkam niedaleko, piknik jest zawsze okazją do spotkania wielu znajomych i do dobrej zabawy z nimi – mówi Barbara Blida, posłanka SLD.
Niestety, w tym roku Barbara Blida nie zdecydowała się na grę w golfa. Z gry nie skorzystała również Agnieszka Pasternak, posłanka SdPl.
- Muszę przyznać, że gra w golfa nie za bardzo mi wychodzi, jak na mój charakter jest ona zbyt statyczna. Jednak z chęcią przychodzę na piknik golfowy, jestem tu już po raz czwarty – przekonywała posłanka Pasternak.
Agnieszka Pasternak przyszła na piknik razem z synem, który – przywieziony w wózku – z zainteresowaniem badał golfową piłeczkę. Jest więc całkiem prawdopodobne, że w przyszłości zostanie zapalonym golfistą.
Kolega z pracy posłanki Pasternak, poseł Tomasz Tomczykiewicz z PO, ma inne podejście do golfa.
– Golf jest sportem sprzyjającym dyskusjom, dlatego lubię przychodzić na piknik golfowy. Można spotkać tutaj dużo interesujących osób, z którymi można porozmawiać i o polityce i o gospodarce i oraz na luźniejsze tematy. A czasy mamy ciekawe, jest więc o czym rozmawiać – uważa poseł Tomczykiewicz, który mieszkając w Pszczynie, korzysta niekiedy z tamtejszego pole golfowego.
Jednym z wielu gości, którzy już po raz kolejny uczestniczyli w Letnik Pikniku Golfowym, był Adam Rams, prezes Delty Trans.
– Powodów tego, że jestem tu po raz kolejny jest kilka. Przede wszystkim jest tutaj wspaniała atmosfera, jest wielu znajomych, dopisuje pogoda. Jest też chwila na zadumę i podjęcie decyzji „czy golf to jest to” – wyjaśnia prezes Rams.
Jak dodaje Adam Rams, na razie nie zdecydował się zostać golfistą. Od gry w golfa znacznie bardziej woli pilotowanie samolotów. Więc może w przyszłości PTWP zorganizuje Letni Piknik Samolotowy?
Adam Rams długo i w ożywiony sposób dyskutował z Januszem Kamińskim, prezesem zakładów Armak. Obaj podkreślali, że dawno się już nie widzieli, a piknik jest dobrą okazją, żeby sobie porozmawiać.
– Jest tutaj wiele interesujących osób. Można spotkać starych przyjaciół, odświeżyć znajomości. Jest oczywiście także dobre miejsce na dyskusję o interesach – uważa prezes Kamiński.
Na rekreacyjną stronę pikniku nastawił się Mariusz Saratowicz, prezes Eltransu, który tradycyjnie przybył na imprezę z rodziną.
– W ciągu roku uczestniczę w wielu spotkaniach biznesowych. Brakuje tego typu imprez rodzinnych, dlatego chętnie przychodzę na piknik golfowy – mówi prezes Saratowicz. Podkreślił przy tym, że golf jest sportem, w którym potrzebne są cechy przydatne także w biznesie.
– To umiejętność koncentracji i oceny, opanowanie, cierpliwość – wyliczał Saratowicz.
W przerwach między dyskusjami uczestnicy pikniku mogli posłuchać występów góralskiej kapeli oraz kwartetu smyczkowego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pokazy sztuk walki. Uwagę zwłaszcza męskiej części uczestników Letniego Pikniku Golfowego przykuł występ duetu Tatuash – czyli młodych śpiewających i tańczących dziewczyn. Podczas spotkania na polu golfowym nie mogło oczywiście zabraknąć turnieju golfowego. Żeby dać szansę mniej wyrobionym amatorom tego sportu odbyło się kilka turniejów, w zależności od kwalifikacji uczestniczących w nich zawodników. W turnieju profesjonalistów najlepiej do dołków celował Włodzimierz Pawlik, w turnieju patowania zwyciężył Marek Witor. Jednak najbardziej zacięta była walka w turnieju jednego dołka, w którym aż czterech zawodników zajęło pierwsze miejsce. Na najlepszych golfistów czekały oczywiście nagrody.
– Z roku na rok widać znaczący wzrost umiejętności uczestników turniejów. Jest to dowodem rosnącej popularności golfa, coraz więcej osób spędza wolny czas przy tej grze – zauważył Krzysztof Przybylski, prezes Śląskiego Klubu Golfowego z Siemianowic Śląskich.
Piknik doskonale prowadziła znana z telewizji Katarzyna Dowbor. Oczywiście w krótkiej relacji nie sposób wymienić wszystkich gości Letniego Pikniku oraz atrakcji, jakie na nich czekały. Żeby przekonać się o tym, że Letni Piknik Golfowy to tradycyjnie udana impreza, trzeba tam pojawić się za rok.
DC

CENTRUM MULTIMEDIALNE

PARTNERZY I SPONSORZY KONFERENCJI

Partner

POLECAMY W SERWISACH