REKLAMA

Polacy za obniżeniem wieku emerytalnego

  • Autor: Rynekseniora.pl/JS
  • 11 kwietnia 2016 14:52
Polacy za obniżeniem wieku emerytalnego Za obniżeniem wieku emerytalnego jest 60 proc. Polaków (fot.:pixabay.com)

Większość Polaków chce obniżenia wieku emerytalnego - wynika z internetowej sondy Wirtualnej Polski i money.pl. Za jest 60 proc. Polaków. Wątpliwości ma 40 proc. ankietowanych.

Obecnie wiek emerytalny wynosi 67 lat niezależnie od płci. Podnoszony jest stopniowo - kobiety osiągną go w 2040 r., a mężczyźni w 2020 r.

Redakcje zapytały internautów, czy chcą obniżenia wieku emerytalnego. W sondzie udział wzięło 168 tys. osób. Wyniki? 101 tys. popiera pomysł przywrócenia poprzedniego wieku emerytalnego - 65 lat dla mężczyzn, 60 lat dla kobiet. Inne zdanie ma 67 tys. osób.

Jak wynika z zapowiedzi Elżbiety Rafalskiej, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, nowy-stary wiek emerytalny będzie obowiązywać w Polsce nie wcześniej niż w 2017 roku.

Rafalska wyjaśnia, że wcześniejsza realizacja tej wyborczej obietnicy jest niewykonalna - z czysto technicznych przyczyn.

Minister dodała, że w tym roku resort robi przegląd systemu emerytalnego oraz przeprowadza analizę budżetową. Bada ponadto, jakie skutki będzie miało dla Skarbu Państwa obniżenie wieku emerytalnego.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA