REKLAMA

Polacy chcą więcej referendów. Nowy sondaż

  • Autor: TM
  • 04 września 2015 07:38
Polacy chcą więcej referendów. Nowy sondaż Większej liczby referendów najczęściej domagają się osoby do 34 lal. Fot. youtube.com

Blisko 40 proc. Polaków uważa, że referenda w Polsce odbywają się zbyt rzadko - wynika z sondażu SW Research przygotowanego dla „Newsweeka”. Około 25 proc. badanych uważa, że referenda w Polsce odbywają się z odpowiednią częstotliwością.

Większej liczby referendów najczęściej domagają się mężczyźni, osoby do 34 lat, posiadające wykształcenie średnie oraz mieszkańcy średnich i dużych miast.

Tyle zarabiają zwolennicy referendum

To osoby deklarujące miesięczny dochód na poziomie 2-3 tysięcy złotych - dodaje Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

"Rząd organizuje referenda zbyt często"

Więcej niż co szósty badany uważa, że polski rząd organizuje referenda zbyt często. Mówią o tym głównie osoby w wieku powyżej 50 lat.

Może to wynikać to z faktu, że osoby z tego pokolenia pamiętają czasy, w których obywatele mieli ograniczony bezpośredni wpływ na decyzje rządzących - tłumaczy Zimolzak.

Więcej niż co czwarty badany jest zdania, że referenda w Polsce odbywają się z odpowiednią częstotliwością.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA