REKLAMA

Ponad połowa Polaków negatywnie ocenia działalność prezydenta

 • Autor: GP
 • 24 lutego 2016 13:55
Ponad połowa Polaków negatywnie ocenia działalność prezydenta Najlepiej oceniają działalność prezydenta osoby, które deklarują zdecydowanie prawicowe poglądy. (fot.:twitter.com/andrzejduda)

• W sondażu IBRIS dla Wirtualnej Polski ponad połowa badanych (51,1 proc.) negatywnie ocenia dotychczasową działalność prezydenta Andrzeja Dudy.
• Opinia ta jest stosunkowo popularna wśród młodego pokolenia.
• Wyniki sondażu IBRIS opublikowała Wirtualna Polska.

W sondażu IBRIS dla Wirtualnej Polski ponad połowa badanych (51,1 proc.) negatywnie ocenia dotychczasową działalność prezydenta Andrzeja Dudy. Przy czym, 28,3 proc. z nich oceniło "zdecydowanie źle", a 22,8 proc. "raczej źle". Przeciwnego zdania jest 41,9 proc. ankietowanych. Wśród nich tylko 16,5 proc. oceniło prezydenta "zdecydowanie dobrze", a 25,4 proc. "raczej dobrze". Tylko 7 proc. badanych nie było w stanie ocenić pracy prezydenta.

IBRIS w sondażu przeanalizował także opinie badanych pod kątem ich preferencji politycznych i wieku.

71 proc. badanych w przedziale wiekowym między 18, a 24 rokiem życia uważa, że Andrzej Duda źle wypełnia swoje obowiązki. Liczba zwolenników prezydenta rośnie wśród osób w wieku od 35 lat.

Najlepiej oceniają działalność prezydenta osoby, które deklarują zdecydowanie prawicowe poglądy. Najgorzej te, które swoje sympatie plasują po lewej stronie sceny politycznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • komar 2016-02-24 15:16:06
  Do rad: ja piszę do ciebie jako student renomowanego Uniwersytetu w RP - wydziału Finanse i Bankowość dużego miasta w kraju , u nas na wydziale jest 6 grup wykładowych i 12 kolokwialnych i większość z nas podziwia postępowanie i działanie Naszego Prezydenta , więc nie wypisuj rzeczy fałszywych , nie ma w kraju człowieka , który by w swoim otoczeniu najbliższym nie znał drugiego człowieka z poparciem dla Prezydenta , oczywiście to jest każdego indywidualna sprawa, a może ty jesteś otoczony w całości środowiskiem opozycyjnym , szczerze współczuję.
 • Realista 2016-02-24 15:12:52
  Tego faktu nie da się komentować wstyd i wszystko w tym temacie
 • rad 2016-02-24 14:40:17
  W swoim środowisku nie znam nikogo, kto by oceniał pozytywnie aktualnego prezydenta.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA