PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl
 • 1 Nie Paź
 • 2 Pn Paź

  Konferencja Risk Engineering Days

  Wykorzystanie nowoczesnych technologii  pozwalających na przewidywanie awarii maszyn, zmniejszenie ryzyka przestoju zakładów produkcyjnych, budowanie kultury organizacyjnej w przedsiębiorstwach, ochrona firm przed atakami hackerskimi, kreowanie polityki cyberbezpieczeństwa – są to zagadnienia bliskie każdemu nowoczesnemu przedsiębiorcy. Okazją do poszerzenia wiedzy i wysłuchania ekspertów w tych dziedzinach będzie Konferencja Risk Engineering Days.

 • 3 Wt Paź
 • 4 Śr Paź
 • 5 Cz Paź
 • 6 Pt Paź
 • 7 So Paź
 • 8 Nie Paź
 • 9 Pn Paź
 • 10 Wt Paź
 • 11 Śr Paź
 • 12 Cz Paź
 • 13 Pt Paź
 • 14 So Paź
 • 15 Nie Paź
 • 16 Pn Paź
 • 17 Wt Paź
 • 18 Śr Paź

  Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

  Generują 50% PKB i tworzą ponad 70% miejsc pracy. Współutrzymują ZUS i wydatnie dokładają się do programu 500+. Pomimo tego napotykają na szereg utrudnień – nie tylko fiskalno-prawnych – w codziennej działalności. Małe i średnie przedsiębiorstwa coraz częściej mówią: „uwolnić biznes!”. Pod tym wielowątkowym hasłem ruszyła rejestracja uczestników VII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach!

 • 19 Cz Paź
 • 20 Pt Paź
 • 21 So Paź
 • 22 Nie Paź
 • 23 Pn Paź
 • 24 Wt Paź
 • 25 Śr Paź
 • 26 Cz Paź

  Regionalne Property Forum Trójmiasto

  Odświeżona formuła, więcej sesji, nowe tematy i PropertyDesign.pl Workplace Talks – taka będzie kolejna edycja regionalnej konferencji Property Forum Trójmiasto.

 • 27 Pt Paź
 • 28 So Paź

  Gala wręczenia nagród Europejskiego Klubu Biznesu Polska 2017

  Po raz trzeci, podczas uroczystej Gali, Europejski Klub Biznesu Polska uhonoruje osoby i firmy, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju w Polsce przedsiębiorczości, gospodarki, działalności samorządowej, nauki, kultury i sportu oraz, które osiągnęły sukces na skalę europejską i światową.

 • 29 Nie Paź
 • 30 Pn Paź
 • 31 Wt Paź
 •  

Uroczysta Gala przyznania tytułów "Tego, który zmienia polski przemysł" - relacja

5 lutego 2007

Piątego lutego w warszawskim hotelu Sheraton odbyło się Forum Zmieniamy Polski Przemysł, które corocznie organizuje Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości, wydawca Miesięcznika Gospodarczego "Nowy Przemysł". Jego zwieńczeniem była uroczysta gala, w trakcie której redakcja "Nowego Przemysłu" już po raz siódmy przyznała prestiżowe tytuły "Tego, który zmienia polski przemysł".

Na galę przybyło ok. osiemset osób, w tym politycy, menedżerowie największych firm w kraju, a także przedstawiciele świata nauki oraz światowych koncernów, które zainwestowały na polskim rynku.

Na galę przybyło ok. osiemset osób, w tym politycy, menedżerowie największych firm w kraju, a także przedstawiciele świata nauki oraz światowych koncernów, które zainwestowały na polskim rynku.

Zobacz galerię zdjęc z wręczenia tytułów "Tego, który zmienia polski przemysł"

Poniżej przedstawiamy głosy laureatów nagrody za rok 2006:

Mieczysław Brudniak, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Glinik:
Jestem mile zaskoczony tą nagrodą. Cieszę się, że dostrzeżono nasz wysiłek. Sporo zrobiliśmy w Gliniku, by poprawić wyniki firmy i rozwinąć eksport. Działamy w trudnych warunkach, w małym mieście, daleko od rynku. Chciałbym podziękować zarówno naszym klientom, jak i konkurentom. Konkurencja przynosi pozytywy, uczy czujności, umiejętności reagowania na to, co dzieje się na rynku. Jeszcze raz bardzo Państwu dziękuję.

Mirosław Gryszka, prezes Zarządu ABB Sp. z o.o.:
Dziękuję za to wyróżnienie. Działamy głównie dla trzech grup: naszych klientów, naszych właścicieli i naszych pracowników. Tylko wówczas, gdy te trzy grupy są zadowolone, możemy mówić o sukcesie. Myślę, że w naszej firmie udało się pogodzić interes wszystkich tych trzech grup. Chciałbym gorąco podziękować wszystkim moim kolegom, którzy są dziś na tej sali. A także wszystkim tym, którzy przed laty realizowali proces przekształcenia przedsiębiorstwa państwowego w prężnie funkcjonujący organizm prywatny. Dziękuję Państwu za to, że dostrzegliście Państwo naszą firmę. Myślę, że będziemy tę naszą działalność kontynuować jeszcze przez wiele lat.

Janusz Niedźwiecki, prezes zarządu Apator SA:
Dziękuję bardzo za tę prestiżową nagrodę. W ciągu ostatnich siedmiu lat zwiększyliśmy nasze przychody pięciokrotnie, a nasza kapitalizacja wzrosła przeszło dwudziestokrotnie. Pracujemy stale nad tym, by umacniać własną firmę. A jeżeli przy okazji zmieniamy też polski przemysł, to bardzo się z tego cieszymy. Dziękuję wszystkim moim kolegom, którzy przyczynili się do sukcesu naszej firmy. Myślę, że udało nam się stworzyć w Toruniu i w naszych spółkach, w innych częściach Polski, naprawdę znakomity zespół.

Wojciech Wardacki, członek zarządu Grupy Ciech:
Szanowni Państwo serdecznie dziękuję za to wyróżnienie. Przeprowadzenie trzech akwizycji, za które otrzymaliśmy to prestiżowe wyróżnienie, było dla nas przyjemnością i obowiązkiem. Chcieliśmy bowiem zmienić oblicze Ciechu z dawnej centrali handlu zagranicznego w firmę, która również będzie handlowała wyrobami przemysłu chemicznego, ale w 85 proc. pochodzącymi z firm należących do naszej grupy kapitałowej. I ten cel zrealizowaliśmy. Te akwizycje były ważne. Przełomowa dla Ciechu była akwizycja w Rumunii. Gdybyśmy jej nie przeprowadzili, to zaskutkowałoby to ograniczeniem działalności Ciechu w obszarze sodowym na rynku polskim. Przy tej okazji chciałbym podziękować za wsparcie Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz ministra gospodarki Piotra Woźniaka. To wsparcie przy realizacji akwizycji w Rumunii było dla nas bardzo ważne.

Stanisław Rosnowski, prezes zarządu Elstar Oils:
Chciałem serdecznie podziękować za to wyróżnienie w imieniu własnym i moich współpracowników. Dziękuję za docenienie naszej determinacji przy budowie rynku biopaliw. Biopaliwa dziś potrzebują promocji. Także dlatego, byśmy w przyszłości nie musieli mówić, że owe biopaliwa to niewykorzystana szansa polskiej gospodarki.

Gregor Muenstermann, prezes zarządu Arcelor-Mittal Steel Poland:
Dziękuję bardzo za tę nagrodę. Zaczynam dopiero swą działalność w Polsce. Cieszę się, że realizacja naszych inwestycji w hutach została doceniona. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za to prestiżowe wyróżnienie.

Robert Białczyk, rzecznik prasowy PBG SA, odbierający nagrodę w imieniu prezesa Jerzego Wiśniewskiego:
W imieniu prezesa Wiśniewskiego chciałem serdecznie podziękować za tę nagrodę i pogratulować wszystkim laureatom. Dla nas ta nagroda jest bardzo ważna. Uważamy, że na co dzień robimy w PBG rzeczy proste. Natomiast ta nagroda wskazuje, że często mamy do czynienia z rzeczami niezwykłymi.

Maria Sierpińska, wiceprzewodnicząca rady nadzorczej Stalprodukt SA:
To duży zaszczyt dla mnie, że mogę odebrać tę nagrodę. Serdecznie dziękuję w imieniu zarządu i całej załogi. Firma odnosi sukcesy nie tylko na rynku stali, ale również ma sukcesy na rynku giełdowym. Akcje spółki wzrosły od pierwszego notowania w 1997 roku z 15 zł do 750 zł. Sukcesy są pochodną wdrażanej strategii rozwoju spółki. Gratulując zarządowi firmy i załodze, chciałam tę nagrodę dedykować zmarłemu 4 lutego br. wiceprezesowi zarządu Stanisławowi Porębskiemu, który wydatnie przyczynił się do sukcesów spółki.

Michał Danielecki, prezes zarządu ComputerLand SA oraz Piotr Kardach, prezes zarządu Emax SA:
M. Danielecki: Zarówno Grupa Emax, jak i Grupa ComputerLand od dawna są obecne na rynku przemysłowym. I ten fakt też był przyczyną fuzji obu firm. Mamy nadzieję, że w najbliższych latach będziemy się przyczyniać do wzrostu Państwa firm.
P. Kardach: Firmy się łączą, więc mamy prawo do podwójnego głosu. Ta fuzja to proces, który obecnie trwa. W marcu zwołujemy walne zgromadzenia, które pozwolą nam sfinalizować ten proces. Liczę, że będziecie Państwo zadowoleni z naszej działalności i że będziemy Państwa skutecznie wspierać w prowadzeniu biznesu.

Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia:
Jeżeli ktoś zbuduje kiedyś nową Polskę - nie wdając się w numerację Rzeczpospolitych - to bez wątpienia będzie to też nowa gospodarka, nowy polski przemysł. Bardzo wszystkim Państwu tego życzę. W ostatnich dwóch latach w aglomeracji wrocławskiej odnotowaliśmy ponad 3 mld euro inwestycji bezpośrednich. W samym mieście powstało ponad 125 tys. nowych miejsc pracy. Jak rozumiem, ta nagroda jest nagrodą dla Wrocławia. Jeszcze raz serdecznie Państwu dziękuję.

Galę wręczenia tytułów poprzedziło Forum Zmieniamy Polski Przemysł. Zobacz relację z Forum.

POPRZEDNIE EDYCJE

CENTRUM MULTIMEDIALNE

PARTNERZY I SPONSORZY KONFERENCJI

Sponsor Główny

Sponsor

Partner

Patronat medialny

POLECAMY W SERWISACH