REKLAMA

Nowy sondaż: Platforma dalej traci, rośnie Nowoczesna

  • Autor: TM
  • 21 września 2015 08:14
Nowy sondaż: Platforma dalej traci, rośnie Nowoczesna Więcej wyborców deklaruje oddanie swojego głosu na Nowoczesną Ryszarda Petru. Fot. facebook.com

Powiększa się przewaga PiS nad rządzącymi, rośnie też Nowoczesna. Gdyby wybory odbyły się w ostatnią niedzielę, w Sejmie znalazłoby się pięć partii - wynika z badania pracowni IBRiS dla „Rzeczpospolitej".

Na obóz zjednoczonej prawicy chce głosować 39 proc. badanych, o jeden punkt procentowy więcej niż w ostatnim pomiarze dwa tygodnie temu. Poparcie dla Platformy Obywatelskiej spadło o jeden punkt procentowy i wynosi 22 proc.

Lewica na podium

Miejsce za dwójką największych graczy niezmiennie od końca lipca zajmuje Zjednoczona Lewica. Koalicja SLD, Twojego Ruchu, Zielonych i Unii Pracy podobnie jak dwa i cztery tygodnie temu może liczyć na 8 proc. poparcia - pisze dziennik.

Z sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej" wynika też, że w Sejmie znalazłby się PSL. Wynik ludowców – podobnie jak Zjednoczonej Lewicy - oscyluje wokół progu wyborczego. PSL, podobnie jak w ostatnim badaniu, może liczyć na 5 proc. poparcia.

Sejm bez Kukiza

Poza Sejmem znalazła się za to lista Pawła Kukiza, która w kolejnym pomiarze znów traci głosy. Na formację muzyka chce głosować już tylko 4 proc. badanych.

Więcej wyborców deklaruje oddanie swojego głosu na Nowoczesną Ryszarda Petru. Partia ekonomisty od ostatniego pomiaru zyskała jeden punkt procentowy i cieszy się sympatią 6 proc. ankietowanych, co daje jej bezpieczne miejsce w parlamencie.

Brak preferencji deklaruje 10 proc. ankietowanych. Badanie IBRiS dla „Rzeczpospolitej" zostało przeprowadzone 18 i 19 września. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • salomon 2015-10-20 19:21:19
    I super. Co się zaczyna dziać i coś sie zmieni jeśli tylko będziemy chcieli i razem ruszymy po zmiany. Popieram postulaty KW Nowoczesna. Niższe podatki, pomoc dla najuboższych i przedsiębiorców. Oddaje głos Grzegorzowi Boguckiemu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA