PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl
partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Relacja z VII Pikniku Golfowego

 •  19 czerwca 2004

Wystrzałowy piknik Już po raz VII Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości, wydawca Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł, zorganizowało Letni Piknik Golfowy. Jak zwykle dopisali goście oraz – mimo kapryśnego początku lata – pogoda.

Piknik zaczął się wystrzałowo. Wojciech Kuśpik, prezes PTWP, oddał na otwarcie imprezy okolicznościowy strzał… z armaty.
– W ciągu roku z naszymi partnerami spotykamy się przy wielu poważnych okazjach. Warto jednak spotkać się także w luźniejszej atmosferze i przynajmniej na chwilę oderwać się od codziennych problemów – mówił prezes Wojciech Kuśpik. – Dlatego już od siedmiu lat organizujemy Piknik Golfowy, chcąc żeby był on miejscem atrakcyjnej rozrywki dla naszych przyjaciół
Na pole golfowe w Siemianowicach Śląskich, gdzie odbywało się to spotkanie, wielu gości przyszło z całymi rodzinami. Niezależnie od wieku, każdy mógł znaleźć sobie atrakcje dla siebie – dla najmłodszych był to suchy basen, wata cukrowa oraz przejażdżka na kucyku. Ci, którzy etap jazdy na kucykach mają już za sobą, mogli poznać zalety najnowszych modeli volvo i omówić szczegóły ewentualnego zakupu pojazdu. Po negocjacjach można było odnowić siły przy stoiskach z poczęstunkiem i napojami.
– Od kilku lat już przychodzę na Letni Piknik Golfowy. Mieszkam niedaleko, piknik jest zawsze okazją do spotkania wielu znajomych i do dobrej zabawy z nimi – mówi Barbara Blida, posłanka SLD.
Niestety, w tym roku Barbara Blida nie zdecydowała się na grę w golfa. Z gry nie skorzystała również Agnieszka Pasternak, posłanka SdPl.
- Muszę przyznać, że gra w golfa nie za bardzo mi wychodzi, jak na mój charakter jest ona zbyt statyczna. Jednak z chęcią przychodzę na piknik golfowy, jestem tu już po raz czwarty – przekonywała posłanka Pasternak.
Agnieszka Pasternak przyszła na piknik razem z synem, który – przywieziony w wózku – z zainteresowaniem badał golfową piłeczkę. Jest więc całkiem prawdopodobne, że w przyszłości zostanie zapalonym golfistą.
Kolega z pracy posłanki Pasternak, poseł Tomasz Tomczykiewicz z PO, ma inne podejście do golfa.
– Golf jest sportem sprzyjającym dyskusjom, dlatego lubię przychodzić na piknik golfowy. Można spotkać tutaj dużo interesujących osób, z którymi można porozmawiać i o polityce i o gospodarce i oraz na luźniejsze tematy. A czasy mamy ciekawe, jest więc o czym rozmawiać – uważa poseł Tomczykiewicz, który mieszkając w Pszczynie, korzysta niekiedy z tamtejszego pole golfowego.
Jednym z wielu gości, którzy już po raz kolejny uczestniczyli w Letnik Pikniku Golfowym, był Adam Rams, prezes Delty Trans.
– Powodów tego, że jestem tu po raz kolejny jest kilka. Przede wszystkim jest tutaj wspaniała atmosfera, jest wielu znajomych, dopisuje pogoda. Jest też chwila na zadumę i podjęcie decyzji „czy golf to jest to” – wyjaśnia prezes Rams.
Jak dodaje Adam Rams, na razie nie zdecydował się zostać golfistą. Od gry w golfa znacznie bardziej woli pilotowanie samolotów. Więc może w przyszłości PTWP zorganizuje Letni Piknik Samolotowy?
Adam Rams długo i w ożywiony sposób dyskutował z Januszem Kamińskim, prezesem zakładów Armak. Obaj podkreślali, że dawno się już nie widzieli, a piknik jest dobrą okazją, żeby sobie porozmawiać.
– Jest tutaj wiele interesujących osób. Można spotkać starych przyjaciół, odświeżyć znajomości. Jest oczywiście także dobre miejsce na dyskusję o interesach – uważa prezes Kamiński.
Na rekreacyjną stronę pikniku nastawił się Mariusz Saratowicz, prezes Eltransu, który tradycyjnie przybył na imprezę z rodziną.
– W ciągu roku uczestniczę w wielu spotkaniach biznesowych. Brakuje tego typu imprez rodzinnych, dlatego chętnie przychodzę na piknik golfowy – mówi prezes Saratowicz. Podkreślił przy tym, że golf jest sportem, w którym potrzebne są cechy przydatne także w biznesie.
– To umiejętność koncentracji i oceny, opanowanie, cierpliwość – wyliczał Saratowicz.
W przerwach między dyskusjami uczestnicy pikniku mogli posłuchać występów góralskiej kapeli oraz kwartetu smyczkowego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pokazy sztuk walki. Uwagę zwłaszcza męskiej części uczestników Letniego Pikniku Golfowego przykuł występ duetu Tatuash – czyli młodych śpiewających i tańczących dziewczyn. Podczas spotkania na polu golfowym nie mogło oczywiście zabraknąć turnieju golfowego. Żeby dać szansę mniej wyrobionym amatorom tego sportu odbyło się kilka turniejów, w zależności od kwalifikacji uczestniczących w nich zawodników. W turnieju profesjonalistów najlepiej do dołków celował Włodzimierz Pawlik, w turnieju patowania zwyciężył Marek Witor. Jednak najbardziej zacięta była walka w turnieju jednego dołka, w którym aż czterech zawodników zajęło pierwsze miejsce. Na najlepszych golfistów czekały oczywiście nagrody.
– Z roku na rok widać znaczący wzrost umiejętności uczestników turniejów. Jest to dowodem rosnącej popularności golfa, coraz więcej osób spędza wolny czas przy tej grze – zauważył Krzysztof Przybylski, prezes Śląskiego Klubu Golfowego z Siemianowic Śląskich.
Piknik doskonale prowadziła znana z telewizji Katarzyna Dowbor. Oczywiście w krótkiej relacji nie sposób wymienić wszystkich gości Letniego Pikniku oraz atrakcji, jakie na nich czekały. Żeby przekonać się o tym, że Letni Piknik Golfowy to tradycyjnie udana impreza, trzeba tam pojawić się za rok.
DC

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP