REKLAMA

Lipcowe sondaże: Ogromna przewaga PiS

  • Autor: AW
  • 31 lipca 2015 14:50
Lipcowe sondaże: Ogromna przewaga PiS Gdyby przewaga PiS utrzymała się na poziomie ponad 40. proc. , partia ta mogłaby samodzielnie stworzyć rząd(fot.beataszydlo.pl)

Na ponad 40-procentowe poparcia mógłby, by liczyć Prawo i Sprawiedliwość z Solidarną Polską i Polską Razem, gdyby wybory odbyły się w lipcu. Tak wysokie poparcie dla prawicy odnotowały niezależnie od siebie pracownie Estymator i GfK Polonia.

Według badania GfK przeprowadzonego w lipcu, Prawo i Sprawiedliwości z Solidarną Polską i Polską Razem zyskałoby 47 proc. Na 30 proc. mogłaby liczyć Platforma Obywatelska.

Ponad progiem wyborczym znalazłoby się jeszcze ugrupowanie Pawła Kukiza z poparciem na poziomie 10,5 proc. Deklarowane poparcie zarówno dla PiS jak i PO wzrosło (odpowiednio o 4 i 1,5 punktu proc.) w porównaniu z czerwcowymi badaniami Natomiast ugrupowanie Pawła Kukiza odnotowało spadek o 4,6 punktu proc.

Nieco inaczej, ale także z ogromną przewagą PiS, kształtują się wyniki sondażu pracowni Estymator przeprowadzonego w lipcu dla "Newsweeka". Według niego PiS z Solidarną Polską oraz Polską Razem zyskałoby 43 proc. głosów; PO - 29 proc, Ruch Kukiza 9 proc. i do Sejmu, według tego badania weszłoby jeszcze Polskiego Stronnictwa Ludowego z 5 procentowym poparciem.

Gdyby przewaga PiS utrzymała się i co najważniejsze- potwierdziła w wyborach, partia ta mogłaby samodzielnie stworzyć rząd.

Wybory parlamentarne odbędą się 25 października. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA