REKLAMA

Odsetek zwolenników przyjęcia euro wśród bankowców najniższy od 2000 roku

  • Autor: ISBnews
  • 28 lipca 2016 14:08
Odsetek zwolenników przyjęcia euro wśród bankowców najniższy od 2000 roku Największy odsetek badanych (52 proc.) uważa, że przyjęcie wspólnej waluty przyniesie więcej szkód niż korzyści konsumentom (fot.pixabat.com).

• Poparcie środowiska bankowego dla wprowadzenia euro utrzymuje się w bieżącym roku na poziomie zbliżonym do notowanego w 2015 r.
• Obecny odsetek zwolenników przyjęcia wspólnej waluty wynosi 38 proc. i stanowi najniższy zanotowany od 2000 roku wynik - podał TNS.

Oceny dotyczące wpływu przyjęcia euro dla różnych interesariuszy są obecnie w większości przypadków mniej korzystne, niż oceny sprzed roku. Największa grupa badanych uważa, że przystąpienie Polski do Unii Walutowej przyniosłoby korzyści dużym przedsiębiorstwom i korporacjom (62 proc., wzrost o 6 punktów w stosunku do ubiegłego roku).

Czytaj też: Kaczyński w "Bildzie" za dobrym sąsiedztwem z Niemcami, opartym na prawdzie

Podobnie jak przed rokiem, prawie jedna trzecia badanych (34 proc.) jest zdania, że przyjęcie euro byłoby korzystne także dla działających w Polsce banków. Tak samo liczna grupa respondentów (35 proc.) dostrzega w przyjęciu euro korzyści dla sektora MŚP.

Największy odsetek badanych (52 proc.) uważa, że przyjęcie wspólnej waluty przyniesie więcej szkód niż korzyści konsumentom. Jedynie 17 proc. badanych jest zdania, że przyjęcie euro przyniesie tej grupie więcej korzyści.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Zeghar 2016-07-28 14:15:29
    Ubaw po pachy. To już chyba w PiSie więcej ludzi chce euro.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA