REKLAMA

Polacy wskazali następcę Jarosława Kaczyńskiego

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 05 maja 2016 11:04
Polacy wskazali następcę Jarosława Kaczyńskiego Najmniej osób na miejscu Jarosława Kaczyńskiego widziałoby marszałka Marka Kuchcińskiego (fot. twitter/PiS)

Kto mógłby przejąć polityczną schedę po Jarosławie Kaczyńskim? Okazuje się, że ani premier Beata Szydło, ani prezydent Andrzej Duda. Idealnym następcą prezesa PiS byłby... Mateusz Morawiecki.

To wynik sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu". Wynika z niego, że aż 29 proc. badanych jako następce szefa PiS wskazało wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego.

- Morawiecki jest członkiem partii od niedawna i przyszedł do polityki z zupełnie odległego świata finansów. Wyborcom, szczególnie tym bardziej liberalnym, to kojarzy się pozytywnie. Budzi zaufanie, bo nie uczestniczy w sporach politycznych i nie jest zawodowym politykiem. Ma za to znane i historyczne nazwisko - komentował wynik sondażu dla "SE" prof. Rafał Chwedoruk.

Drugie miejsce w badaniu zajęła premier Beata Szydło - na miejscu Jarosława Kaczyńskiego widziałoby ją 26 proc. Polaków. Mniej osób wskazało Zbigniewa Ziobro. Zaledwie 13 proc. chciałoby, by minister sprawiedliwości zastąpił obecnego prezesa partii, gdy ten uda się na emeryturę.

Jeszcze mniej osób na miejscu Jarosława Kaczyńskiego widziałoby Antoniego Macierewicza i Joachima Brudzińskiego (po 7 proc.) oraz Marka Kuchcińskiego (4 proc.). Aż 14 procent respondentów udzieliło odpowiedzi "ktoś inny".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA