REKLAMA

Newsweek: 46 proc. źle ocenia Witolda Waszczykowskiego

  • Autor: GP
  • 01 czerwca 2016 15:53
Newsweek: 46 proc. źle ocenia Witolda Waszczykowskiego Witold Waszczykowski jest szefem polskiej dyplomacji od początku rządów PiS w 2015 roku. Na zdjęciu z sekretarzem generalnym NATO. (fot.:facebook.com/WitoldWaszczykowski)

• SW Research zapytała Polaków o ocenę szefa MSZ.
• 46 proc. respondentów źle oceniło Witolda Waszczykowskiego. Chcą jego dymisji.

SW Research na zlecenie "Newsweeka" zapytał Polaków o ocenę ministra Witolda Waszczykowskiego.

46 proc. pytanych jest zdania, że szef MSZ powinien odejść ze stanowiska. Przeciwnego zdania jest 16 proc. pytanych. Duża grupa osób nie jest w stanie powiedzieć dokładnie czy chce, czy też nie dymisji Waszczykowskiego.

- Częściej to mężczyźni są za odejściem Waszczykowskiego ze stanowiska, jakie piastuje - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research w komentarzu dla Newsweeka. - Tego zdania są również ankietowani powyżej 50. roku życia (59 proc.), osoby o wyższym wykształceniu oraz zarabiający powyżej 5000 zł netto na rękę (66 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Viki 2016-06-01 18:18:33
    SW Research na zlecenie Polaków zapytał Polaków co myśli o"Newsweeka"i gazecie "G.W.michnika" !!!!!? 85% POLAKÓW jest za całkowitą LIKWIDACJĄ prasy przekłamującą PRAWDĘ!!! 10% ZGADZA się z tym ZAKŁAMANIEM!!! 5% nie ma zdania!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA