REKLAMA

Polacy o Dudzie i Kopacz. Najnowszy sondaż

  • Autor: PAP
  • 26 sierpnia 2015 11:07
Polacy o Dudzie i Kopacz. Najnowszy sondaż Zdania w kwestii tego, jak Duda będzie pełnił obowiązki głowy państwa nie wyraziło 25 proc. badanych. Fot. portalsamorzadowy.pl

46 proc. Polaków uważa, że Andrzej Duda będzie dobrze wypełniał obowiązki prezydenta; przeciwnego zdania jest 29 proc. - wynika z sondażu TNS Polska. 30 proc. ankietowanych ocenia, że Ewa Kopacz dobrze pełni obowiązki premiera.

Negatywną opinię wyraziło pani premier 59 proc. badanych. Według najnowszego sondażu TNS Polska, dwóch na trzech Polaków - 67 proc. jest niezadowolonych z działania rządu. 24 proc. pozytywnie ocenia pracę Rady Ministrów.

Nasz prezydent

Spośród 46 proc. ankietowanych, którzy uważają, że Andrzej Duda będzie dobrze wypełniał obowiązki prezydenta, 9 proc. wyraża taką opinię zdecydowanie, a 37 proc. jest raczej o tym przekonanych.

Natomiast wśród 29 proc. tych, którzy mają odmienną opinię, o tym, że nowy prezydent "raczej" źle będzie wypełniał obowiązki przekonanych jest 22 proc., a że będzie to robił zdecydowanie źle - 7 proc. Zdania w kwestii tego, jak Duda będzie pełnił obowiązki głowy państwa nie wyraziło 25 proc. badanych.

Nasza premier

Na 30 proc. badanych uważających, że premier Ewa Kopacz dobrze pełni swoje obowiązki: 2 proc. uważa tak zdecydowanie, a 28 proc. raczej tak sądzi. Wśród 59 proc. badanych negatywnie oceniających działalność szefowej rządu, "raczej" negatywnie ocenia ją 40 proc., a "zdecydowanie" negatywnie 19 proc.

Opinii o tym, jak Kopacz wypełnia obowiązki premiera nie wyraziło 11 proc. badanych.

Badanie przeprowadzono w dniach 7-12 sierpnia 2015 roku, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1024 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat, techniką wywiadu bezpośredniego wspomaganego komputerowo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Gość1234 2015-08-26 12:37:22
    Uważam że to będzie najgorszy prezydent od 1990 r. To jest prezydent jednej opcji politycznej pislamistów .robi im kampanię wyborczą a mówi co innego to jest oszust i tyle .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA