REKLAMA

PIS i PO tracą poparcie. Sześć partii w Sejmie

  • Autor: TM
  • 08 października 2015 07:42
PIS i PO tracą poparcie. Sześć partii w Sejmie Badanie pokazuje, że do Sejmu dostałoby się sześć partii. Fot. Flickr

PiS i PO nieznacznie tracą poparcie - wynika z sondażu IBRiS przygotowanego na zlecenie Onetu. Prawo i Sprawiedliwość prowadzi w notowaniach z wynikiem 33,4 proc.

Platforma Obywatelska uzyskała 23,8 proc. poparcia.

PIS traci szybciej

Według sondażu IBRiS, PiS stracił od ostatniego badania 3 punkty procentowe poparcia, a PO - 1 punkt procentowy.

Badanie pokazuje, że do Sejmu dostałoby się sześć partii. Oprócz PiS i PO byłyby to: Zjednoczona Lewica (9,5 proc.), Nowoczesna Ryszarda Petru (9,3 proc.), Polskie Stronnictwo Ludowe (6,6 proc.) oraz komitet Kukiz '15 (5,8 proc.).

Ponad połowa Polaków nie pójdzie na wybory?

Nieco ponad połowa ankietowanych (54,7 proc.) zapowiedziała, że raczej pójdzie lub zdecydowanie pójdzie na wybory. Co trzeci uczestnik badania nie zamierza głosować.

Ankieta została przeprowadzona metodą telefoniczną 6 października na próbie 1100 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wyborca ostateczny 2015-10-08 08:05:09
    Kto ma parcie promować tzw. nowoczesną. Niech kazy zweryfikuje jak to współpracuje się z bankami i instytucjami finasowymi, kto i jak wydmuchał Polaków z emerytur pod palmami, ofami i inni przekretami. Internet pamięta oszustów promujących franki i opcje walutowe, intenety pamięta plucie Polakom w twarz, Internet pamieta- wystarczy włączyć przeglądarkę. A a podawanie swoich adwersarzy do sądu to już szczyt bezczelności, uczciwy nie ma się czego obawiać.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA