• 1 So Paź
 • 2 Nie Paź
 • 3 Pn Paź
 • 4 Wt Paź
 • 5 Śr Paź

  Dyrektor Finansowy Roku

  Trwa ogólnopolski konkurs, który wyłoni najlepszych CFO w Polsce. Do 30 czerwca wszyscy menedżerowie odpowiedzialni za finanse działających w Polsce firm, mają możliwość, poprzez wskazanie swych dokonań i sukcesów, powalczyć o statuetki oraz tytuł Dyrektora Finansowego Roku. Zwycięzców w kategoriach: małe i średnie firmy oraz duże przedsiębiorstwa wyłoni niezależna Kapituła, której werdykt zostanie ogłoszony 5 października w trakcie uroczystej gali w Warszawie, wieńczącej cykl kongresów dyrektorów finansowych.

 • 6 Cz Paź
 • 7 Pt Paź
 • 8 So Paź
 • 9 Nie Paź
 • 10 Pn Paź

  Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

  Inauguracyjna debata z udziałem wicepremiera Mateusza Morawieckiego, warsztaty potentatów technologicznych: Facebook i Google, 7 ścieżek tematycznych dotyczących m.in. innowacyjności w biznesie, prelekcje z autorytetami marketingu, sprzedaży czy HR, Targi Biznes Expo i szereg innych imprez towarzyszących. To tylko mały zwiastun Europejskiego Kongresu MŚP, który w dniach 10-12 października odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kultury.

 • 11 Wt Paź
 • 12 Śr Paź
 • 13 Cz Paź
 • 14 Pt Paź
 • 15 So Paź
 • 16 Nie Paź
 • 17 Pn Paź
 • 18 Wt Paź

  HaPeS 2016 - Nowa Odsłona, Nowa Lokalizacja

  Międzynarodowe Targi Hydrauliki, Pneumatyki, Sterowania, Napędów HaPeS organizowane od ponad 20 lat w Katowicach, są doskonale znane wszystkim zainteresowanym tymi branżami zarówno w kraju jak i za granicą.

 • 19 Śr Paź
 • 20 Cz Paź
 • 21 Pt Paź

  Konferencja Naukowa "Media w ekonomii - Ekonomia w mediach"

  21 października 2016 r. w Centrum Nowych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbędzie się Konferencja Naukowa „Media w ekonomii – Ekonomia w mediach” organizowana przez Wydział Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

 • 22 So Paź
 • 23 Nie Paź
 • 24 Pn Paź
 • 25 Wt Paź

  V Kongres Polskiego Przemysłu Gazowniczego

  Podtrzymując tradycję organizacji przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa - co dwa lata - spotkań branży gazowniczej, informujemy, iż w dniach 25-27 października 2016 roku w Ossie koło Rawy Mazowieckiej odbędzie się V Kongres Polskiego Przemysłu Gazowniczego.

 • 26 Śr Paź

  XI Kongres Zarządów Spółek Giełdowych SEG

  Podczas XI Kongresu Zarządów Spółek Giełdowych SEG będzie mowa o zagrożeniach, wyzwaniach i nadziejach kolejnych 25 lat rynku kapitałowego. 26-27 października 2016 r. Członkowie Zarządów spółek giełdowych będą dyskutować m.in. o funkcjonowaniu giełd w nowym otoczeniu technologicznym; wyzwaniach rynku wobec zmian w systemie emerytalnym; wpływie polityki regulacyjno-nadzorczej na rozwój rynku i finansowaniu innowacji przez emisje obligacji.

 • 27 Cz Paź
 • 28 Pt Paź
 • 29 So Paź
 • 30 Nie Paź
 • 31 Pn Paź
 •  

Relacja z Konferencji "Samorząd 2006"

24 kwietnia 2006

24 kwietnia, w Katowicach odbyła się Konferencja "SAMORZĄD 2006 – inwestycje, infrastruktura, finanse". Przedstawiamy Państwu relację z konferencji, galerię zdjęć oraz prezentacje wykorzystywane przez panelistów.

ŚLĄSK NA FALI

Na ponad 33,3 miliona złotych oceniają władze Tychów dochody od firm ulokowanych w Tyskiej Podstrefie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej władze Tychów. Na uzbrojenie terenów miasto wydało około 19,1 miliona złotych. To tylko jedna z wielu korzyści jakie gmina osiągnęła inwestując pieniądze w przedsięwzięcia pozwalające na przyciągnięcie inwestorów.

W Katowicach odbyła się dzisiaj konferencja "Samorząd 2006 - inwestycje, infrastruktura, finanse" organizowana przez Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości, wydawcy Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł.

- Samorządy to w tej chwili największy inwestor w naszym kraju - powiedział Kazimierz Barczyk, przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski.

Pieniądze potrzebne są gminom na różne inwestycje bo potrzeby są ogromne. Na szczęście sporo pieniędzy ma napłynąć do Polski w ramach programów finansowanych ze środków Unii Europejskiej.

- Pieniędzy jest dużo ale nie zwalnia to od myślenia w co i jak należy je zainwestować - powiedział profesor Witold Orłowski, główny ekonomista PricewaterhouseCoopers. - Nawet inwestycje w infrastrukturę muszą być przemyślane, bo przecież po ich wybudowaniu trzeba będzie ponosić spore koszty ich utrzymania.

W województwie śląskim jest wiele przykładów inwestycji realizowanych przez gminy, które jeszcze niedawno natrafiały na spory opór wielu środowisk. Jednym z takich przykładów jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, która funkcjonuje już 10 lat. Zwolnienia podatkowe, którymi przyciągano inwestorów okazały się jednak strzałem w dziesiątkę.

Z miasta sypialni Tychy przekształciły się w nowoczesne miasto przemysłowe - powiedział Rober Geisler z Wyższej Szkoły Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach.

Obecnie w Postrefie Tyskiej KSSE zatrudnionych jest ponad 5 tysięcy osób, a łączna wartość inwestycji szacowana jest na 1,5 miliarda złotych.

- Złotówka zainwestowana w przemysł transportowy przynosi tam 5 złotych dochodu - powiedział Bogumił Szczupak z Akademii Ekonomicznej w Katowicach - Miasto na uzbrojenie terenów wydało 19,1 miliona złotych i z pewnością była to jedna z najlepszych inwestycji jaką udało się zrealizować.

Sporo, bo ponad 65 milionów złotych zainwestowała w przygotowanie terenów inwestycyjnych gmina Gliwice.

- Jeszcze kilka lat temu słychać było głosy że można było lepiej zainwestować te pieniądze - powiedział Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic. - Dzisiaj wszyscy są zgodni, że warto było to robić. Dla mnie najważniejszą korzyścią dla gminy jest jednak dorobek intelektualny jaki udało się wypracować dzięki inwestorom. Nowoczesne technologie, które się pojawiły skutecznie pobudziły ludzi do inwestowania w swój rozwój.Uczelnie wyższe zyskały na atrakcyjności.

Pojawił się nawet problemy braku odpowiednio wykwalifikowanych kadr. Firmy wręcz prześcigają się w sposobach kuszenia najzdolniejszych absolwentów.

- Chcemy na początek zatrudniać ludzi na krótsze okresy po to by potem wybrać tych którzy rzeczywiście spełnią nasze wymagania - powiedział Royden Morgan, prezes Plastal Sp. z o.o.. - Wymagania są zaś ogromne, ale dzięki temu dzisiaj nasza fabryka realizuje dostawy nie tylko do General Motors czy Fiata ale również do innych firmy z Europy zachodniej. Jesteśmy teraz wzorem dla firm z innych fabryk naszej grupy. Region śląski zmienia się zaś dynamicznie. Mogę togo porównać do Walii, gdzie również dominował przemysł ciężki. Przyjeżdżając tutaj 3 lata temu mówiłem że za 7 lat wszystko się zmieni. Zmieniło się znacznie szybciej.

Sztandarową inwestycją w KSSE była oczywiście fabryka Opla.

- Nasz zakład i Isuzu to były jeden z pierwszych inwestycji green field w regionie - powiedział Romuald Rytwiński, dyrektor GM Opel Polska. - Dzisiaj wszyscy przyjeżdżają do nas pytać o doświadczenia. jesteśmy bowiem bardzo zadowoleni z inwestycji i dobrze się rozwijamy.

Do zadań gmin należy jednak stworzenie takich warunków by rozwój był jeszcze bardziej dynamiczny.

- Śląsk dopiero będzie na fali - powiedział Piotr Uszok prezydent Katowic. - Dzisiaj w różnych rankingach wyprzedzają nas Kraków, czy Wrocław ale już widać że właśnie Śląsk będzie w najbliższej przyszłości najbardziej dynamicznie rozwijającym się regionem.

Rozwijać się będzie również KSSE.

- Strefa powinna podążać za klientem - powiedział Piotr Wojaczek, prezes KSSE. - Przygotowujemy nowe lokalizacje od Częstochowy po granice z Czechami i Słowacją.

Wyraźnie widać że przygotowują się do nowych warunków również samorządy.

- Inwestycje w 2006 roku stanowić będą około 46 procent budżetu gminy - powiedział Adam Fudali prezydent Rybnika- Czegoś takiego jeszcze nie mieliśmy w naszej historii.
(jl)

POPRZEDNIE EDYCJE

CENTRUM MULTIMEDIALNE

PARTNERZY I SPONSORZY KONFERENCJI

Sponsor

Partner

Partner technologiczny

Patronat medialny

POLECAMY W SERWISACH