REKLAMA

Najnowszy Sondaż: Kukiz'15 równo z PO, PiS nadal prowadzi

  • Autor: GP
  • 25 lutego 2016 08:34
Najnowszy Sondaż: Kukiz'15 równo z PO, PiS nadal prowadzi Ryszard Petru, lider Nowoczesnej. Partię popiera w sondażu 22 proc. badanych (fot.:twitter.com/_Nowoczesna)

• Liderem sondażu jest Prawo i Sprawiedliwość, z wynikiem 27 proc. poparcia.
• Miejsce drugie zajmuje Nowoczesna Ryszarda Petru; poparcie 22 proc.
• Na miejscu trzecim niespodzianka, Kukiz'15 z takim samym wynikiem jak PO. Obie siły polityczne mogą liczyć na 11 proc. głosujących.

Według sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Super Expressu" w dniach 22 i 23 lutego 2016 roku, poparcie dla PiS wynosi 27 proc. Tym wynikiem partia rządząca uplasowała się na pierwszym miejscu rankingu. Za PiS znalazła się opozycyjna Nowoczesna, popierana przez 22 proc. badanych.

Miejsce trzecie to wynik 11 proc., który osiągnęły Platforma Obywatelska i formacja Kukiz'15.

Pewnego wejścia do Sejmu nie mogą być inne formacje. Wynik Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Polskiego Stronnictwa Ludowego to dokładnie 5 proc.

Więcej aktualnych notowań różnych ośrodków badań znajdziesz tutaj.

Partie KORWiN i Razem, czyli formacje prawicowa i lewicowa, które powstały przed ostatnimi wyborami mogą pochwalić się odpowiednio czteroprocentowym i trzyprocentowym poparciem.

12 proc. badanych nie wie na kogo oddać głos.

Badanie przeprowadził Instytut Badań Pollster.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • czytelnik 2016-02-25 09:21:32
    Ankieterzy , dziennikarze , ludzie mediów w RP , czy wy nie macie rozumu i tak promujecie to najgorsze zło w kraju , oszusta i obłudnika z Nowoczesnej , wstyd i hańba , ten człowiek wyczerpał się wizerunkowo , my już w Wielkopolsce nie chcemy go oglądać , prosimy o posłów i senatorów w mediach z rządzących , których celowo pomijacie , czas otrząsnąć ai z letargu nieudacznika Petru , zaprzestańcie tego , chyba , że czerpiecie od niego profity to wstydźcie się , bo my już mamy dość oglądania i wypowiedzi tego szlachcica , my chcemy reprezentantów w mediach merytorycznych i kompetentnych. Precz od koryta mediów tego POPAPRAŃCA.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA