REKLAMA

Rośnie poparcie dla Ryszarda Petru. Zagrozi Andrzejowi Dudzie?

 • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
 • 28 grudnia 2015 20:18
Rośnie poparcie dla Ryszarda Petru. Zagrozi Andrzejowi Dudzie? Słupki poparcia dla Nowoczesnej stale rosną (fot. screen Youtube)

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez TNS Polska dla dziennika „Fakt" wynika, że Ryszard Petru rośnie na poważnego konkurenta dla prezydenta Andrzeja Dudy. Gdyby wybory prezydenckie miały się odbyć dzisiaj, lider Nowoczesnej zyskałby 17 proc. poparcia.

Z badania przeprowadzonego dla „ Faktu" przez TNS Polska, wynika, że gdyby wybory prezydenckie odbyły się teraz, na Andrzeja Dudę głos oddałoby 35 proc. Polaków. Za nim uplasował się Ryszard Petru. Lidera Nowoczesnej w fotelu prezydenckim widziałoby 17 proc. ankietowanych.

Trzecie miejsce zajął Paweł Kukiz, który otrzymał 11 proc. poparcia. Na kolejnych uplasowali się: Grzegorz Schetyna i Barbara Nowacka – po 5 proc. oraz Władysław Kosiniak-Kamysz – 3 proc. Aż  24 proc. respondentów nie zagłosowałoby na żadnego z powyższych polityków.  

Słupki poparcia dla Nowoczesnej stale rosną. Według przedświątecznego sondażu IBRiS, gdyby wybory parlamentarne odbyły się dziś, najwięcej respondentów oddałoby swój głos na partię Nowoczesna (30,8 proc.). Na drugim miejscu uplasowała się obecnie rządząca partia - Prawo i Sprawiedliwość - z poparciem na poziomie 27,9 proc.

Wielu obserwatorów życia politycznego studzi jednak emocje, porównując Nowoczesną do partii Janusza Palikota, która miała równie świetny początek, ale i szybki koniec. To, czy partia Ryszarda Petru powtórzy los partii Palikota okaże się podczas kolejnych wyborów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • obserwator 2016-01-04 19:16:08
  "To, czy partia Ryszarda Petru powtórzy los partii Palikota okaże się podczas kolejnych wyborów." Nie powtórzy. To jednak inna klasa i inny poziom.
 • REALISTA-SCEPTYK 2015-12-29 02:04:56
  CZY NAPRAWDE TAK TRUDNO SPOJRZEC na liste komitetow wyborczych pana Petru,jak rowniez na liste sponsorow kampanii wyborczej oraz przesledzic kariere Pana Petru od czasu powstania PO. Z kim mial przyjemnosc I komu doradzal,jakie piastowal stanowiska. Wszystko wtedy staje sie jasne.Czy konieczna jest powtorka z otrzymanej nauczki??
 • J23 2015-12-29 00:42:38
  Do historyk: Wzajemnie - życzę Panu dalszego doskonalenia umiejętności pisania zgodnie z zasadami składni języka polskiego i logiki wypowiedzi. Od tego trzeba zacząć lekcje patriotyzmu - bo Polacy nie gęsi - jak pisał Rej z Nagłowic.
 • historyk 2015-12-29 00:03:11
  Do J23: Panu Prezydentowi nikt nie zagraża , bo jest człowiekiem życzliwym , rzetelnym i sprawiedliwym. o zmianach na lepsze jutro dla Rodaków zapowiadał w czasie kampanii wyborczej , Amerykę Pan chyba odkrył / która została już odkryta /. Więcej jasnego i rzetelnego oraz merytorycznego działania PO.Petru i PSL i szacunku dla Pana Prezydenta , a nie tylko nagonka tej elity jak myśliwi na polowaniu. Życzę Panu rekordu świata z moralności , dobrego wychowania , prawa zwyczajowego i międzynarodowego.
 • J23 2015-12-28 23:29:47
  Andrzejowi Dudzie najbardziej zagraża Andrzej Duda. Po czterech miesiącach ma go dość 65% elektoratu. To chyba rekord świata.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA