REKLAMA

PO wygrywa z PiS na Pomorzu. Silna Nowoczesna

  • Autor: TM
  • 22 października 2015 09:25
PO wygrywa z PiS na Pomorzu. Silna Nowoczesna Sondaż przeprowadzono na losowej grupie 1,5 tys. dorosłych mieszkańców  okręgu nr 25. Fot. Flickr

Platforma Obywatelska ma 5 proc. przewagę nad PiS w wyborach do Sejmu w okręgu 25 - wynika z sondażu TNS przygotowanego na zlecenie Radia Gdańsk.

Na trzecim miejscu w badaniu znalazła się Nowoczesna Ryszarda Petru.

W okręgu gdańskim PO miałoby sześciu przedstawicieli w Sejmie, PiS pięciu i jednego Nowoczesna. Okręg wyborczy nr 25 do Sejmu obejmuje miasta na prawach powiatu Gdańsk i Sopot oraz powiaty gdański, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, sztumski i tczewski.

Na PO chce oddać głos 35,5 proc. wyborców, a na PiS 29,9 proc. Natomiast na Nowoczesną Ryszarda Petru 6 proc. uprawnionych wyborców.

Próg wyborczy ma szansę przekroczyć również PSL z poparciem 5,1 proc. głosujących.

Na kolejnych miejscach znalazły się Zjednoczona Lewica z wynikiem 4,9 proc., Kukiz'15 z 4,5 proc., KORWiN z 1,4 proc., Partia RAZEM z 0,8 proc. oraz KWW Zbigniewa Stonogi z 0,6 proc. - donosi serwis radiogdansk.pl.

Nadal 11,3 procent uprawionych do głosowania w okręgu 25. nie wie, na kogo odda swój głos w wyborach 25 października.

Sondaż przeprowadzono na losowej grupie 1500 dorosłych mieszkańców  okręgu nr 25, którzy zadeklarowali udział w wyborach. Błąd oszacowania wynosi 4,1 procent. Badanie przeprowadzono w dniach 12-15 października.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA