• 1 Nie Sty
 • 2 Pn Sty
 • 3 Wt Sty
 • 4 Śr Sty
 • 5 Cz Sty

  Jubileusz 25-lecia Laurów Umiejętności i Kompetencji

  Pielęgnowana przez Regionalną Izbę Gospodarczą tradycja przekazywania podziękowań wybitnym osobowościom świata kultury, polityki, nauki, a także działaczom społecznym i przedsiębiorcom - postaciom, których wysiłki mają wpływ na zmiany otaczającego nas świata - ma już ćwierć wieku! Już 5 stycznia w siedzibie NOSPR w Katowicach wspólnie będziemy świętować jubileusz 25-lecia Laurów Umiejętności i Kompetencji.

 • 6 Pt Sty
 • 7 So Sty
 • 8 Nie Sty
 • 9 Pn Sty
 • 10 Wt Sty
 • 11 Śr Sty
 • 12 Cz Sty
 • 13 Pt Sty
 • 14 So Sty
 • 15 Nie Sty
 • 16 Pn Sty

  VII Kongres Podatków i Rachunkowości KPMG

  Już 16 stycznia 2017 roku w Warszawie odbędzie się siódma edycja Kongresu Podatków i Rachunkowości KPMG. Jest to największe coroczne wydarzenie tego typu w Polsce skierowane do kadry zarządzającej, przede wszystkim dyrektorów finansowych i głównych księgowych.

 • 17 Wt Sty
 • 18 Śr Sty
 • 19 Cz Sty

  Prywatny biznes - sukcesja i ekspansja

  Grupa PTWP wraz z redakcją Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl oraz partnerzy: Enterprise Investors i EY, zapraszają na debatę poruszającą temat wyzwań rozwojowych stojących przed prywatnym biznesem w Polsce.

 • 20 Pt Sty
 • 21 So Sty
 • 22 Nie Sty
 • 23 Pn Sty
 • 24 Wt Sty
 • 25 Śr Sty
 • 26 Cz Sty

  Dzień amerykański na Śląsku

  Grupa PTWP (organizator największych spotkań gospodarczych), American Chamber of Commerce oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach zapraszają do uczestnictwa w konferencji „Dzień amerykański na Śląsku”.

 • 27 Pt Sty
 • 28 So Sty
 • 29 Nie Sty
 • 30 Pn Sty
 • 31 Wt Sty
 •  

III edycja nagrody gospodarczej „Ten, który zmienia polski przemysł“

5 lutego 2003

Nowy Przemysł po raz trzeci przyznał tytuły - "Ten, który zmienia polski przemysł". Doroczna Gala, podczas której uhonorowano dziesięciu laureatów 2002 odbyła się 5 lutego w Warszawie. - Nagradzamy tych, których działalność pozytywnie wpływa na przemiany w gospodarce - powiedział prezes PTWP i wydawca Miesięcznika Gospodarczego "Nowy Przemysł" Wojciech Kuśpik.

Przyznanie tytułu "Ten, który zmienia polski przemysł" dla wybitnych postaci, firm i instytucji polskiej gospodarki to ukoronowanie corocznych projektów Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości z cyklu "Zmieniamy polski przemysł" - kampanii medialnej, w ramach której poprzez debaty, konferencje i publikacje "Nowy Przemysł" stara się promować szczególnie cenne dla rozwoju gospodarki inicjatywy, a także kreować idee nowoczesnych i konkurencyjnych przedsiębiorstw.
- Program "Zmieniamy polski przemysł" to kampania medialna (konferencje, debaty publiczne, publikacje, spotkania z mediami), poprzez którą chcemy zwracać uwagę Państwa na sprawy, naszym zdaniem, istotne dla gospodarki - przypomniał prezes PTWP i wydawca "Nowego Przemysłu" Wojciech Kuśpik. - Chcemy promować to, co sprzyja rozwojowi gospodarki i piętnować to, co przeszkadza gospodarce.
Od trzech lat w ramy programu "Zmieniamy polski przemysł" ujmowane są pozytywne przykłady przedsiębiorstw, osób, inwestycji, tych, którzy zmieniają polski przemysł, wyznaczają kierunki zmian, realizują przedsięwzięcia innowacyjne, działania rozwojowe.
- Naszym zamiarem jest, by każdy z laureatów tytułu - "Ten, który zmienia polski przemysł" zwracał Państwa uwagę na to, co może decydować o konkurencyjności polskich przedsiębiorstw i całej gospodarki - dodał prezes Kuśpik.

Agencja Rozwoju Przemysłu i prezes Arkadiusz Krężel - publiczne środki dobrze inwestowane
ARP bierze udział w procesach przekształceń własnościowych przedsiębiorstw państwowych, zarządza majątkiem specjalnych stref ekonomicznych, wykorzystuje środki finansowe przeznaczone na restrukturyzację i doinwestowanie podmiotów gospodarczych. ARP udowadnia, że podmiot związany ze strukturami państwa może stymulować rozwój, trwale zmieniać oblicze firm, sektorów i branż.
- W Europie panuje kryzys, a kryzys to problem i szansa. Podczas kryzysu każdy obniża koszty, alokuje tam, gdzie taniej. Pod tym względem Polska jest atrakcyjna - przekonywał Arkadiusz Krężel. - Przed wejściem do UE konieczna jest jak najlepsza finansowa restrukturyzacja przedsiębiorstw po to, by wchodziły do Wspólnoty jako bardziej konkurencyjne. Jednocześnie trzeba myśleć o obniżeniu podatków. Wszystko po to, by zapewnić polskiej gospodarce "silne ssanie" unijnych inwestycji.

Aleksander Gudzowaty i Bartimpex - wielki prywatny biznes
Aleksander Gudzowaty jako lider Bartimpeksu odważnie wkracza w rejony tradycyjnie zarezerwowane w polskich realiach dla sektora państwowego i realizuje autonomiczną strategię rozwoju firmy sytuując się w roli równego partnera państwowych olbrzymów gospodarczych.
Aleksander Gudzowaty, prezes i dyrektor naczelny PHZ Bartimpex SA zapytany o kwestię biopaliw powiedział "Nowemu Przemysłowi", że nie ma zamiaru wycofać się z tego projektu. - Sprawa biopaliw nie upadła, to wypadek przy pracy - mówił A. Gudzowaty 5 lutego. - W biopaliwa zainwestowaliśmy ponad 120 mln zł i dalej jesteśmy nimi zainteresowani. Myślałem, że propozycja tej regulacji jest lepiej przemyślana. Oby ustawy były w Polsce bezbłędne i prorozwojowe. Co myślę o lobbingu po polsku? Źle myślę - dodał.

SPIN - technologie informatyczne motorem gospodarki
Ambicją firmy SPIN jest od początku jej istnienia najszerzej rozumiana innowacyjność - podążanie za rozwojem technologii informatycznej i szukanie nowych wyzwań. Tym samym dynamicznie działająca firma inspiruje partnerów w biznesie, wyznacza kierunki, w których rozwijać się będzie polska branża IT. - Przede wszystkim dziękuję załodze - powiedział Andrzej Musioł, prezes zarządu spółki nagrodzonej za innowacyjność. Bez niej taki sukces rynkowy, jaki osiągnął Spin, byłby niemożliwy.

J. W. Construction - sukces w budownictwie
Skala działalności Spółki J. W. Construction i podmiotów z nią związanych stawiają ją na równi z największymi holdingami budowlanymi i developerskimi działającymi w Polsce. Sukces J. W. Construction to wskazanie nowych perspektyw obiecujących, że budownictwo może być jednym z zamachowych kół wychodzącej z recesji gospodarki. - W obecnej sytuacji gospodarczej w naszym interesie byłoby ograniczenie frontu robót, a przecież płacimy ogromne podatki do kasy państwa i w odróżnieniu od innych firm nie zabiegamy o ich umorzenie. Zatrudniamy ludzi. Źle, że nie ma zainteresowania rządu najlepszymi firmami - oceniła Barbara Blida, prezes zarządu.

Chem Trans Logistic Holding Polska SA - dynamika i odwaga w przełamywaniu monopolu
Ta prywatna firma odważnie wkroczyła na rynek przewozów towarowych z kompleksową usługą logistyczną. W ramach grupy udało się połączyć konieczność specjalizacji dla osiągnięcia najwyższych standardów jakości usługi z kompleksowym kształtowaniem nowej oferty na polskim rynku transportowym kierowanej do klienta o najwyższych wymaganiach. - Dziękuję Miesięcznikowi Gospodarczemu "Nowy Przemysł" i naszej załodze za wyróżnienie. To właśnie ludzie, ich energia i wyobraźnia, stanowią o sile naszej firmy - powiedzial prezes zarządu Jarosław Pawluk.

Anwil - restrukturyzacja i konkurencyjność
Anwil to przykład skutecznie zrestrukturyzowanej firmy konsekwentnie budującej swoją pozycję w branży. Wskaźniki ekonomiczne mówiące o konkurencyjności produkcji zakładu sytuują go w czołówce polskich firm chemicznych. Anwil udowadnia, że polska firma chemiczna - skutecznie zarządzana może efektywnie konkurować z najlepszymi. - Nie umniejszając niczyich zasług nie można przecenić roli, którą w rozwoju Anwilu odgrywa najlepszy z możliwych inwestor - PKN Orlen SA - powiedział Benedykt Michewicz, prezes zarządu.

Grupa Kęty - konsekwentna restrukturyzacja, skuteczne zarządzanie
Grupa Kęty, dzięki restrukturyzacji prowadzonej od 1994 r., osiągnęła w ubiegłym roku bardzo dobre wyniki finansowe. To efekt trwającej przez siedem lat i prowadzonej z żelazną konsekwencją, gruntownej restrukturyzacji firmy, w którą zainwestowano ponad 100 mln euro. Dzięki temu z niewielkiej spółki Kęty stały się krajowym liderem w swojej branży. - Grupa Kęty nie byłaby dziś tym czym jest, gdyby nie zaangażowanie całej załogi w konsekwentnie realizowany proces restrukturyzacji - zauważył Michał Malina, członek zarządu.

Toyota - inwestor zagraniczny w Polsce
Toyota jest ostatnio jednym najbardziej aktywnych inwestorów zagranicznych w Polsce. Rozbudowuje swój zakład w Wałbrzychu i zamierza od podstaw wznieść fabrykę silników w Jelczu Laskowikach koło Wrocławia. To pierwszy przypadek w nowożytnych dziejach polskiej gospodarki, kiedy światowy potentat podejmuje w jednym roku dwie strategiczne decyzje o zaangażowaniu kapitału w Polsce. - Inwestowaliśmy w Polsce, mając świadomość popularności naszej marki - powiedział Makoto Seki, prezydent Toyota Motor Poland. - Właśnie na polskim rynku sprzedaliśmy stutysięczny samochód marki Toyota.

Stalprofil - ekspansja na trudnym rynku
Stalprofil to nie tylko przykład sukcesu na rynku handlu wyrobami hutniczymi, w którym niezwykle trudno o sukces. To również przykład racjonalnej ewolucji firmy w kierunku rynkowym i sukcesu osiągniętego w sposób niekonwencjonalny, choć przemyślany i konsekwentny. - Nadal nie ma impulsu dla wzrostu gospodarki. Panuje nadmierny fiskalizm - powiedział Jerzy Bernhard, prezes zarządu. Szereg problemów dotyka nas jako dużego eksportera. Jak sobie radzimy? Poprzez rygorystyczne obniżanie kosztów.

RW TÜW - potwierdzona jakość w przededniu wejścia do Unii
Tym, co wyróżnia RW TÜW Polska spośród wielu działających na polskim rynku jednostek certyfikujących, jest fakt, że firma ta angażuje się szeroko w projekty edukacyjne służące upowszechnianiu wśród polskich przedsiębiorców przemysłowych wiedzy o znaczeniu jakości i procesów certyfikacji dla skutecznego konkurowania na globalnym rynku. Zmieniając świadomość i wzbogacając wiedzę RW TÜW zmienia na lepsze polski przemysł. - Misja naszej firmy w przededniu poszerzenia Unii Europejskiej nabiera szczególnego znaczenia - stwierdził Stanisław Pater, prezes zarządu. - Dlatego angażujemy się w projekty edukacyjne dla polskich przedsiębiorstw.

POPRZEDNIE EDYCJE

CENTRUM MULTIMEDIALNE

POLECAMY W SERWISACH