REKLAMA

Nacjonalizm się szerzy? Polacy dzielą się opiniami

  • Autor: GP
  • 04 maja 2016 14:08
Nacjonalizm się szerzy? Polacy dzielą się opiniami Marsz Niepodległości 11 listopada 2013 roku. (fot.: Piotr Drabik/flickr.com/CC BY 2.0)

Z sondażu badającego stosunek Polaków do tendencji nacjonalistycznych wynika, że nad Wisłą rośnie obawa przed tym zjawiskiem.

Według sondażu przeprowadzonym przez Millward Brown dla TVN, Polacy obawiają się i dostrzegają rosnące tendencje nacjonalistyczne w kraju. 55 proc. badanych jest przekonanych o nasilaniu się tego zjawiska. Dokładniej 22 proc. badanych odpowiada "Zdecydowanie tak" na pytanie "Czy obecnie zauważa Pan/Pani w Polsce nasilenie się postaw nacjonalistycznych?", gdy 30 proc. na to pytanie udziela odpowiedzi "Raczej tak".

Przeciwnego zdania jest mniejszy odsetek respondentów. Na powyższe pytanie "Raczej nie" odpowiada 26 proc. zapytanych, "Zdecydowanie nie" to odpowiedź 11 proc. respondentów.

Jednoznacznej odpowiedzi nie potrafi udzielić 11 proc. pytanych.

Badanie przeprowadzono na próbie tysiąca osób. Wyniki opublikowano na początku maja 2016 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA