REKLAMA

Emigrację "za pracą" rozważa 12 proc. Polaków

  • Autor: pt/pap
  • 21 listopada 2016 11:42
Emigrację "za pracą" rozważa 12 proc. Polaków 3 na 4 Polaków, którzy chcą pracować za granicą jako główny powód wyjazdu wskazuje wyższe niż w Polsce zarobki (fot. pixabay)

• Emigrację zarobkową w ciągu najbliższego roku rozważa 12 proc. aktywnych lub potencjalne aktywnych zawodowo Polaków - wynika z badania firmy Work Service.Work
• Service podał, że w badaniu sprzed roku chęć wyjazdu zgłaszało o 7 pkt. proc. więcej badanych.

"3 na 4 Polaków, którzy chcą pracować za granicą jako główny powód wyjazdu wskazuje wyższe niż w Polsce zarobki. W następnej kolejności nasi rodacy wymieniają ex aequo: możliwość podróżowania i zwiedzania świata oraz brak odpowiedniej pracy w Polsce (po 27 proc.)" - napisano w raporcie.

Badanie zrealizowano na próbie 634 osób pracujących, bezrobotnych, uczących się oraz przebywających na urlopach macierzyńskich i wychowawczych. Wykluczono z niej emerytów, rencistów oraz osoby zajmujące się domem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA