• 1 So Paź
 • 2 Nie Paź
 • 3 Pn Paź
 • 4 Wt Paź
 • 5 Śr Paź

  Dyrektor Finansowy Roku

  Trwa ogólnopolski konkurs, który wyłoni najlepszych CFO w Polsce. Do 30 czerwca wszyscy menedżerowie odpowiedzialni za finanse działających w Polsce firm, mają możliwość, poprzez wskazanie swych dokonań i sukcesów, powalczyć o statuetki oraz tytuł Dyrektora Finansowego Roku. Zwycięzców w kategoriach: małe i średnie firmy oraz duże przedsiębiorstwa wyłoni niezależna Kapituła, której werdykt zostanie ogłoszony 5 października w trakcie uroczystej gali w Warszawie, wieńczącej cykl kongresów dyrektorów finansowych.

 • 6 Cz Paź
 • 7 Pt Paź
 • 8 So Paź
 • 9 Nie Paź
 • 10 Pn Paź

  Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

  Inauguracyjna debata z udziałem wicepremiera Mateusza Morawieckiego, warsztaty potentatów technologicznych: Facebook i Google, 7 ścieżek tematycznych dotyczących m.in. innowacyjności w biznesie, prelekcje z autorytetami marketingu, sprzedaży czy HR, Targi Biznes Expo i szereg innych imprez towarzyszących. To tylko mały zwiastun Europejskiego Kongresu MŚP, który w dniach 10-12 października odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kultury.

 • 11 Wt Paź
 • 12 Śr Paź
 • 13 Cz Paź
 • 14 Pt Paź
 • 15 So Paź
 • 16 Nie Paź
 • 17 Pn Paź
 • 18 Wt Paź

  HaPeS 2016 - Nowa Odsłona, Nowa Lokalizacja

  Międzynarodowe Targi Hydrauliki, Pneumatyki, Sterowania, Napędów HaPeS organizowane od ponad 20 lat w Katowicach, są doskonale znane wszystkim zainteresowanym tymi branżami zarówno w kraju jak i za granicą.

 • 19 Śr Paź
 • 20 Cz Paź
 • 21 Pt Paź

  Konferencja Naukowa "Media w ekonomii - Ekonomia w mediach"

  21 października 2016 r. w Centrum Nowych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbędzie się Konferencja Naukowa „Media w ekonomii – Ekonomia w mediach” organizowana przez Wydział Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

 • 22 So Paź
 • 23 Nie Paź
 • 24 Pn Paź
 • 25 Wt Paź

  V Kongres Polskiego Przemysłu Gazowniczego

  Podtrzymując tradycję organizacji przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa - co dwa lata - spotkań branży gazowniczej, informujemy, iż w dniach 25-27 października 2016 roku w Ossie koło Rawy Mazowieckiej odbędzie się V Kongres Polskiego Przemysłu Gazowniczego.

 • 26 Śr Paź

  XI Kongres Zarządów Spółek Giełdowych SEG

  Podczas XI Kongresu Zarządów Spółek Giełdowych SEG będzie mowa o zagrożeniach, wyzwaniach i nadziejach kolejnych 25 lat rynku kapitałowego. 26-27 października 2016 r. Członkowie Zarządów spółek giełdowych będą dyskutować m.in. o funkcjonowaniu giełd w nowym otoczeniu technologicznym; wyzwaniach rynku wobec zmian w systemie emerytalnym; wpływie polityki regulacyjno-nadzorczej na rozwój rynku i finansowaniu innowacji przez emisje obligacji.

 • 27 Cz Paź
 • 28 Pt Paź
 • 29 So Paź
 • 30 Nie Paź
 • 31 Pn Paź
 •  

Relacja z V edycji wręczenia tytułów "Tego, który zmienia polski przemysł"

7 lutego 2005

Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości (PTWP) każdego roku na przełomie stycznia i lutego przyznaje tytuły „Tego, który zmienia polski przemysł”. Poniżej przedstawiamy Państwu relację z uroczystości rozdania nagród.

Nagradzamy rozwój, nagradzamy ekspansję

7 lutego Redakcja Miesięcznika Gospodarczego „Nowy Przemysł” wręczyła dziesięciu laureatom honorowe tytuły „Tego, który zmienia polski przemysł”. Tytułem uhonorowaliśmy również wydarzenie, jakim była prywatyzacja przez giełdę banku PKO BP.

– Zawsze trudno jest wyłonić tych najlepszych, ponieważ dobrego zawsze jest mniej niż złego lub przeciętnego – mówił podczas warszawskiej Gali „Nowego Przemysłu” prezes Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości (wydawcy miesięcznika) Wojciech Kuśpik. Prezes Kuśpik przypomniał, że „Nowy Przemysł” stara się co roku wyróżniać te firmy i instytucje, a także tych przedsiębiorców, którzy mają szczególny wkład w budowanie standardów, najlepszych wzorców dla polskiej gospodarki oraz przedsiębiorczości.

Jubileuszowa, piąta Gala „Nowego Przemysłu” zamknęła także piątą edycję dorocznej akcji promocyjnej i edukacyjnej „Zmieniamy Polski Przemysł” – cyklu biznesowych spotkań, warsztatów i konferencji.

Laureatów tytułu „Tego, który zmienia polski przemysł” za 2004 rok, podobnie jak w poprzednich latach, pomagali nam wytypować laureaci z lat poprzednich. Oni też wręczyli honorowe tytuły.

Tytuł „Tego, który zmienia polski przemysł” dla wydarzenia roku 2004 - prywatyzacji PKO BP odebrali z rąk prezesa Grupy Lotos (laureata z 2003) minister skarbu Jacek Socha i prezes banku PKO BP Andrzej Podsiadło. Minister Socha powiedział: – Jest to sukces całego polskiego rynku kapitałowego. Jeszcze w połowie ubiegłego roku trudno było prognozować, czy rynek ten jest dość głęboki na skuteczne przeprowadzenie tej oferty.


Redakcja „Nowego Przemysłu” wręczyła tytuł „Tego, który zmienia polski przemysł” Fundacji im. Stefana Batorego. Tytuł odebrali prezes Fundacji Aleksander Smolar i dyrektor Programu Przeciw Korupcji Grażyna Kopińska.
– Do tej pory przede wszystkim skupialiśmy się w naszej działalności na osobach publicznych, zajmowaliśmy się sprawami polityków szczebla centralnego i korupcją wśród samorządów. Teraz nadszedł moment na rozpoczęcie działania „po drugiej stronie” procesów korupcyjnych, czyli po stronie przedsiębiorców – powiedziała Grażyna Kopińska.

– Mamy dwa lata i sto lat tradycji. Mamy też radość restrukturyzacji – powiedział, odbierając tytuł „Tego, który zmienia polski przemysł” za 2004 rok prezes Enea SA Jerzy Gruszka. Tytuł wręczył prezes Południowego Koncernu Energetycznego Jan Kurp (laureat edycji 2001).

Tegoroczny laureat, producent okien dachowych spółka Fakro, zapowiada na 2005 rok początek ekspansji na rynku chińskim. Fakro, spółka o całkowicie polskim kapitale, jest dzisiaj drugim na świecie producentem okien dachowych. Tytuł „Tego, który zmienia polski przemysł” odebrał z rąk prezesa J.W. Construction Holding Ryszarda Matkowskiego (laureat 2002) dyrektor promocji i reklamy Fakro, Janusz Komórkiewicz.

Sam wicepremier i minister gospodarki Jerzy Hausner, nagrodzony przez Nowy Przemysł za odwagę i racjonalność (laureat 2003) wraz z Januszem Steinhoffem, wicepremierem i ministrem gospodarki w rządzie Jerzego Buzka (laureatem edycji 2000) wręczyli tegoroczny tytuł prezesowi Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA Leszkowi Jarno.

Prezes Jarno powiedział, że Jastrzębska Spółka Węglowa stara się swoimi działaniami zaprzeczać stereotypowi górnictwa jako czarnej dziury, która może pochłonąć wszelkie publiczne pieniądze.

– Jastrzębska Spółka Węglowa dąży do debiutu na giełdzie i jako jedna z najzyskowniejszych firm w Polsce ma szansę być notowana na parkiecie jako pierwsza w swojej branży – mówił.

Zbigniew Jakubas, prezes Multico (tytuł „Tego, który zmienia polski przemysł za rok 2001) wręczył tegoroczne wyróżnienie dla Romana Karkosika i chemiczno-metalurgicznej Grupy Boryszew. – Od chwili pozyskania jako inwestora Romana Karkosika, rozpoczął się dynamiczny rozwój Boryszewa. Dzisiaj po NWZ Grupa Boryszew przejęła Impexmetal – powiedział podczas gali „Nowego Przemysłu” członek zarządu Boryszew SA Waldemar Zwierz.

Powiększanie grupy zapowiada także prezes Polskiej Grupy Ciepłowniczej Praterm SA Edward Kowalewski: – Złożyliśmy wstępne oferty na EC Zabrze i Zduńska Wola, prywatyzowane przez Skarb Państwa. W ciągu najbliższych dwóch – trzech lat będziemy aktywnie uczestniczyć w procesie prywatyzacji.
Tytuł „Tego, który zmienia polski przemysł” wręczył Pratermowi prezes konsolidujących się spółek informatycznych Spin i Telmax Michał Górski (laureat z roku 2002).

Prezes Agencji Rozwoju Przemysłu Arkadiusz Krężel (laureat 2002) przekazał tytuł „Tego, który zmienia polski przemysł” zakładom chemicznym PCC Rokita (do końca 2004 roku ZCh Rokita) z Brzegu Dolnego.

Tadeusz Świerczek, dyrektor generalny Fiat GM Powertrain (laureat 2003) wręczył honorowy tytuł „Nowego Przemysłu” prezesowi firmy Solaris Bus & Coach Krzysztofowi Olszewskiemu. Solaris po ośmiu latach działania ma wśród konkurentów Volvo i Scanię. Także Solaris myśli o debiucie giełdowym, który według prezesa Olszewskiego, odbędzie się w końcu bieżącego roku.

Z rąk prezesa SAP Polska Grzegorza Rogalińskiego (SAP jest laureatem z 2000 roku) tytuł „Tego, który zmienia polski przemysł” otrzymał prezes spółki informatycznej Winuel z Wrocławia, Andrzej Kosturek. Prezes Kosturek mówił o rosnącym zainteresowaniu informatyzacją w górnictwie i hutnictwie, a także o związku spółki Winuel z rynkiem najlepiej zinformatyzowanych w sektorze przemysłowym firm elektroenergetycznych.

Tegoroczny honorowy tytuł z rąk Jerzego Bernharda, prezesa Stalprofilu (laureata 2002) odebrała spółka sektora metalurgicznego Złomrex. Prezes Złomreksu Przemysław Sztuczkowski mówił, że spółka ma w planach nowe akwizycje i planuje debiut na WGPW w marcu tego roku.

Wcześniej, tego samego dnia odbyło się w Warszawie Forum Zmieniamy Polski Przemysł zorganizowane przez PTWP. Zapraszamy do przeczytania relacji z posczególnych paneli dyskusyjnych Forum.

Więcej o celach projektu i zasadach przyznawania tytułu "Tego, który zmienia polski przemysł" można przeczytać w naszym serwisie internetowym.

POPRZEDNIE EDYCJE

CENTRUM MULTIMEDIALNE

PARTNERZY I SPONSORZY KONFERENCJI

Sponsor Główny

Sponsor

Patronat

Partner

POLECAMY W SERWISACH