REKLAMA

Polacy stanowczo sprzeciwiają się podwyżkom dla urzędników

  • Autor: GP
  • 22 lipca 2016 14:23
Polacy stanowczo sprzeciwiają się podwyżkom dla urzędników Podwyżka dla urzędników, ministrów i posłów? Polakom ten pomysł się nie podoba. (fot.:premier.gov.pl)

● Polacy w przytłaczającej większości nie chcą dawać więcej pieniędzy urzędnikom w ministerstwach.
● Stosunek 81 do 11 proc. w sondażu Millward Brown nie pozostawia wątpliwości.
● PiS pod naciskiem opozycji i opinii publicznej wycofało swój kontrowersyjny projekt zakładający zwiększenie uposażeń w administracji.

Polacy w najnowszym badaniu Millward Brown dla TVN zostali zapytani o stosunek do podwyżek w administracji rządowej. Taki pomysł zgłosiło Prawo i Sprawiedliwość, choć pod naporem krytyki się z niego wycofało.

Badanie zawierało w sobie też analizę preferencji politycznych Polaków, zobaczysz ten sondaż tutaj.

Polacy w przytłaczającej większości nie chcą nawet słyszeć o podwyżkach dla urzędników, polityków na ministerialnych i kierowniczych stanowiskach w resortach. 81 proc. pytanych źle ocenia podwyżkę zaproponowaną przez PiS. 11 proc. dobrze widzi ten projekt, a 8 proc. nie wie jak się do niego ustosunkować.

Politycy przez cały tydzień oceniali projekt PiS, aż pod naporem opinii publicznej Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu i kluczowa postać klubu parlamentarnego PiS poinformował, że klub wycofuje propozycję.

- Nie ma klimatu politycznego do tych zmian, wycofujemy się z nich - powiedział w telewizji Republika w piątek (22 lipca) poseł PiS Stanisław Piotrowicz, komentując decyzję która zapadła w czwartek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA