• 1 So Paź
 • 2 Nie Paź
 • 3 Pn Paź
 • 4 Wt Paź
 • 5 Śr Paź

  Dyrektor Finansowy Roku

  Trwa ogólnopolski konkurs, który wyłoni najlepszych CFO w Polsce. Do 30 czerwca wszyscy menedżerowie odpowiedzialni za finanse działających w Polsce firm, mają możliwość, poprzez wskazanie swych dokonań i sukcesów, powalczyć o statuetki oraz tytuł Dyrektora Finansowego Roku. Zwycięzców w kategoriach: małe i średnie firmy oraz duże przedsiębiorstwa wyłoni niezależna Kapituła, której werdykt zostanie ogłoszony 5 października w trakcie uroczystej gali w Warszawie, wieńczącej cykl kongresów dyrektorów finansowych.

 • 6 Cz Paź
 • 7 Pt Paź
 • 8 So Paź
 • 9 Nie Paź
 • 10 Pn Paź

  Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

  Inauguracyjna debata z udziałem wicepremiera Mateusza Morawieckiego, warsztaty potentatów technologicznych: Facebook i Google, 7 ścieżek tematycznych dotyczących m.in. innowacyjności w biznesie, prelekcje z autorytetami marketingu, sprzedaży czy HR, Targi Biznes Expo i szereg innych imprez towarzyszących. To tylko mały zwiastun Europejskiego Kongresu MŚP, który w dniach 10-12 października odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kultury.

 • 11 Wt Paź
 • 12 Śr Paź
 • 13 Cz Paź
 • 14 Pt Paź
 • 15 So Paź
 • 16 Nie Paź
 • 17 Pn Paź
 • 18 Wt Paź

  HaPeS 2016 - Nowa Odsłona, Nowa Lokalizacja

  Międzynarodowe Targi Hydrauliki, Pneumatyki, Sterowania, Napędów HaPeS organizowane od ponad 20 lat w Katowicach, są doskonale znane wszystkim zainteresowanym tymi branżami zarówno w kraju jak i za granicą.

 • 19 Śr Paź
 • 20 Cz Paź
 • 21 Pt Paź

  Konferencja Naukowa "Media w ekonomii - Ekonomia w mediach"

  21 października 2016 r. w Centrum Nowych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbędzie się Konferencja Naukowa „Media w ekonomii – Ekonomia w mediach” organizowana przez Wydział Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

 • 22 So Paź
 • 23 Nie Paź
 • 24 Pn Paź
 • 25 Wt Paź

  V Kongres Polskiego Przemysłu Gazowniczego

  Podtrzymując tradycję organizacji przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa - co dwa lata - spotkań branży gazowniczej, informujemy, iż w dniach 25-27 października 2016 roku w Ossie koło Rawy Mazowieckiej odbędzie się V Kongres Polskiego Przemysłu Gazowniczego.

 • 26 Śr Paź

  XI Kongres Zarządów Spółek Giełdowych SEG

  Podczas XI Kongresu Zarządów Spółek Giełdowych SEG będzie mowa o zagrożeniach, wyzwaniach i nadziejach kolejnych 25 lat rynku kapitałowego. 26-27 października 2016 r. Członkowie Zarządów spółek giełdowych będą dyskutować m.in. o funkcjonowaniu giełd w nowym otoczeniu technologicznym; wyzwaniach rynku wobec zmian w systemie emerytalnym; wpływie polityki regulacyjno-nadzorczej na rozwój rynku i finansowaniu innowacji przez emisje obligacji.

 • 27 Cz Paź
 • 28 Pt Paź
 • 29 So Paź
 • 30 Nie Paź
 • 31 Pn Paź
 •  

III edycja nagrody gospodarczej „Ten, który zmienia polski przemysł“

5 lutego 2003

Nowy Przemysł po raz trzeci przyznał tytuły - "Ten, który zmienia polski przemysł". Doroczna Gala, podczas której uhonorowano dziesięciu laureatów 2002 odbyła się 5 lutego w Warszawie. - Nagradzamy tych, których działalność pozytywnie wpływa na przemiany w gospodarce - powiedział prezes PTWP i wydawca Miesięcznika Gospodarczego "Nowy Przemysł" Wojciech Kuśpik.

Przyznanie tytułu "Ten, który zmienia polski przemysł" dla wybitnych postaci, firm i instytucji polskiej gospodarki to ukoronowanie corocznych projektów Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości z cyklu "Zmieniamy polski przemysł" - kampanii medialnej, w ramach której poprzez debaty, konferencje i publikacje "Nowy Przemysł" stara się promować szczególnie cenne dla rozwoju gospodarki inicjatywy, a także kreować idee nowoczesnych i konkurencyjnych przedsiębiorstw.
- Program "Zmieniamy polski przemysł" to kampania medialna (konferencje, debaty publiczne, publikacje, spotkania z mediami), poprzez którą chcemy zwracać uwagę Państwa na sprawy, naszym zdaniem, istotne dla gospodarki - przypomniał prezes PTWP i wydawca "Nowego Przemysłu" Wojciech Kuśpik. - Chcemy promować to, co sprzyja rozwojowi gospodarki i piętnować to, co przeszkadza gospodarce.
Od trzech lat w ramy programu "Zmieniamy polski przemysł" ujmowane są pozytywne przykłady przedsiębiorstw, osób, inwestycji, tych, którzy zmieniają polski przemysł, wyznaczają kierunki zmian, realizują przedsięwzięcia innowacyjne, działania rozwojowe.
- Naszym zamiarem jest, by każdy z laureatów tytułu - "Ten, który zmienia polski przemysł" zwracał Państwa uwagę na to, co może decydować o konkurencyjności polskich przedsiębiorstw i całej gospodarki - dodał prezes Kuśpik.

Agencja Rozwoju Przemysłu i prezes Arkadiusz Krężel - publiczne środki dobrze inwestowane
ARP bierze udział w procesach przekształceń własnościowych przedsiębiorstw państwowych, zarządza majątkiem specjalnych stref ekonomicznych, wykorzystuje środki finansowe przeznaczone na restrukturyzację i doinwestowanie podmiotów gospodarczych. ARP udowadnia, że podmiot związany ze strukturami państwa może stymulować rozwój, trwale zmieniać oblicze firm, sektorów i branż.
- W Europie panuje kryzys, a kryzys to problem i szansa. Podczas kryzysu każdy obniża koszty, alokuje tam, gdzie taniej. Pod tym względem Polska jest atrakcyjna - przekonywał Arkadiusz Krężel. - Przed wejściem do UE konieczna jest jak najlepsza finansowa restrukturyzacja przedsiębiorstw po to, by wchodziły do Wspólnoty jako bardziej konkurencyjne. Jednocześnie trzeba myśleć o obniżeniu podatków. Wszystko po to, by zapewnić polskiej gospodarce "silne ssanie" unijnych inwestycji.

Aleksander Gudzowaty i Bartimpex - wielki prywatny biznes
Aleksander Gudzowaty jako lider Bartimpeksu odważnie wkracza w rejony tradycyjnie zarezerwowane w polskich realiach dla sektora państwowego i realizuje autonomiczną strategię rozwoju firmy sytuując się w roli równego partnera państwowych olbrzymów gospodarczych.
Aleksander Gudzowaty, prezes i dyrektor naczelny PHZ Bartimpex SA zapytany o kwestię biopaliw powiedział "Nowemu Przemysłowi", że nie ma zamiaru wycofać się z tego projektu. - Sprawa biopaliw nie upadła, to wypadek przy pracy - mówił A. Gudzowaty 5 lutego. - W biopaliwa zainwestowaliśmy ponad 120 mln zł i dalej jesteśmy nimi zainteresowani. Myślałem, że propozycja tej regulacji jest lepiej przemyślana. Oby ustawy były w Polsce bezbłędne i prorozwojowe. Co myślę o lobbingu po polsku? Źle myślę - dodał.

SPIN - technologie informatyczne motorem gospodarki
Ambicją firmy SPIN jest od początku jej istnienia najszerzej rozumiana innowacyjność - podążanie za rozwojem technologii informatycznej i szukanie nowych wyzwań. Tym samym dynamicznie działająca firma inspiruje partnerów w biznesie, wyznacza kierunki, w których rozwijać się będzie polska branża IT. - Przede wszystkim dziękuję załodze - powiedział Andrzej Musioł, prezes zarządu spółki nagrodzonej za innowacyjność. Bez niej taki sukces rynkowy, jaki osiągnął Spin, byłby niemożliwy.

J. W. Construction - sukces w budownictwie
Skala działalności Spółki J. W. Construction i podmiotów z nią związanych stawiają ją na równi z największymi holdingami budowlanymi i developerskimi działającymi w Polsce. Sukces J. W. Construction to wskazanie nowych perspektyw obiecujących, że budownictwo może być jednym z zamachowych kół wychodzącej z recesji gospodarki. - W obecnej sytuacji gospodarczej w naszym interesie byłoby ograniczenie frontu robót, a przecież płacimy ogromne podatki do kasy państwa i w odróżnieniu od innych firm nie zabiegamy o ich umorzenie. Zatrudniamy ludzi. Źle, że nie ma zainteresowania rządu najlepszymi firmami - oceniła Barbara Blida, prezes zarządu.

Chem Trans Logistic Holding Polska SA - dynamika i odwaga w przełamywaniu monopolu
Ta prywatna firma odważnie wkroczyła na rynek przewozów towarowych z kompleksową usługą logistyczną. W ramach grupy udało się połączyć konieczność specjalizacji dla osiągnięcia najwyższych standardów jakości usługi z kompleksowym kształtowaniem nowej oferty na polskim rynku transportowym kierowanej do klienta o najwyższych wymaganiach. - Dziękuję Miesięcznikowi Gospodarczemu "Nowy Przemysł" i naszej załodze za wyróżnienie. To właśnie ludzie, ich energia i wyobraźnia, stanowią o sile naszej firmy - powiedzial prezes zarządu Jarosław Pawluk.

Anwil - restrukturyzacja i konkurencyjność
Anwil to przykład skutecznie zrestrukturyzowanej firmy konsekwentnie budującej swoją pozycję w branży. Wskaźniki ekonomiczne mówiące o konkurencyjności produkcji zakładu sytuują go w czołówce polskich firm chemicznych. Anwil udowadnia, że polska firma chemiczna - skutecznie zarządzana może efektywnie konkurować z najlepszymi. - Nie umniejszając niczyich zasług nie można przecenić roli, którą w rozwoju Anwilu odgrywa najlepszy z możliwych inwestor - PKN Orlen SA - powiedział Benedykt Michewicz, prezes zarządu.

Grupa Kęty - konsekwentna restrukturyzacja, skuteczne zarządzanie
Grupa Kęty, dzięki restrukturyzacji prowadzonej od 1994 r., osiągnęła w ubiegłym roku bardzo dobre wyniki finansowe. To efekt trwającej przez siedem lat i prowadzonej z żelazną konsekwencją, gruntownej restrukturyzacji firmy, w którą zainwestowano ponad 100 mln euro. Dzięki temu z niewielkiej spółki Kęty stały się krajowym liderem w swojej branży. - Grupa Kęty nie byłaby dziś tym czym jest, gdyby nie zaangażowanie całej załogi w konsekwentnie realizowany proces restrukturyzacji - zauważył Michał Malina, członek zarządu.

Toyota - inwestor zagraniczny w Polsce
Toyota jest ostatnio jednym najbardziej aktywnych inwestorów zagranicznych w Polsce. Rozbudowuje swój zakład w Wałbrzychu i zamierza od podstaw wznieść fabrykę silników w Jelczu Laskowikach koło Wrocławia. To pierwszy przypadek w nowożytnych dziejach polskiej gospodarki, kiedy światowy potentat podejmuje w jednym roku dwie strategiczne decyzje o zaangażowaniu kapitału w Polsce. - Inwestowaliśmy w Polsce, mając świadomość popularności naszej marki - powiedział Makoto Seki, prezydent Toyota Motor Poland. - Właśnie na polskim rynku sprzedaliśmy stutysięczny samochód marki Toyota.

Stalprofil - ekspansja na trudnym rynku
Stalprofil to nie tylko przykład sukcesu na rynku handlu wyrobami hutniczymi, w którym niezwykle trudno o sukces. To również przykład racjonalnej ewolucji firmy w kierunku rynkowym i sukcesu osiągniętego w sposób niekonwencjonalny, choć przemyślany i konsekwentny. - Nadal nie ma impulsu dla wzrostu gospodarki. Panuje nadmierny fiskalizm - powiedział Jerzy Bernhard, prezes zarządu. Szereg problemów dotyka nas jako dużego eksportera. Jak sobie radzimy? Poprzez rygorystyczne obniżanie kosztów.

RW TÜW - potwierdzona jakość w przededniu wejścia do Unii
Tym, co wyróżnia RW TÜW Polska spośród wielu działających na polskim rynku jednostek certyfikujących, jest fakt, że firma ta angażuje się szeroko w projekty edukacyjne służące upowszechnianiu wśród polskich przedsiębiorców przemysłowych wiedzy o znaczeniu jakości i procesów certyfikacji dla skutecznego konkurowania na globalnym rynku. Zmieniając świadomość i wzbogacając wiedzę RW TÜW zmienia na lepsze polski przemysł. - Misja naszej firmy w przededniu poszerzenia Unii Europejskiej nabiera szczególnego znaczenia - stwierdził Stanisław Pater, prezes zarządu. - Dlatego angażujemy się w projekty edukacyjne dla polskich przedsiębiorstw.

POPRZEDNIE EDYCJE

CENTRUM MULTIMEDIALNE

POLECAMY W SERWISACH