REKLAMA

Najlepszy lider: Schetyna na końcu stawki, przed nim Kaczyński, Petru, Kukiz

  • Autor: GP
  • 08 lipca 2016 13:21
Najlepszy lider: Schetyna na końcu stawki, przed nim Kaczyński, Petru, Kukiz Zastanawia bardzo słaby wynik Grzegorza Schetyny. Lidera PO za dobrego przywódcę postrzega tylko trzech na stu pytanych. (fot.:twitter.com/SchetynadlaPO)

• W sondażu zapytano, kto w Polsce jest najlepszym liderem partyjnym.
• Wygrywa Jarosław Kaczyński, za nim Ryszard Petru.
• Najgorszy wynik uzyskują liderzy PSL i  SLD.

W połowie czerwca ośrodek badania opinii publicznej Pollster zapytał Polaków o ich ocenę liderów partii politycznych. W zestawieniu pojawili się Jarosław Kaczyński, Ryszard Petru, Paweł Kukiz, Grzegorz Schetyna i inni.

Zobacz najnowsze sondaże poparcia politycznego dla partii

Największe powody do zadowolenia ma lider PiS, bo co piąty respondent wybierał go zapytany o "najlepszego lidera partyjnego". Niżej są Ryszard Petru, z wynikiem o 5 proc. gorszym od Kaczyńskiego (tj. 15 proc.). Potem odpowiednio Paweł Kukiz (9 proc.), Janusz Korwin Mikke (6 proc.), Adrian Zandberg i Grzegorz Schetyna (obaj po 3 proc.). Stawkę zamykają politycy PSL i SLD. Głos na Władysława Kosiniaka-Kamysza oddał dwóch na stu pytanych, a tylko jednemu na stu imponuje sposób prowadzenia partii przez lidera SLD Włodzimierza Czarzastego.

Sondaż zlecił portal internetowy "Super Expressu", a badanie przeprowadzono na próbie 1097 dorosłych Polaków. Pytano w dniach 17 do 20 czerwca 2016 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA