REKLAMA

Smoleńsk, ekshumacje: Polacy nie wierzą w nowe fakty

  • Autor: GP
  • 23 listopada 2016 13:07
Smoleńsk, ekshumacje: Polacy nie wierzą w nowe fakty Katastrofa smoleńska podzieliła Polaków (fot.:Piotr Drabik/flickr.com/CC BY 2.0)

• W sondażu pytano Polaków o ocenę ekshumacji. Większość pytanych wątpi, by działanie te doprowadziły do ujawnienia nowych faktów dotyczących tragedii smoleńskiej. 
• Co ciekawe, w temacie ekshumacji podzielony jest nawet prawicowy elektorat.

Wedle badania przeprowadzonego w drugiej połowie listopada, Polacy nie oczekują nowych "rewelacji" po ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej (70 proc.). Tylko 16 proc. pytanych pokłada nadzieję w tym, że sekcje kolejnych ofiar przyniosą jakiekolwiek nowe fakty. 13 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

"Rzeczpospolita", która zleciła badanie, przypomina że będą miały miejsce 83 ekshumacje. Trzy już udało się przeprowadzić, w tym te Lecha i Marii Kaczyńskich.

Z badania IBRiS wynika ponadto, że przeciwko ekshumacjom opowiadają się głównie osoby o poglądach lewicowych.

Jeśli chodzi o elektorat centrowy, to 85 proc. twierdzi, że ekshumacje nie wniosą nic do przyczyn wyjaśnienia zdarzenia z tragicznego poranka 10 kwietnia 2010 roku.

Jeśli chodzi  o elektorat prawicowy, to o tym, że ekshumacje ujawnią nowe fakty, przekonane są jedynie osoby określające się jako "zdecydowanie prawicowe" (47 proc.), ale wśród tych, które uważają się za "prawicowe", przeważają opinie negatywne (61 proc.).

Zobacz najnowsze badanie poparcia dla partii.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA