REKLAMA

Brexit: Polacy są w UE najbardziej przerażeni możliwością wyjścia Wielkiej Brytanii

  • Autor: GP
  • 22 czerwca 2016 08:18
Brexit: Polacy są w UE najbardziej przerażeni możliwością wyjścia Wielkiej Brytanii Niemiecka fundacja sprawdziła obawy Europejczyków wobec widma Brexitu. (fot.:youtube.com)

• Europejczycy nie chcą wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.
• Scenariusz opuszczenia przez Londyn Unii najbardziej przeraża jednak naszych rodaków. 51 proc. Polaków martwi się tą możliwością.
• Ogółem 45 proc. mieszkańców Unii spodziewa się złych skutków gospodarczych wyjścia Anglii z obszaru integracji europejskiej.

Gdyby to od Europejczyków zależało, czy Wielka Brytania opuściłaby Unię, kraj ten pozostałby w strefie integracji. Wśród mieszkańców Europy 54 proc. pytanych nie chce wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Takie wyniki przynosi sondaż niemieckiej Fundacji Bertelsmanna. Przeciwnego zdania jest 25 proc. pytanych. Tyle samo nie ma zdania na ten temat.

Co ciekawe, wśród narodowości europejskich, konsekwencjami wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii martwią się najbardziej Polacy. Nieznaczna większość, 51 proc. naszych rodaków boi się jakie skutki na kontynencie przyniesie czwartkowe głosowanie Brytyjczyków. Następni są Niemcy z wynikiem 48 proc. obywateli niepewnych o sytuację po czwartku, dalej Francuzi, Hiszpanie i Włosi.

Czytaj: Prezydenci Francji i Polski debatowali o Brexicie

Gdy zapytano, jak ewentualny Brexit odbije się swoimi konsekwencjami na całej Unii Europejskiej, aż 45 proc. mieszkańców państw Wspólnoty (poza Wielką Brytanią) obawia się, że Brexit spowoduje ogólne pogorszenie sytuacji. Wszyscy (45 proc.) są przekonani także o pogorszeniu sytuacji ekonomicznej.

26 proc. uważa, że bez Brytyjczyków UE straci swoje wpływy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA