REKLAMA

"Newsweek": Polacy chcą dymisji szefa MON

 • Autor: GP
 • 25 maja 2016 11:07
"Newsweek": Polacy chcą dymisji szefa MON Antoni Macierewicz witający się z polskimi żołnierzami w bazie wojskowej. Jednostka przygotowywała się do zabezpieczenia szczytu NATO. (fot.:twitter.com/mon_pl)

• Większość pytanych w sondażu Polaków negatywnie ocenia pracę ministra obrony.
• 64 proc. pytanych chce jego dymisji.

Według sondażu, który przeprowadził SW Research dla „Newsweeka” Polacy nie są zadowoleni ze stylu i decyzji jakie w MON podejmuje Antoni Macierewicz. 64 proc. pytanych osób chce jego dymisji. Za pozostaniem w resorcie kontrowersyjnego polityka jest tylko co piąty badany (20 proc.).

Osób, które nie potrafią ocenić działania Macierewicza, jest 16 proc.

Osobami, które najczęściej widzą szefa MON poza ministerstwem są Polacy powyżej 35 roku życia i mieszkańcy dużych miast (do 50 tysięcy mieszkańców).

Antoni Macierewicz jest doświadczonym, parlamentarnym politykiem. Zasiadał w Sejmie w kadencjach I, III, IV, VI, VII i VIII. W latach 90 XX wieku był ministrem spraw wewnętrznych. jest ważną postacią polskiego podziemia okresu walki z komunizmem. W niedalekiej przyszłości udaje się z dyplomatyczną wizyta na Węgry.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (7 komentarzy)

 • polityk prawicowy 2016-05-27 19:38:27
  Kto się będzie słuchał obecnie głosu społeczeństwa?zostaliście wydymani, jesteście śmieciami jak niewolnicy nie odpowiada wynocha z kraju jak większość uczciwych! Radzi PiS i tak pozostanie, zrobimy wszystko obyście się nie zjednoczyli i Rządu Kaczyńskiego nie obalili!
 • Teresa 2016-05-27 15:46:13
  W sprawie obronności nie ma drugiej takiej osoby jak Antoni bezwzględnie ODDANEJ!!! Tak trzymać!!! Pozdrawiam
 • X37 2016-05-26 23:21:21
  Do spragniony123: Trzeźwo - to znaczy po ćwiartce czy po dopalaczach Terleckiego?
 • spragniony123 2016-05-25 14:47:17
  Niech nikt kto trzeżwo myśli nie nabiera się na ten sondaż .Macierewicz jest odpowiednim człowiekiem ,innego mniej doświadczonego ludzie z różnych wojskowych służb wykołowali by jak nic .Macierewicz czyści bezbłędnie a świadczy o tym ataki na ministra. Zarozumiała opozycja była oburzona że zamiast Gowina wybrano Macierewicza .Gowinem by pewnie pomiatali ,z Macierewiczem muszą się liczyć .Służby specjalne trafiły na bezkompromisowego przeciwnika
 • Viki 2016-05-25 12:23:28
  Do Klara: Szkoda Kobiety!!! Niech OLEJE KUNDLA !!! To może w KOŃCU przestanie UJADAĆ !!! Choć z drugiej strony PŁACĄ mu ,to ROBI to dla KASY!!! OT taki współczesny JUDASZ!!!
 • Klara 2016-05-25 11:34:41
  Neesweek prdl...są chorzy !!! MONMacierewicz jest najlepszy i wie co robi !!!!!! Niech Lis swoją chorobe psych.wylewa na żonke !!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA