REKLAMA

CBOS zapytał Polaków, jak ocenili prezydenta i posłów

  • Autor: GP
  • 18 maja 2016 08:50
CBOS zapytał Polaków, jak ocenili prezydenta i posłów Ocena pracujących w Sejmie jest najgorsza od początku tej kadencji. (fot.:twitter.com/KancelariaSejmu)

• W sondażu CBOS z połowy maja ocena Sejmu i prezydenta jest negatywna.
• Od początku tej kadencji nie było tak złego wizerunku tych instytucji w opinii publicznej.

Połowa badanych obywateli wyraża zadowolenie z działań prezydenta Andrzeja Dudy, gdy 39 proc. odnosi się do jego sprawowania urzędu negatywnie. 11 proc. osób wyraża się o Andrzeju Dudzie w sposób niejednoznaczny. 

W kwietniu na to samo pytanie odpowiadano: 49 proc. pozytywnych ocen i 37 proc. negatywnych; w styczniu 47 proc. i 38 proc.

W kwestii pracy posłów wynik jest zdecydowanie gorszy. 59 proc. badanych ocenia działania posłów bardzo źle, a tylko 24 proc. dobrze. Negatywne oceny Sejmu wzrosły w porównaniu z kwietniem o 5 pkt. proc., podczas gdy odsetek dobrze oceniających pracę posłów spadł o 6 punktów proc. 17 proc. badanych mówi w sondażu jasno, że nie potrafią ocenić jak działa parlament.  

Ocena pracujących w Sejmie jest najgorsza od początku tej kadencji.

CBOS zapytał też respondentów o Trybunał Konstytucyjny, który od grudnia jest centralnym punktem sporu polityczno-prawnego. Polacy podzieleni są w postrzeganiu Trybunału Konstytucyjnego. Działalność instytucji ocenia pozytywnie więcej niż jedna trzecia badanych, tj. 35 proc., a 32 proc. - negatywnie. 33 proc. pytanych nie ma wyrobionego zdania o tej instytucji.

Badanie CBOS przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) między 5, a 12 maja. Próbę stanowiło 1100 dorosłych mieszkańców Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA