REKLAMA

PiS dogonił Platformę. Po 6 mandatów na Pomorzu

  • Autor: TM
  • 15 października 2015 12:17
PiS dogonił Platformę. Po 6 mandatów na Pomorzu Sondaż przeprowadzono na losowej grupie 500 dorosłych mieszkańców, którzy zadeklarowali udział w wyborach. Fot. Flickr

Prawo i Sprawiedliwość uzyskało taki sam wynik poparcia w wyborach do Sejmu, jak Platforma Obywatelska - 32,9 proc. - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie Radia Gdańsk, przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRIS.

Oba komitety poparła taka sama liczba badanych w okręgu wyborczym nr 26, który obejmuje miasta Gdynię i Słupsk oraz powiaty: bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski, kościerski, lęborski, pucki, słupski i wejherowski.

Na trzecim miejscu znalazła się Zjednoczona Lewica (niecałe 8 proc.). Kolejne miejsca zajmują: .Nowoczesną (6,7 proc.). Komitet Pawła Kukiza (5,1 proc.).

Pozostałe komitety uzyskały mniejsze poparcie. Wśród osób deklarujących udział w wyborach, nieco ponad 10 proc. jeszcze nie wie na kogo odda swój głos - donosi Radio Gdańsk.

Zgodnie z wynikami sondażu, w okręgu nr 26 po sześć mandatów poselskich zdobyłyby PO i PiS. Po jednym przedstawicielu w parlamencie miałyby Zjednoczona Lewica i .Nowoczesna.

Sondaż przeprowadzono na losowej grupie 500 dorosłych mieszkańców, którzy zadeklarowali udział w wyborach. Błąd oszacowania wynosi 4,1 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA