REKLAMA

IBRiS zapytał Polaków o niezależność prezydenta Andrzeja Dudy

  • Autor: GP
  • 17 grudnia 2015 12:53
IBRiS zapytał Polaków o niezależność prezydenta Andrzeja Dudy Wielu Polaków kwestionuje samodzielność prezydenta Andrzeja Dudy (fot. senat.gov.pl)

Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS zapytał Polaków o autonomię prezydenta Andrzeja Dudy w podejmowaniu decyzji. Bardzo duża grupa badanych, 73 proc. uważa, że głowa państwa nie jest samodzielna.

Na zlecenie Super Expressu Polakom zadano pytanie: Czy twoim zdaniem prezydent Andrzej Duda podejmuje decyzje samodzielnie? Odpowiedzi pozytywnej, potwierdzającej autonomię Andrzeja Dudy w jego aktach udzieliło 22,4 proc. respondentów. Przeciwnego zdania jest znacząca większość 73 proc. pytanych. Na to pytanie tylko 4,6 proc. pytanych nie potrafiło jednoznacznie odpowiedzieć.

Badanie zrealizowano na próbie 1100 dorosłych Polaków, badanych w całym kraju. Zastosowana technika badawcza to standaryzowany wywiad kwestionariuszowy wspomagany komputerowo (CATI). Badanie odbyło się drogą telefoniczną.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • prawda jest okrutna 2015-12-18 08:10:31
    Zapewniam Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda jako patriota podejmuje decyzje dla dobra Narodu. Szukasz, podpowiedź "Litwo ojczyzno moja" Bronek miał najbliżej... Proszę się nie odnosić do końcowego tekstu szyfr.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA