REKLAMA

Polacy nie chcą Jarosława Kaczyńskiego na premiera

 • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
 • 21 stycznia 2016 20:10
Polacy nie chcą Jarosława Kaczyńskiego na premiera Niemal 80 proc. badanych stwierdziło, że prezes PiS nie powinien zastępować na stanowisku szefa rządu Beaty Szydło (fot. pis.org.pl)

· Polacy nie chcą, by Jarosław Kaczyński był premierem Polski - pokazuje sondaż dla SE.pl.
· Jak twierdzi politolog, wynika to z niechęci Polaków do gwałtownych zmian.
· Poseł PiS Joachim Brudziński twierdzi, że  Beata Szydło doskonale sobie radzi w roli premiera.

Polacy nie chcą, by Jarosław Kaczyński, był premierem Polski. W sondażu przeprowadzonym przez Instytut Badań Pollster na zlecenie SE.pl, niemal 80 proc. badanych stwierdziło, że prezes Prawa i Sprawiedliwości nie powinien zastępować na stanowisku szefa rządu Beaty Szydło.

Na pytanie „czy Jarosław Kaczyński powinien zastąpić Beatę Szydło na stanowisku premiera?” jedynie 21,6 proc. osób odpowiedziało twierdząco.

Skąd taka niechęć? Politolog dr Rafał Chwedoruk, oceniając sondaż, mówił, że wynika to z kilku przyczyn. „Jarosława Kaczyńskiego nie widzą w roli premiera ci, którzy rzadziej chodzą na wybory oraz wyborcy innych niż PiS partii. To konsekwencja tego, że wokół Kaczyńskiego narosło wiele stereotypów. Polacy nie są narodem rewolucyjnym, ale raczej zachowawczym. Boją się gwałtownych zmian, a Kaczyński jest postrzegany jako polityk bardzo wyrazisty i stąd jest Beata Szydło idealnie wpisująca się w oczekiwania większości, która nie jest wyborcami PiS”.

Komentując wynik sondażu, Joachim Brudziński z PiS powiedział: „Sondaż SE.pl pokazuje, że Jarosław Kaczyński miał rację, nadając rekomendację Beacie Szydło na stanowisko szefowej rządu. Pani Szydło doskonale sobie radzi w roli premiera”.

Zobacz też: Nowe badanie zaufania pokazuje jak Polacy widzą polityków. Liderem Duda, za nim Szydło

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Krzysztof 2016-10-12 12:20:45
  PIS, PO, SLD, PSL, Kukiz 15 ... itd. to jedna i ta sama sitwa polityczna przetasowujaca sie w lawach sejmowych.
 • Szopen 52 2016-01-23 11:13:15
  Wspaniale ujął to, co my wszyscy - patrioci - myślimy Spragniony123; oboma rękoma podpisuję się pod tą wypowiedzią. Jarosław Kaczyński jest zbyt mądry i zbyt związany z polskością, by upierać się przy siedzeniu na świeczniku i hołdowanie sobie samemu, zwłaszcza że z drugiego rzędu łatwiej mieć pieczę nad całością repolonizacji Polski. Jego głęboko przemyślana ,,intuicja'' w dobieraniu ludzi ma swoją długą historię, choć dopiero teraz, kiedy Polacy przejęli władzę, kiedy są niezależne środki przekazu, kiedy nikt skrycie nie morduje opozycji - np. nad Smoleńskiem, wreszcie widać to publicznie.
 • Andrzej z Sopotu 2016-01-22 21:53:11
  Ja jednak wolałbym twardą rękę a właściwie twardą pięść Pana Kaczyńskiego, szczególnie w relacjach z Moskwą, Berlinem i Brukselą.
 • spragniony123 2016-01-22 20:44:36
  Niech Pan Kaczyński pilnuje wszystkiego koordynuje doradza i moim zdaniem ma dobrych ludzi ale niech nie daje paliwa zdegenerowanej opozycji bo będą znowu wyć co prawda do księżyca ale wycie będzie męczące.Moim zdaniem tylko o to chodzi .Pan Kaczyński jest najważniejszy i niech z boku pilnuje wszystkiego bo z boku wszystko lepiej widać .Wszyscy wiedzą nawet opozycja że jest wielki bo utrzymać tyle lat PiS w kupie to jest sztukaREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA