REKLAMA

Sejm bez Zjednoczonej Lewicy, PSL, Nowoczesnej i Kukiza?

  • Autor: TM
  • 30 września 2015 11:23
Sejm bez Zjednoczonej Lewicy, PSL, Nowoczesnej i Kukiza? Badanie przeprowadzono dla Newsweek Polska w dniach 28-29 września 2015 roku. Fot. Flickr

PiS prowadzi w rankingu partii politycznych z poparciem 42 proc. Polaków. Na Platformę Obywatelską zdecydowałoby się zagłosować 26 proc. respondentów- wynika z sondażu pracowni Estymator dla „Newsweeka”.

Na na podium znalazła się jeszcze Zjednoczona Lewica (7 proc.).

Cztery komitety wyborcze: Polskie Stronnictwo Ludowe, KORWiN, Nowoczesna Ryszarda Petru i Kukiz'15, które osiągnęły lub nieco przekroczyły w sondażu 5-procentowy próg wyborczy, nie mogą być jednak pewne, że choć jeden ich reprezentant zasiądzie w ławach poselskich, bo błąd pomiaru w tych badaniach to plus minus 3 proc. - pisze serwis newsweek.pl.

Zjednoczona Lewica, jako koalicja partii, aby znaleźć się w Sejmie musi osiągnąć poparcie 8-procentowe, którego jak na razie brak - komentuje dr Jacek Chołoniewski z firmy Estymator.

Badanie przeprowadzono dla Newsweek Polska w dniach 28-29 września 2015 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1055 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.

W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały na jaki Komitet Wyborczy będą głosować.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA