REKLAMA

Nowe badanie zaufania pokazuje jak Polacy widzą polityków. Liderem Duda, za nim Szydło

 • Autor: GP
 • 21 stycznia 2016 18:57
Nowe badanie zaufania pokazuje jak Polacy widzą polityków. Liderem Duda, za nim Szydło Andrzej Duda cieszy się największym zaufaniem Polaków. (fot. Andrzej Hrechorowicz/prezydent.pl)

· Styczniowe badanie zaufania obywateli wskazuje, że liderem jest prezydent Andrzej Duda.
· Głowie państwa ufa 56 proc. badanych.
· Prawie połowa ankietowanych podobnym poziomem zaufania darzy premier Beatę Szydło.
· Wielu polityków nie jest znanych Polakom z imienia i nazwiska.

Zaufanie do prezydenta deklaruje 56 proc. badanych. Jest to nieznaczny wzrost wobec analogicznego badania przeprowadzonego przez CBOS miesiąc temu (grudzień 2015). Przeciwne nastawienie do Andrzeja Dudy deklaruje 28 proc. zapytanych.

Pozycja Beaty Szydło w tym rankingu jest mocna, ale słabsza niż prezydenta. Wynik 49 proc. uplasował ją na drugiej pozycji. Premier nie ufa 31 proc. zapytanych przez CBOS.

Kolejne miejsca zajmują Paweł Kukiz (45 proc.), Ryszard Petru (37 proc.)

Zauważalny spadek zaufania odnotował lider Nowoczesnej. Petru w miesiąc stracił 8 proc. wobec ostatniego badania.

Politycy, którym Polacy ufają najmniej to Jarosław Gowin (27 proc.) i Antoni Macierewicz (26 punków proc.) Ostatni, jak od wielu miesięcy jest liderem rankingu nieufności. Szefa MON za niewartego zaufania uważa 50 proc. respondentów. Stawkę zamykają Władysław Kosiniak-Kamysz (25 proc.), Tomasz Siemoniak (24 proc.), Mariusz Błaszczak (23 proc.).

CBOS zwraca uwagę, na niską rozpoznawalność wielu z polityków, o których pytano. Wśród postaci życia publicznego, które nie są dobrze znane są wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki, szef MSZ Witold Waszczykowski, czy minister kultury Piotr Gliński. Twarzą najmniej kojarzoną okazała się Elżbieta Rafalska - minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • Dudziarz 2016-01-22 00:14:02
  Do komoruski-bulu: Pitu pitu - kilo kitu.
 • Kibol 2016-01-22 00:03:40
  Do józefa: Poprawiasz rzeczywistość w stylu znanym z PRL. Poczytaj dokumenty opisujące jak CBOS NAPRAWDĘ pracuje, a nie te które piszą jak POWINIEN pracować.
 • komoruski-bulu 2016-01-21 21:27:23
  Mamy w KOŃCU prawdziwego POLSKIEGO PREZYDENTA , za którego nie musimy się WSTYDZIĆ!!!
 • józefa 2016-01-21 21:00:10
  Do józio: pokazałeś Polaku swoją wiedzę o CBOS , jest to instytucja , która przeprowadza badania sondażowe drogą telefoniczną i elektroniczną z Rodakami w całej RP va reprezentatywnie wybranej grupie tzw. populacji społeczeństwa , widzę wiedza zerowa , ani przed kościołem , ani w kosmosie , tylko tu i teraz w Ojczyźnie.
 • józio 2016-01-21 20:32:53
  Pracuje w 130 grupie pracowników i żadna z ozób nie popiera dudy lalusia. Nie wiem skąd te badania CBOS. Napewno pod kościołemREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA