REKLAMA

Kantar Public: Rząd w górę. Szydło i Duda w dół

 • Autor: PAP/JS
 • 16 grudnia 2016 21:59
Kantar Public: Rząd w górę. Szydło i Duda w dół W porównaniu z pomiarem z listopada grudniowa ocena netto prezydenta Dudy spadła o 6 punktów, ocena premier Szydło spadła o 2 punkty, a ocena netto działalności rządu wzrosła o 1 punkt. (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Połowa Polaków negatywnie oceniała na początku grudnia rząd, mniej więcej po równo rozkładają się oceny działania samej premier Beaty Szydło i prezydenta Andrzeja Dudy.

Na początku grudnia Kantar Public (dawniej Zespół Badań Społecznych TNS Polska) zadał badanym pytanie, jak oceniają pracę rządu, premier Beaty Szydło oraz prezydenta Andrzeja Dudy.

W grudniu ośrodek odnotował przewagę ocen pozytywnych nad negatywnymi w przypadku tylko jednej instytucji władzy: prezydenta Andrzeja Dudy. Rząd oraz premier Beata Szydło uzyskali więcej ocen negatywnych niż pozytywnych.

W porównaniu z pomiarem z listopada grudniowa ocena netto prezydenta Dudy spadła o 6 punktów, ocena premier Szydło spadła o 2 punkty, a ocena netto działalności rządu wzrosła o 1 punkt.

Oceny netto poszczególnych instytucji władzy wyniosły w grudniu odpowiednio: 2 pkt. proc. w przypadku prezydenta, -2 pkt. proc. w przypadku premier oraz -11 pkt. proc. w przypadku rządu.

Połowa pytanych - 50 proc. - negatywnie oceniła działania rządu, przy czym zdecydowanie źle o pracy Rady Ministrów wypowiedziało się 14 proc. badanych.

Dobrze prace rządu oceniło dwóch na pięciu Polaków (39 proc.) przy czym 4 proc. oceniło pracę rządu bardzo pozytywnie.

Grudniowe wyniki pozostały na podobnym poziomie co w listopadzie - o jeden punkt procentowy spadł odsetek ocen negatywnych.

Ponad dwie piąte społeczeństwa (43 proc.) dobrze oceniło wypełnianie przez Beatę Szydło obowiązków premiera, przy czym 7 proc. respondentów - zdecydowanie, a 36 proc. - raczej pozytywnie.

Podobny był udział negatywnych ocen pracy prezes Rady Ministrów: 45 proc., przy czym 15 proc. respondentów wyraziło zdecydowane niezadowolenie z jej pracy, a trzech na dziesięciu badanych - 30 proc. - oceniło działania szydło raczej negatywnie.

Na pytanie o ocenę pracy prezydenta 46 proc. respondentów odpowiedziało, że prezydent Andrzej Duda dobrze wypełnia obowiązki głowy państwa, z czego zdecydowanie dobrze o jego pracy wypowiadał się co jedenasty Polak badany 9 proc.

Podobny był udział negatywnych ocen działalności prezydenta Dudy - wyraziło je 44 proc. ankietowanych, przy czym zdecydowanie źle o wypełnianiu przez niego obowiązków głowy państwa mówiło 16 proc. badanych.

W porównaniu z listopadem, w grudniu odsetek osób oceniających pozytywnie pracę prezydenta zmalał o 3 punkty procentowe, o tyle samo wzrósł udział badanych oceniających pracę prezydenta źle.

Badanie na ogólnopolskiej, reprezentatywnej 1051-osobowej próbie mieszkańców Polski, w wieku 15 i więcej lat Kantar Public przeprowadził 2-7 grudnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • wyborca 2016-12-19 12:11:00
  Do TomekJPN: powiedz, czy w Niemczech faktycznie kupuja mieszkania na wlasnosc, czy jednak tylko wynajmują? i przypomnij nam kto kupil pendolino
 • Serafin 2016-12-18 08:02:14
  Bierzcie się do roboty, sbekom obniżyć emerytury,
 • kaem 2016-12-17 09:09:37
  Mnie nie pytali a ja bardzo dobrze oceniam rząd, panią Szydło i pana prezydenta Dudy. Życzę sobie i Polsce sukcesu Dobrej Zmiany.
 • TomekJPN 2016-12-17 05:46:41
  Bardzo negatywny to jest Rząd , podczas gdy w Niemczech wynagrodzenia poszly w górę na 2800Euro to jest prawie 12.000zł po kursie euro 4,4zł nawet w samym Berlinie wynosi tyle średnia placa robotnika z Polski podczas gdy w Polsce wielu mlodych ludzi nie ma nawet 1000złotych na miesiąc i mają własne wegetujące rodziny albo im nie placą niewypłacalne firmy albo natrafiają na oszustow w szarej strefie i nikogo to nie interesuje , tak samo jak nikogo nie interesują najwyższe na swiecie koszty pracy mowa o składkach na ZUS które nawet w najbogatszym kraju Niemczech wynoszą dla każdego przedsiębiorcy tylko 370złotych na miesiąc , i z tego emerytura jeżeli już po 5 latach ma być 300euro to jest 1200zl to w naszym kraju Rządzą w dalszym ciągu starzy złodzieje , którzy rozkradli ten system emerytalny i Panstwo nic nie interesuje wielu młodych ludzi calymi latami pracuje na czarno za 1000zlotych np. znam takie mlode dziewczyny przed 30stka ze po 14 latach studiow wyzszych maja w niepublicznej szkole muzycznej w lowiczu po 1000zl i nie maja opłacanych składek na zus tylko szefowa kaze im nadal robic policealne studium rachunkowości żeby sobie zobaczyly ile ten zus w tym debilnym kraju kosztuje , albo są wszyscy w tym kraju debile albo nie widzą ze jesteśmy tylko śmietnikiem Europy bo na zachodzie wszystkie stare auta z rocznikow wcześniejszych niż 2008 są do skasowania w Niemczech na złomowisku tak samo jak high speed pociągi ICE na 220km/h które na Niemieckim złomowisku lezą za darmo z 1999-2000roku a w Polsce się nadal kupuje nowe złomy za miliony złotych i zadluza się nie potrzebnie kraj jak cie nie stać na nowy pociąg pendolino to nie rob sobie siary bo cie młody człowiek wygwizda i podetnie sobie zyly albo rzuci się pod ten pociąg jak się dowie ze jego kolega z niemiec ma 12.000zlotych na miesiąc bez studiow i nic za bardzo nie musi robic i stać go na nowe auto z salonu co 3 lata i na nowe mieszkanie zupełnie nowe a nie używane i u nikogo nie musi zebrac u zadnych rodzicow , a tu ludzi nie stać nawet na używaną klitkę po 20 latach pracy .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA