REKLAMA

Nowy sondaż: PiS zyskuje. Poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego sięga 39 proc.

  • Autor: PAP/JS
  • 15 stycznia 2016 16:24
Nowy sondaż: PiS zyskuje. Poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego sięga 39 proc. W styczniu 39 proc. badanych zadeklarowało chęć głosowania na Prawo i Sprawiedliwość ot. CBOS)

W styczniu 39 proc. badanych zadeklarowało chęć głosowania na Prawo i Sprawiedliwość, 22 proc. na Nowoczesną, 13 proc. na Platformę Obywatelską; na czwartym miejscu znalazłoby się ugrupowanie Kukiz'15 z 9 proc. poparciem - wynika z sondażu CBOS.

Pozostałe partie znalazłyby się poza Sejmem, w tym Polskie Stronnictwo Ludowe (2 proc.), którego posłowie obecnie w nim zasiadają.

W porównaniu z grudniem PiS (wraz z Polską Razem, Prawicą Rzeczypospolitej i Solidarną Polską) zyskało 4 punkty procentowe. Po jednym punkcie procentowym zyskały Nowoczesna i Kukiz'15. Poparcie dla Platformy Obywatelskiej spadło o 2 punkty procentowe.

W styczniu zamiar głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu zadeklarowało 67 proc. badanych (o 3 punkty procentowe więcej niż w grudniu 2015 r.). 20 proc. stwierdziło, że na pewno nie wzięłoby udziału w wyborach (spadek o 4 punkty procentowe). 13 proc. nie podjęło decyzję i tej sprawie (wzrost o 1 punkt procentowy).

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 7-14 stycznia 2016 roku na liczącej 1063 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Zobacz też najnowszy sondaż Millward Brown.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

  • iza 2016-01-16 08:56:09
    CBOS założona przez władze PRL - obecnie jest fundacją i korzysta z dofinansowania budżetu państwa jak wszystkie w RP organizacje pozarządowe i nie ma nic wspólnego z ustawą medialną. Proszę douczyć się i odrobić lekcję historii.
  • X37 2016-01-15 23:05:41
    CBOS też podlega pod ustawę o mediach? Zmiana w sondażach wyraźnie skorelowana z tą ustawą.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA