REKLAMA

Pierwszy sondaż prezydencki w 2018 roku. Kto depcze po piętach Andrzejowi Dudzie?

  • Autor: JS
  • 10 stycznia 2018 18:00
Pierwszy sondaż prezydencki w 2018 roku. Kto depcze po piętach Andrzejowi Dudzie? Andrzej Duda do walki o fotel prezydenta stanąłby w drugiej turze z Donaldem Tuskiem i prezydentem Słupska - Robertem Biedroniem (fot. Jakub Szymczuk/KPRPM)

Andrzej Duda zwyciężyłby w drugiej turze wyborów prezydenckich - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla Se.pl i "Super Expressu". Głos na obecną głowę państwa oddałoby 39 proc. Polaków.

Andrzej Duda do walki o fotel prezydenta stanąłby w drugiej turze z Donaldem Tuskiem i prezydentem Słupska Robertem Biedroniem. Kontrkandydaci mogliby liczyć kolejno na poparcie rzędu 21 i 15 proc.

Dużo niższe poparcie w sondażu "Super Expressu" zdobyli Paweł Kukiz (9 proc.), Janusz Korwin-Mikke (4 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz, Barbara Nowacka i Adrian Zandberg (3 proc.), Katarzyna Lubnauer (2 proc.) oraz Włodzimierz Czarzasty (1 proc.).

Sondaż został zrealizowany przez Instytut Badań Pollster w dniach 3-5 stycznia 2018 roku na próbie 1099 dorosłych Polaków. Próba miała strukturę demograficzną zgodną ze strukturą pełnoletnich mieszkańców Polski, a maksymalny błąd oszacowania wyniósł 3 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!