REKLAMA

IBRIS zapytał obywateli o Andrzeja Dudę i Beatę Szydło. Nie jest dobrze

  • Autor: GP
  • 01 grudnia 2015 08:18
IBRIS zapytał obywateli o Andrzeja Dudę i Beatę Szydło. Nie jest dobrze Prezydenta Andrzeja Dudę źle ocenia 49 proc. badanych (fot. E. Radzikowska-Białobrzewska, Kancelaria Prezydenta)

Z badania IBRiS, zleconego przez Onet wynika, że niewiele ponad 39 procent Polaków dobrze ocenia działalność premier Beaty Szydło, gdy dokładnie 44,7 proc. ma odmienne zdanie. Nowa premier źle pracuje w ich ocenie, źle wypada też działalność głowy państwa. Negatywną opinię o Andrzeju Dudzie ma niemal co drugi Polak, gdy prawie 43 proc. Polaków uważa, że prezydent pracuje dobrze.

Prezydent i premier zostali poddani ocenie po stosunkowo krótkim sprawowaniu urzędów.

Premier źle oceniana 44,7 proc. badanych. Gdy jej działania dobrze widzi 39,3 proc. respondentów. Należy też zauważyć, że 16 proc. ankietowanych nie jest zdolnych do jednoznacznej odpowiedzi.

Prezydenta Andrzeja Dudę wynik na pewno może zmartwić. Głowę państwa Polacy poznali dokładniej, bo prezydent sprawuje urząd od 6 sierpnia 2015 r., więc już cztery miesiące. W badaniu jego osobę negatywnie ocenia 49 proc. respondentów. Działalność Andrzeja Dudu pozytywnie ocenia 43 proc. badanych. Tutaj osób niezdecydowanych w ocenie jest mniej - 8,1 proc.

Tendencje

Pytani przez Onet eksperci zwracają uwagę, że odsetek niezdecydowanych będzie spadał, zwłaszcza w ocenie premier Beaty Szydło. Podkreślają też oni, że na dużą grupę osób źle ustosunkowanych do obu polityków musiały mieć wpływ decyzje z końca listopada. Zwłaszcza bezprecedensowe ułaskawienie Mariusza Kamińskiego przez prezydenta Andrzeja Dudę i szybkość podejmowanych decyzji w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.

Metoda badania

IBRiS zrealizował badanie w dniach 27-28 listopada 2015 metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych. Wielkość próby wyniosła 1100 osób. Błąd statystyczny wynosi 3 proc.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Jean 2015-12-01 10:54:18
    Polityk do którego Polacy mają największe zaufanie - Prezydent, a Pisowi rośnie poparcie pomimo zamachu na demokrację. Psy szczekają karawana jedzie dalej.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA