REKLAMA

Liderzy partii. Pomagają czy przeszkadzają swoim klubom?

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 25 kwietnia 2016 15:26
Liderzy partii. Pomagają czy przeszkadzają swoim klubom? Wg sondażu PiS w połączeniu z prezesem Kaczyńskim traci wyborców (fot. pis.org.pl)

• 30,9 proc. wyborców zagłosowałoby na PiS, gdyby wybory odbyły się w najbliższy weekend - wynika z sondażu IBRiS, do którego dotarł Fakt24.
• Na drugim miejscu plasuje się Nowoczesna, którą popiera 20,4 proc. Polaków.
• Sondażownia sprawdziła też, jak na wynik partii wpływają jej liderzy.

Do Sejmu, oprócz PiS i Nowoczesnej, weszłyby także Kukiz'15 i PO. Na ruch Pawła Kukiza głos oddałoby 13,1 proc. badanych. Na klub Grzegorza Schetyny - 12,8 proc. respondentów.

Na ul. Wiejskiej zabrakłoby miejsca dla PSL i SLD - obie partie miały po 4,6 proc. poparcia., partii Razem (3,0 proc.) i KORWiN (2,7 proc.).

IBRIS zapytał także Polaków o ich preferencje w odniesieniu do partii wraz z ich liderami. Okazuje się, że PiS w połączeniu z prezesem Kaczyńskim traci wyborców i może liczyć na 26,8 proc. Za to Nowoczesna zyskuje, gdy wymienia się ją razem z Ryszardem Petru (22,2 proc.).

Nieznacznie lepszy jest również wynik formacji Kukiz'15 z jej liderem, Pawłem Kukizem (15,0 proc.).

Czytaj całość i zobacz pozostałe wyniki tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • życie! 2016-04-26 06:14:55
    Nikt o zdrowych zmysłach nie zgłosuje już na PiS, z Betą Mazurek szmatą bezwzględną która jest gotowa posunąć się do czynów nie do opisania w słowach oby tylko utrzymać się przy korycie, o czym świadczą wybory parlamentarne 2015 jako jedynka z listy wczesniej przegrywającą skandalicznie wybory jako kandydatka do europarlamentu, musiała kurwiszcze czyimś kosztem wejść. Jarosławie jesteście siebie warci, obecnie tworzycie wspaniały duet z oszustką, złodziejem perfidną szmatą do potęgi entej!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA