PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj
« POWRÓT

Iwona Sroka

Murapol

członek zarządu
Iwona  Sroka - członek zarządu, Murapol  - sylwetka osoby

Rok urodzenia

1970

Wykształcenie

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W roku 1999 uzyskała stopień doktora nauk ekonomicznych.

Kariera zawodowa

Jest ekspertem w zakresie rynków kapitałowych i zarządzania ryzykiem.

W latach 90. współpracowała z Warszawską Grupą Konsultingową, Instytutem Rynku Wewnętrznego i Konsumpcji oraz Warszawską Giełdą Towarową.

Od roku 2000 do roku 2009 związana była z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie jako  doradca jej zarządu, a następnie dyrektorem Biura Komunikacji Marketingowej.

W latach 2009-2017 była prezesem zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych SA. Po wydzieleniu w roku 2011 ze jego struktur izby rozliczeniowej KDPW_CCP,  objęła także funkcję prezesa jej zarządu. 

Była członkiem i przewodniczącą rad nadzorczych Izby Rozliczeniowej Giełd Towarowych oraz zależnej od GPW spółki InfoEngine.

Pełniła funkcję członka Rady Dyrektorów Europejskiego Stowarzyszenia Centralnych Depozytów Papierów Wartościowych (ECSDA), członka Rady ds. Systemu Płatniczego przy Narodowym Banku Polskim, a także członka Rady ds. Rozwoju Rynku Finansowego przy Ministrze Finansów. Zasiadała w Komisji Trójstronnej.

Od 2015 roku jest członkiem Rady Dialogu Społecznego oraz Zespołu ds. Polityki Gospodarczej i Rynku Pracy. Jest wiceprezydentem Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej.

Od listopada 2017 roku zasiada w Radzie Nadzorczej Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych Skarbiec. Od grudnia - w Radzie Nadzorczej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Członkiem zarządu spółki Murapol SA jest od stycznia 2018 roku. Odpowiada za obszar komunikacji strategicznej i relacji inwestorskich. 

Dodatkowe informacje

Jest adiunktem w Katedrze Gospodarki Narodowej na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie prowadzi autorskie wykłady z zakresu funkcjonowania rynków kapitałowych, instrumentów zarządzania ryzykiem, relacji inwestorskich oraz etyki w biznesie. Jest także wykładowcą Studiów Executive MBA przy Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.

W latach 1994-2010 była adiunktem w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Jest autorką książek, referatów naukowych i artykułów dotyczących rynku kapitałowego, zarządzania przedsiębiorstwem, instrumentów finansowych oraz zarządzania ryzykiem.

 


SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


32 612 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

715 431 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 936 ofert w bazie

2 782 262 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP