REKLAMA

Najlepszą ofertę na śmigłowiec wielozadaniowy przedstawił PZL Świdnik

  • Autor: ISBnews
  • 04 lipca 2016 11:43
Najlepszą ofertę na śmigłowiec wielozadaniowy przedstawił PZL Świdnik PZL Świdnik notuje najwyższy wzrost odpowiedzi wskazujących, że dysponuje najlepszą z trzech zaproponowanych ofert na śmigłowiec wielozadaniowy dla polskiego wojska (fot. MON)

Ponad 1/3 Polaków (33,9%) uważa, że najlepszą ofertę dla polskiego wojska na śmigłowiec wielozadaniowy przedstawił PZL Świdnik - wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS w czerwcu br.

"PZL Świdnik notuje najwyższy wzrost odpowiedzi wskazujących, że dysponuje najlepszą z trzech zaproponowanych ofert na śmigłowiec wielozadaniowy dla polskiego wojska. W 2015 r. uważało tak 14,8%, natomiast w tegorocznej edycji badania jest to 33,9%. Znacznie zmalał też odsetek osób, które nie mają zdania na ten temat" - czytamy w raporcie.

Na drugim miejscu znalazł się PZL Mielec (Sikorsky) z 27,7% wskazań, zaś Airbus Helicopters - na trzecim z 11,3%. Zmalała też liczba osób, które nie potrafiła ocenić, która z firm przedstawiła najlepszą ofertę - 27%, wobec blisko 50% w ubiegłorocznym badaniu.

Na pytanie, czy przetarg na śmigłowce, w którym rząd Ewy Kopacz wybrał francuskie helikoptery typu Caracal powinien zostać powtórzony, 56% ankietowanych odpowiedziało pozytywnie, a przeciwko powtórzeniu procedury opowiedziało się 27,3%.

Czytaj: Błaszczak: Przywrócenie kontroli na granicach działaniem standardowym

"Na podstawie przeprowadzonego badania, jak również prowadzonych wcześniejszych projektów badawczych dotyczących zakupów modernizacyjnych dla wojska wiemy, że miejsce produkcji kupowanego sprzętu w Polsce ma bardzo istotne znaczenie dla Polaków. To kryterium wspólnie z wysoką jakością powinno być według badanych najważniejsze przy wyborze dostawców" - skomentował prezes Fundacji IBRiS Marcin Duma.

"Wysokie wskazania na zakłady w Świdniku i Mielcu ma bezpośredni związek z tym, że są one kojarzone z produkcją na terenie Polski, kreowaniem miejsc pracy, a w przypadku Świdnika, także z polską myślą techniczną i jej rozwojem" - dodał.

Badanie przeprowadzono w czerwcu br. na próbie 1 100 osób metodą telefonicznych standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA