REKLAMA

Kaczyński, Macierewicz, Korwin-Mikke nie cieszą się zaufaniem Polaków. Za to Andrzej Duda nadrabia

  • Autor: GP
  • 20 czerwca 2016 12:30
Kaczyński, Macierewicz, Korwin-Mikke nie cieszą się zaufaniem Polaków. Za to Andrzej Duda nadrabia Andrzej Duda jest blisko wysokiej granicy 60 proc. Polaków, u których wzbudza zaufanie. (fot.:Grzegorz Jakubowski/KPRP/prezydent.pl)

• Janusz Korwin-Mikke, Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz - ta trójka wzbudza najmniejsze zaufanie Polaków - wynika z przeprowadzonego w czerwcu badania CBOS.
• Natomiast niesłabnącym, a nawet rosnącym zaufaniem cieszy się prezydent Andrzej Duda.
W sondażu zaufania do polityków niewielkie zmiany. Liderem nadal Andrzej Duda z wynikiem 58 proc.

W rankingu CBOS z czerwca, który zbadał zaufanie do osób publicznych, nadal niezmiennie króluje Andrzej Duda. Prezydenta za godnego zaufania uważa 58 proc. respondentów.

Na dalszych pozycjach rankingu plasują się premier Beata Szydło (50 proc.), Paweł Kukiz (44 proc.), Zbigniew Ziobro (36 proc.) i Jarosław Kaczyński (36 proc.).

W przypadku lidera Prawa i Sprawiedliwości trzeba zaznaczyć, że odsetek osób nieufnych wobec niego jest bardzo wysoki. Kaczyński wzbudza skrajne emocje, a nieufnością darzy go 49 proc. pytanych.

Taki sam wynik uzyskał tylko Antoni Macierewicz i Janusz Korwin-Mikke. Te osoby od miesięcy nie zmieniają się wśród trójki polityków wzbudzających najmniejsze zaufanie. Tuż za nimi - jeśli chodzi o nieufność Polaków - uplasował się Grzegorz Schetyna, lider PO.

Stosunek do polityków w czerwcu 2016 r. (Źródło: twitter.com/CBOS_Info)

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • 3rpNIEgodna zaufania 2016-06-20 13:53:35
    Zaufanie natomiast budzi "Nocna Zmiana" z tuskiem , bolkiem,filipińczykiem,i gajowym na czele.3 mln.wypędzonych 23%VAT i na ubranka dziecinne,67 lat . bilion zadł,,,itd .itp.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA