REKLAMA

Sondaż: Andrzej Duda nie ma w PiS żadnej konkurencji

  • Autor: JS
  • 01 sierpnia 2017 21:16
Sondaż: Andrzej Duda nie ma w PiS żadnej konkurencji Wirtualna Polska postanowiła sprawdzić, co byłoby w sytuacji, gdyby konflikt Pałacu Prezydenckiego z PiS-em doprowadził do wycofania poparcia dla Andrzeja Dudy fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

Nikt z obozu Prawa i Sprawiedliwości nie miałby szans z Andrzejem Dudą w walce o prezydenturę - wynika z sondażu dla Wirtualnej Polski przeprowadzonego na panelu Ariadna.

Wirtualna Polska postanowiła sprawdzić, co byłoby w sytuacji, gdyby konflikt Pałacu Prezydenckiego z PiS-em doprowadził do wycofania poparcia dla Andrzeja Dudy i wystawienia przez Jarosława Kaczyńskiego nowego kandydata.

Okazuje się, że prezydent Andrzej Duda nie ma w obozie PiS żadnego konkurenta. 

Najwięcej głosów zdobyłaby premier Beata Szydło (12 proc.), tuż za nią uplasował się zdeklarowany zwolennik PiS - Wojciech Cejrowski (11 proc.) i Mateusz Morawiecki (10 proc.). 

Po 5 proc. poparcia przypadło Małgorzacie Wassermann i Zbigniewowi Ziobrze. Ryszard Czarnecki, Jacek Saryusz-Wolski, Jerzy Zelnik oraz Elżbieta Rafalska nie zdobyliby więcej niż 2 proc. głosów. Aż 50 proc. respondentów wskazało natomiast, że jeśli nie Andrzej Duda, to na pewno też nie żaden z wymienionych kandydatów.

Andrzej Duda nie miałby także konkurentów wśród kandydatów opozycji. Zdobyłby 37 proc. poparcia, przy 23 proc. Donalda Tuska, 14 proc. Roberta Biedronia, 7 proc. Pawła Kukiza, 2 proc. Władysława Kosiniaka-Kamysza, 2 proc. Adriana Zandberga, 1 proc. Barbary Nowickiej oraz mniej niż 1 proc. Włodzimierza Czarzastego. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA