REKLAMA

Najnowszy sondaż: Kukiz ledwie nad progiem

 • Autor: PAP/Rzeczpospolita
 • 18 sierpnia 2015 09:50
Najnowszy sondaż: Kukiz ledwie nad progiem PiS ciągle utrzymuje wyraźną przewagę nad PO. Fot. Fotolia

Sześć partii znalazłoby się w Sejmie, gdyby wybory odbyły się w ostatnią niedzielę - wynika z badania pracowni IBRiS, przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej".

Liderem tego sondażu jest Prawo i Sprawiedliwość, startujące w sojuszu z Polską Razem i Solidarną Polską. Głos na tę formację chce oddać 36 proc. respondentów - o 1 proc. więcej niż w poprzednim pomiarze.

Również o 1 proc. do 26 proc. wzrosło poparcie dla Platformy Obywatelskiej.

Trzecie miejsce zajmuje koalicja Zjednoczonej Lewicy (m.in. SLD, Twój Ruch, Unia Pracy i Zieloni) - wzrost również o 1 proc. do 8 proc. Natomiast o 1 proc. do 6 proc. spadło poparcie dla formacji Pawła Kukiza. Po 6 proc. w tym badaniu uzyskały również NowoczesnaPL Ryszarda Petru i PSL.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • IQ 2015-08-21 09:00:17
  Na miłość Boską, czy ktoś kto ma poczucie odpowiedzialności i wagi swojego głosu, może oddać swój go na "bełkot" Kukiza. Toż to nie jest nawet anarchizm, to jakaś nowa wersja słynnego już kandydata Kononowicza.
 • Surdyk 2015-08-18 10:45:48
  wg sądarzy niezależnych PO ma 5 % poparcia.
 • sondaz 2015-08-18 10:29:16
  czy sondazowe media zydowskie moga mi przypomniec jaki sondaz mial miec kukiz w sondazach na prezydenta ? a jaki mialREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA